[GII:NK] Kroniki Myrtany Archolos

Cytat

ja nie mam żadnej zaszyfrowanej notatki, napewno jej nie sprzedałem, wszystko z Jona również podniosłem...


Notatkę dostajecie od Jona razem z mapą. Tylko na początku nie można jej przeczytać. Potrzebujecie szyfru z kufra Jona. Jeśli jej nie macie, to albo ją przypadkowo sprzedaliście/wyrzuciliście, albo bug.
Odpowiedz
Miał ktoś może problem z kluczem do ruin zamku? Mam dwa kawałki a trzeci powinien być w muzeum do kupienia ale nie ma go.
Odpowiedz
Powinieneś mieć odpowiednią opcję dialogową u kolesia któremu przynosisz stare monety.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Abrot* dnia wtorek, 14 grudnia 2021, 21:06 napisał


Jakbys znalazł Henka daj znać i sie odezwij bo byłem juz chyba wszędzie


Siedzi na polce skalnej nad chatami, po przeciwnej stronie od bramy. Ukryli go dobrze whooye.
Odpowiedz
Witam
Post BARDZO WAŻNY
Miałem problem z Misją Ruiny Twierdzy gdzie przez przypadek w rozdz. 3 zbudowałem worta co prowadziło do tego że 5 rozdz. nie miałem interakcji i misja stanęła w miejscu .
Ale znalazłem rozwiązanie
Każdy problem z misją który wynika z bugowania jej można rozwiązać bez zaczynania rozgrywki od nowa lub cofania się przez stare save (powtarzanie klilku godzin rozgrywki)
Krok 1 pobieramy program SAVE EDITOR
Krok 2 wybieramy save którego chcemy uratować (1-15) (polecam backup )
Krok 3 otwieramy go i odnajdujemy linijki odpowiedzialne za misje
przykład mój i teraz zabawa może to chwilę zająć ale dacie rade zmieniamy wartości zmieniając od 0 dodajac za każdym razem +1 do wartości po przetestowaniu czy coś uległo zmianie w grze i tak do oczekiwanego efektu
Mi się udało POWODZENIA

MIRON_Q503_KEYCOST 0
Q503_BLOCKCORPSEKEY 0
Q503_BOSSFIGHT 4
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_APPLY.Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_COUNT 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_FIRE 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_FLY 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_MAGIC 3
Q503_BOSSFIGHT_RANDOMIZEEFFECT.RND 3
Q503_BOSSFIGHT_TELEPORT_APPLY.RND 3
Q503_BOSSFIGHT_TELEPORT_COUNT 4
Q503_CANUSETELEPORT 3
Q503_GOTMUSEUMKEY 1
Q503_GOTOVOLFZACKE 7
Q503_KESSEL_RTNCHECK 7
Q503_KEYCOUNT 3
Q503_OPENGATEVOLFZACKE_APPLY.Q503_OPENGATEVOLFZACKE_COUNT 7
Q503_SPAWNZOMBIESCOUNT 1
Q503_TELEPORTMAGE.RND 1
Q503_VOLFZACKE_LASTWAVE_END_APPLY.Q503_VOLFZACKE_LASTWAVE_END_COUNT 4
Q503_VOLFZACKE_NEXTWAVE_END_APPLY.Q503_VOLFZACKE_NEXTWAVE_END_COUNT 4
Q503_WALL_APPLY.MOVPTR1 1
Q503_WALL_APPLY.Q503_WALL_COUNT 1
Q503_WOLFSSONOLDORDERS_READ 1
Odpowiedz
Podobno był taki bug z kosturami że nie skalowały się z siłą, tak jak reszta broni. Czy ktoś wie czy on nadal jest?
Odpowiedz
Siemka utknalem w zadaniu 'po nitce do klebka' jestem w momencie kiedy wrocilem do volkera gdzie nie zostalem wpuszczony, mozna powiedziec ze wszystkie tropy ktore mialem sprawdzic zostaly zrobiony dot. grona, arethe, jona. Wg solucji powinienem isc do kartografa rozszyfrowac mape zakrwawiona od jona ze nie ma takiej opcji u tego kartografa poza handlem. W ogole nie moge ruszyc z fabula do przodu

solucja b. dobra: https://steamcommunity...?id=2678374043
Odpowiedz
[quote name='Gość_rafiPoland*' timestamp='1640966061' post='437751']Siemka utknalem w zadaniu 'po nitce do klebka' jestem w momencie kiedy wrocilem do volkera gdzie nie zostalem wpuszczony, mozna powiedziec ze wszystkie tropy ktore mialem sprawdzic zostaly zrobiony dot. grona, arethe, jona. Wg solucji powinienem isc do kartografa rozszyfrowac mape zakrwawiona od jona ze nie ma takiej opcji u tego kartografa poza handlem. W ogole nie moge ruszyc z fabula do przodu

solucja b. dobra: https://steamcommunity...?id=2678374043

bylem nawet u helgi i powiedziala ze mam isc do ludwika, ale nadal mam tylko opcje u niego: jak sie masz pokaz mi swoje mapy...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia piątek, 31 grudnia 2021, 11:08 napisał

Powinieneś mieć odpowiednią opcję dialogową u kolesia któremu przynosisz stare monety.


