[TESIII] Porady dla początkującego

Jestem nowy na tym forum i w ogóle nowym graczem morrowinda. W związku z tym proszę o parę rad.

gram redgardem. mój znak zodiaku to rytuał

umiejętności główne:

długie ostrze
przemiana
skradanie sie
ciężki pancerz
atletyka

umiejętności dodatkowe:

tarcza
retoryka
celność
płatnerstwo
zabezpieczenia

Mam 2lvl i niewiele wiem o grze proszę o rady jak rozwijać postać skąd brać kasę itp
Jak znacie jakieś fajne miejsca z wartościowymi lupami to tez podrzućcie
z góry wielkie thx!!!
Odpowiedz
Hmm kasę na początku zbierałem jako złodziej (kradłem wszystko co miało dziesięciokrotną wartość swojej wagi) No i można iść do upiornej bramy i tam BAARDZOOO dużo ukraść. Za zarobioną kasę trenowałem skradanie się i zabezpieczenia co zaowocowało jeszcze większą ilością gotówki a potem to jak chcesz. To co napisałem tyczy się w większości zdobywania kasy i jak rozwiniesz postać już na około 10lvl z samych zabezpieczeń i skradania się to trenuj jakiś oręż bo inaczej rozwalać cię będą rzeczy takie jak szczury(tu może trochę przesadziłem:D) i młokosy. Ja zaczynałem w podobny sposób i mam teraz 26lvl i radze sobie świetnie (leśny elf, złodziej-łucznik)
Odpowiedz
wielkie thx!!! to chyba w gildii złodziei można rozwinąć skradanie sie? no w każdym razie zrobię tak jak mówisz a jakby co to zagadam do kuzyna o szczegóły bo on ta giere przeszedl. a jeszcze jedno gdzie można kupić mapę jeżeli można jakieś kupić??

właśnie wstąpiłem do gildii złodziei i mam walka z druga misja. jak mogę gadać sovora trandela żeby mi dal klucz do posiadłości Nerona?? plz odpowiedzcie szybko
Odpowiedz

Użytkownik mapeuszek dnia May 16 2006, 05:54 PM napisał

a jeszcze jedno gdzie można kupić mapę jeżeli można jakieś kupić??

[post="43809"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


A po co ci mapa jak ją masz po naciśnięciu PPM (prawego przycisku myszy ) w prawym górnym rogu ekranu?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Ja także jestem początkującym graczem. Mam więc pytanie, czy jeżeli wybiorę: argonianina - zwiadowcę, będzie mi się w miarę dobrze grało? Czy rasa i klasa do siebie pasują?

[Dodano po chwili]

Przeczytałem gdzieś, że klasy zwierzęce nie mogą nosić butów i dlatego trzeba szkolić je w walce bez zbroi. Ale czy do średniej zbroi należą także buty i nie da się nosić pancerza bez nich? Proszę, aby się ktoś do tego możliwie szybko odniósł.









Odpowiedz
Do każdej zbroi można NIE nosić butów, nawet ciężkiej. Chodzi tylko o to, że jeżeli masz jedną część ciała niezakrytą, to ci będzie umiejętność noszenia tej zbroi trochę wolniej rosła.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik mapeuszek dnia wto, 16 maj 2006 - 08:24 napisał

Mam 2lvl i niewiele wiem o grze proszę o rady jak rozwijać postać skąd brać kasę itp
Jak znacie jakieś fajne miejsca z wartościowymi lupami to tez podrzućcie
z góry wielkie thx!!!

[post="43783"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Podam Ci więc lokacje z najlepszymi (moim zdaniem) przedmiotami w grze:
(pogubionym kolorem masz nazwę obszaru w grze - jeden z 36, zaś nazwa obok to nazwa lokacji)

Buty Apostoła - najlepsze buty w grze są w Andraseth, Berandas

Chryzamer - bardzo dobry miecz dwuręczny jest w Sadrith Mora, Abanabi

Daedryczne Zakrzywione Ostrze - ciekawa i silna broń, Tel Aruhn, Wieża Tel Fyr

Hełm Orcyna Niedźwiedziego Pazura - nagroda od daedry za wykonanie zadania

Kieł Haynekhtnameta - najlepszy sztylet, Andasreth, Mamaea

Kirys Bogów - jeden z dwóch najlepszych pancerzy, Ebonheart, Ebonheart, Komnaty Wielkiej Rady

Lewa i Prawa Pieść Randagulfa - najlepsze rękawice, Gnaar Mok, Ilunibi

Łuk Wycieńczenia Sul-Senipula - najlepszy łuk, Obóz Urshilaku, Urshilaku (quest główny)

Maska Clavicusa Złośliwego - bardzo dobry (i ciekawy z wyglądu) hełm, Dagon Fel, Wieża Sorkvilda

Opoka Eidelona - najlepsza tarcza w grze, Obóz Urshilaku, Ibar-Dad

Smoczy Kirys - drugi najlepszy pancerz w grze, Ebonheart, Grota Muldan

Zgniatacz Czaszek - najlepsza broń obuchowa, Sadrith Mora, Grobowiec Rodziny Omaren

Złote Ostrze - najlepszy miecz jednoręczny (zadania daedr, konkretnie Boeriath)
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Prawda. Są to wszystkie najlepsze rzeczy w grze, wszystkie je z resztą miałem.... Jednak lepsze są te w które zaklęte są jakieś moce.


