Kroniki Myrtany - problem ze sterowaniem

Witam. Od początku gry w Kroniki Myrtany mam problem. Otóż gdy poruszam się czy to w przód czy w tył, przytrzymuje klawisz "A" kilka sekund, chcąc przebiec kilka kroków. I tu następuje problem - klawisz tak jakby "zacina się" i bohater biegnie i biegnie, i tak przez kilkanaście sekund. Podobnie dzieje się w menu, poruszając się w nim, po naciśnięciu klawisz jednokrotnie, podświetlenie przeskakuje o dwa pola. Miał ktoś taki problem i jest w stanie pomóc go rozwiązać?
Odpowiedz
Korzystasz z pada, albo zmieniałeś coś w sterowaniu? Bo standardowo klawisz "A" to krok w lewo, a bieg (trucht) to normalny tryb poruszania się postaci. Można go przełączyć na chód ( klawiszem capslock, o ile dobrze pamiętam), a sprint otrzymujemy po wypiciu odpowiedniej mikstury.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia piątek, 31 grudnia 2021, 11:15 napisał

Korzystasz z pada, albo zmieniałeś coś w sterowaniu? Bo standardowo klawisz "A" to krok w lewo, a bieg (trucht) to normalny tryb poruszania się postaci. Można go przełączyć na chód ( klawiszem capslock, o ile dobrze pamiętam), a sprint otrzymujemy po wypiciu odpowiedniej mikstury.


Chodziło mi o klawisz "W". Nic nie zmieniałem w ustawianiach. Gram na klawiaturze z laptopa i na myszce. Wszystko chodzi płynnie na wysokiej rozdzielczości i detalach, a ten chód postaci się zacina
Odpowiedz
Może źle się wyraziłem. Po puszczeni klawisza "w" postać cały czas biegnie, tak jakbym nadal trzymał klawisz
Odpowiedz
Też mi się zdarzyło, że postać się blokuje i nadal się poruszała do przodu po puszczeniu klawisza "W". Tyle, że u mnie to były pojedyncze przypadki i szybko wszystko wracało do normy. W G1 i G2 też mi się to czasem zdarzyło. To po prostu stare gry i gryzą się czasem z nowszymi systemami/sterownikami. Chyba nie ma na to innej rady jak próbować uruchomić grę na innym systemie/komputerze.
Odpowiedz
Witam, podpinam się pod temat, mam ten sam problem. Próbowałem przeinstalować Directy, nic nie działa. Klawiatura działa cały czas z opóźnieniem tak jak u kolegi. W innych grach jest wszystko git. Pozdrawiam i proszę o pomoc
Odpowiedz
Witam również mam ten problem dodatkowo w ekwipunku jedno naciśnięcie to przelecenie dwoch-trzech kratek.
Pozdrawiam proszę o pomoc.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Wako* dnia wtorek, 4 stycznia 2022, 18:00 napisał

Witam również mam ten problem dodatkowo w ekwipunku jedno naciśnięcie to przelecenie dwoch-trzech kratek.
Pozdrawiam proszę o pomoc.


Właśnie, wielu ludzi ma z tym problem, próbowałem wszystkiego i nie ma chyba dotychczas na to złotego środka
Odpowiedz
Witam wszystkich dotknął mnie ten sam problem
Zmieniłem w ustawieniach klawiatury Częstotliwość Powtarzania i Opóźnienie Powtarzania.
i u mnie to działa
mam nadzieje ze pomogłem
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Pako* dnia sobota, 8 stycznia 2022, 12:54 napisał

Witam wszystkich dotknął mnie ten sam problem
Zmieniłem w ustawieniach klawiatury Częstotliwość Powtarzania i Opóźnienie Powtarzania.
i u mnie to działa
mam nadzieje ze pomogłem


Dziękuję kolego. Pomogło Pozdrawiam!!!
Odpowiedz
A kolega mógłby napisać na jakie ustawienia pozmieniał tą częstotliwość ?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_goŚĆ W dom* dnia niedziela, 9 stycznia 2022, 09:47 napisał

A kolega mógłby napisać na jakie ustawienia pozmieniał tą częstotliwość ?
opóźnienie powtarzania ustawilem na male i z czestotliwosci ustawiona tez na mala
Odpowiedz
Mialem identyczny problem, zmieniłem ustawienia tak jak kolega wyżej opisal i wszystko śmiga. Wielkie dzięki, pozdrawiam
Odpowiedz
Witam, a gdzie dokladnie sa suwaki tych ustawien? nie moge znalezc nigdzie w ustawieniach klawiatury w menu gry
Odpowiedz
← Gothic

Kroniki Myrtany - problem ze sterowaniem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...