No i tej opcji dialogowej nie mam. Musiałem coś zepsuć po drodze. Chyba zostaje mi pobawić się plikami zapisów gry jak ktoś niżej polecił.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_gorzys* dnia czwartek, 16 grudnia 2021, 03:03 napisał

Kiedy ci piraci kończą melanż po pokonaniu Dużego Bena i rozmowie z nim? Chcę wykonać zadanie "Uprowadzona" lecz nie mogę pogadać z Ivanem gdyż ciągle ma odpalony skrypt na chwalenie mnie po pokonaniu Bena. Oni kończą kiedyś chlać czy to jakiś bug?

Po skonczeniu zadań „w bialy dzien” uczta po turnieju sie skończy
Odpowiedz
Czesc,
Czy wiecie może gdzie znaleźć księgę kręgu IV tom I? Mam już pozostałe i to po kilka takie same natomiast nigdzie nie mogę znalesc I
Odpowiedz
Hej, mam misję Nocna Straż, przy kolejnej turze z paczkami, chowam je do skrzyni i nic się nie dzieje, wracam na miejsce rozładunku i słyszę tylko-" nie masz nic do zrobienia"- co robić ?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Tapol* dnia piątek, 31 grudnia 2021, 13:55 napisał

Witam
Post BARDZO WAŻNY
Miałem problem z Misją Ruiny Twierdzy gdzie przez przypadek w rozdz. 3 zbudowałem worta co prowadziło do tego że 5 rozdz. nie miałem interakcji i misja stanęła w miejscu .
Ale znalazłem rozwiązanie
Każdy problem z misją który wynika z bugowania jej można rozwiązać bez zaczynania rozgrywki od nowa lub cofania się przez stare save (powtarzanie klilku godzin rozgrywki)
Krok 1 pobieramy program SAVE EDITOR
Krok 2 wybieramy save którego chcemy uratować (1-15) (polecam backup )
Krok 3 otwieramy go i odnajdujemy linijki odpowiedzialne za misje
przykład mój i teraz zabawa może to chwilę zająć ale dacie rade zmieniamy wartości zmieniając od 0 dodajac za każdym razem +1 do wartości po przetestowaniu czy coś uległo zmianie w grze i tak do oczekiwanego efektu
Mi się udało POWODZENIA

MIRON_Q503_KEYCOST 0
Q503_BLOCKCORPSEKEY 0
Q503_BOSSFIGHT 4
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_APPLY.Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_COUNT 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_FIRE 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_FLY 3
Q503_BOSSFIGHT_BATTLEFIELD_EFFECTISON_MAGIC 3
Q503_BOSSFIGHT_RANDOMIZEEFFECT.RND 3
Q503_BOSSFIGHT_TELEPORT_APPLY.RND 3
Q503_BOSSFIGHT_TELEPORT_COUNT 4
Q503_CANUSETELEPORT 3
Q503_GOTMUSEUMKEY 1
Q503_GOTOVOLFZACKE 7
Q503_KESSEL_RTNCHECK 7
Q503_KEYCOUNT 3
Q503_OPENGATEVOLFZACKE_APPLY.Q503_OPENGATEVOLFZACKE_COUNT 7
Q503_SPAWNZOMBIESCOUNT 1
Q503_TELEPORTMAGE.RND 1
Q503_VOLFZACKE_LASTWAVE_END_APPLY.Q503_VOLFZACKE_LASTWAVE_END_COUNT 4
Q503_VOLFZACKE_NEXTWAVE_END_APPLY.Q503_VOLFZACKE_NEXTWAVE_END_COUNT 4
Q503_WALL_APPLY.MOVPTR1 1
Q503_WALL_APPLY.Q503_WALL_COUNT 1
Q503_WOLFSSONOLDORDERS_READ 1