Odpowiedz
Mam pewne pytanie. Czy jeśli wybiorę klasę postaci nie rzucającą czarów (np. złodzieja), czy później będę mógł dołożyć mu jakąś klasę magiczną?









Odpowiedz

Użytkownik Dasaka dnia pią, 08 cze 2007 - 20:20 napisał

Mam pewne pytanie. Czy jeśli wybiorę klasę postaci nie rzucającą czarów (np. złodzieja), czy później będę mógł dołożyć mu jakąś klasę magiczną?

[post="68735"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Klasę w pełnym tego słowa znaczeniu pewnie nie, ale z książek jak i u trenerów możesz nauczyć się nieco magii - w końcu sporo czarów da się kupić. Morrowind pozwala na dużą elastyczność postaci - koszt treningu umiejętności magicznych będzie po prostu dość duży.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
eloa all
Jestem nowy na forum i przeczytałem że kradniecie by miec pieniadze......po co
wystarczy w google wpisac kody do morrowinda i kasa jest ;p :-)
Odpowiedz
Dla mnie gra na kodach jest bezsensu. Więc jedynym źródłem dużej kasy w Morku jest kradzież...


Odpowiedz
...oraz daedryczne przedmioty. Potem tylko trzeba je sprzedać, a za taką daedrycznę katanę pieniądze są spore.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ja nie lubię sprzedawać deadrycznych rzeczy bo dzięki temu za szybko można mieć kasę praktycznie na wszystko i już właściwie nie trzeba zarabiać.
Odpowiedz
Powiedzcie mi bo zostalem banita, all mnie chca bic Jakis gosciu mowi w swiatyyni mówi ze moge z nim porozmawiac gdy splace swiatu swój dlug? jak to zrobic
Odpowiedz

Użytkownik Silver Drag dnia sob, 16 cze 2007 - 16:26 napisał

Powiedzcie mi bo zostalem banita, all mnie chca bic Jakis gosciu mowi w swiatyyni mówi ze moge z nim porozmawiac gdy splace swiatu swój dlug? jak to zrobic

[post="69803"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Jeśli należysz do gildii złodziei możesz porozmawiać z konkretną osobą(któryś z członków powie Ci kto to jest) i zapłacić grzywnę. Możesz też zapłacić strażnikowi lub pójść do więzienia. Jeśli jednak grzywna wynosi już bardzo dużo kasy, jak jest chyba w twoim przypadku, to najlepiej podczas gry wciśnij tyldę ~ i wpisz kod player->SetPCCrimeLevel 0
Odpowiedz

Użytkownik Kleantes Yauntyrr dnia pią, 15 cze 2007 - 20:27 napisał

...oraz daedryczne przedmioty. Potem tylko trzeba je sprzedać, a za taką daedrycznę katanę pieniądze są spore.

[post="69706"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Taa sprzedać...jak kosztuje coś np. 150 000 to ciężko gdzieś to opylić...
Odpowiedz
Po pierwsze możesz sprzedać coś krabowi - kupcowi, a po drugie jak masz dodatki to tam sprzedawcy mają więcej pieniędzy.
Wymienione przeze mnie najlepsze przedmioty w grze możesz sprzedać za niezłe pieniądze w Muzeum Artefaktów w Ręce Bogów w dodatku "Tribunal" (Trójca).
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Szanowny pan Krab-sprzedawca ma 10 000 Ale nie ważne, można uzywać deaderycznych przedmiotów, jako towaru wymiennego (miecz za duużo dużo fajnych pamiątek )

Mam pytanko. Często tutaj piszecie o Słudze Azury (czy jakoś tak). Że tylko w to można złapać ducha Viveka. Tyle że OCB, bo moja tarcza sie tak nazywa (w sumie dobra z niej rzecz-Kp rzędu 146...)
Odpowiedz

Użytkownik Magik dnia czw, 21 cze 2007 - 12:35 napisał

Szanowny pan Krab-sprzedawca ma 10 000 Ale nie ważne, można uzywać deaderycznych przedmiotów, jako towaru wymiennego (miecz za duużo dużo fajnych pamiątek   )

Mam pytanko. Często tutaj piszecie o Słudze Azury (czy jakoś tak). Że tylko w to można złapać ducha Viveka. Tyle że OCB, bo moja tarcza sie tak nazywa   (w sumie dobra z niej rzecz-Kp rzędu 146...)

[post="70426"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Możesz za pomocą TES CS dodać bogatego kupca:) Poza tym to znana wada Morrowinda.

Nie "Sługa Azury", a Gwiazda Azury - to klejnot do łapania dusz (najlepszy!). Dostajesz go w nagrodę za wykonanie zadania od Azury (klikasz na jej posąg - są to zadania od Daedr).
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Porady dla początkującego - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...