Kurczę, ja w 3 rozdziale zwiedziłem już wnętrze Twierdzy, bo bez większych problemów po przemianie w chrząszcza da się tam przejść do środka. Jak ograbiłem truchło przed tymi kamiennymi wrotami i wyszedłem, to brama była zamknięta a przed nią stali Riordian i Kessel... ewidentnie wszystko się pokiełbasiło, ale olałem to. Teraz, jak jestem już w rozdziale 5, to po całej akcji z magiem przywołującym nieumarłych nie mam opcji dialogowych z Riordianem i Kesselem. Po skorzystaniu z Twojej porady da się z nimi rozmawiać, ale nie pojawia się opcja kupienia części klucza z muzeum ani opcja rozmowy z Lorenzo o odejściu z gildii... Bawiłem się długo w edytorze, ale myślę, że dla mnie to jest 90 godzin gry do kosza

UWAGA! Przestroga dla wszystkich! Nie eksplorujcie wnętrza Twierdzy Vardhal wcześniej niż w 5 akcie razem z Riordianem i Kesselem
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Przem* dnia środa, 22 grudnia 2021, 22:38 napisał

Cześć! Mam problem z questem "Gdzie słów dużo". Jestem na etapie, gdzie namówiłem już Huuga na pójście do magów ognia. Jak wchodzę do pokoju Trimegiato to jest z nim już na miejscu Huug i Runar plus jakiś dodatkowy mag ognia. Wszyscy stoją, jak zamrożeni. Z nikim z nich nie mogę rozmawiać i mogę na legalu podnosić wszystkie przedmioty, za które powinni mnie posądzić o kradzież. Próbowałem resetów gry, przechodziłem cały pokoj wzdłuż i wszerz i nic :-\ Wybrałem sobie, że będę grał magiem i boję się, że to mnie blokuj. Czy ktoś miał podobny problem? Ew. Czy ktoś zna jego rozwiązanie?

Mialem podobnie przy misji „dom nie do poznania” jak poszedlem spac to sie zaktualizowała i wszystko wrocilo do normy
Odpowiedz
Po zaatakowaniu przez ludzi Volkera i skoku z wodospadu wylądowałem w jakimś przytułku z rannymi uchodźcami, czym rozpoczął się 5. rozdział. Niestety, zapisałem w tym momencie grę i po fakcie okazało się, że prawdopodobnie mam buga. Maga mogę jedynie "okraść" (nie mam innych opcji dialogowych), do kucharki zagaduję jedynie "jak leci?" (mogę ją pobić pięściami, lecz nic to nie daje), a nowicjusz nie ma dialogów. Coś da się jeszcze zrobić? Czy muszę wracać do bardzo bardzo starego save'a? ;/
Odpowiedz
Cześć! Mam problem z Odgarem, jestem w 3 akcie i właśnie wykonałem misje na znalezienie schematu mistrzostwskiego i oddałem misję. Niestety nie mam u niego możliwości nauczania się mistrzostwskiego kowalstwa
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_NIKKI SIXX* dnia wtorek, 14 grudnia 2021, 20:46 napisał

Czy wie ktoś może gdzie jest Henk?? Chodzi dokładnie o questa po nitce do kłębka. Ten ziomek w karczmie nie chce ze mną gadać i jedynym tropem zdaje się być ten Henk, którego nie mogę nigdzie znaleźć.


jak widzę wiele osób ma ten problem.. spędziłem dobre godziny na szukaniu rozwiązania, wygląda na to że henk pojawia sie na półce skalnej tylko jeśli z jego kumplem w piwnicy pogadamy po załatwieniu sprawy z wilkiem z tej samej półki skalnej. Bug na tyle poważny że paraliżuje grę, wygląda na to, że spędziłem ciężkie 50h w grze tylko po to żeby teraz przez złą kolejność wykonania zadań nie móc popchnąć fabuły... i przedwcześnie zakończyć przygode z kronikami myrtany. chyba ze jest jakiś ratunek, piszcie podbijajce, mysle ze to na tyle powazny bug że wymaga interwencji twórców.

Uratowani są Ci, którzy mają jeszcze save by cofnac sie przed zejsciem do piwnicy, ja niestety do nich nie należe

A moze jest jakies rozwiazanie o ktorym nie wiem? Czekam na pomoc
Odpowiedz
Siemka

Mam problem z misją "kto jest kim"

Problem polega na tym że kiedy kopacz już zaprowadzi mnie do swoich kolegów to sam jakby się buguje i nie mogę z nim porozmawiać ani nic. Pomocy!
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_MemLander* dnia sobota, 1 stycznia 2022, 21:39 napisał

Cześć! Mam problem z Odgarem, jestem w 3 akcie i właśnie wykonałem misje na znalezienie schematu mistrzostwskiego i oddałem misję. Niestety nie mam u niego możliwości nauczania się mistrzostwskiego kowalstwa


nie byłem jego czeladnikiem, ale spokojnie, bo na pewno Einar będzie w stanie Cię nauczyć mistrzowskiego kowalstwa w akcie 4
Odpowiedz
← Gothic

Kroniki Myrtany Archolos - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...