[Świat Wiedźmina] Jak rozumieć "złe" zakończenie Wiedźmina 3? Próba interpretacji

Dzięki za ciekawą interpretację.
Odpowiedz
"Czasem się podzielisz, czasem nie, a czasem dasz błędne odpowiedzi, by kogoś spróbować uwalić."
Na prawdę ktoś tak robi? XD
Sama interpretacja bardzo dobra ale to zdanie troche sprawia że podchodzę do autora z wielkim dystansem
Odpowiedz
Według mnie pierwszy wybór nie neutralny. Ani jeden an drugi nie są zły.
Drugi z lożą, jeśli ktoś grał w wiedźmina 2 też nie jest zły bo po zagraniu w 2 nie ufałem loży.
Trzeci z Emhyrem wiadomo, że jeden dobry ale to jest jakby dodatkowy wybór, którego nie miałem.
Czwarty z laboratorium jest trochę śmieszny bo pozwalamy jej zniszczyć laboratorium Avvalacha (nie pamiętam jak to się pisało)-osoby , która ją chroniła
Piąty wiadomo tylko jeden wybór.
więc podchodząc do Ciri z ostrożnością i nie pozwalanie jej na wszystko co chce jest złe to trochę dziwne.
Oczywiście to tylko moja opinia
Odpowiedz
Jest jeszcze jeden dowód dlaczego Geralt wtedy nie zginął, a przepowiednia wiedźmy była fałszywa, a mianowicie Ciri przecież też przepowiedziała śmierć Geralta i była ona od Wideł wieśniaka, a nie od potworów, a jej przepowiednia jest najważniejsza
Odpowiedz
@Gość_Jvyf8* Wcale, że nie. Geralt w kilku zdaniach w zadanich opowiada, że ma blizne po starciu z wieśniakiem z widłami. Że on i Yen wtedy przeżyli dzięki ponocy Ciri. Pozatym to działo się w 1268 a akcja gry prawdopodobnie toczy się 5-7 lat po wydarzeniach z książki (po "śmierci poprzez widły")
Odpowiedz
Ciri chciała zniszczyć laboratorium bo odkryła, że dla Avallacha była obiektem badań, o których nie miała pojęcia. Avallacha chronił ją tylko dlatego, że miał w tym interes.
Odpowiedz
Uważam że Gerald w złym zakończeniu nie ginie, widzimy tylko jak chatę oblegają potwory w znaczących ilościach , ale warto zaznaczyć że są tam tylko utopce i dzikie psy, nie sądzę żeby Gerald sobie z nimi nie poradził.
Odpowiedz
Sugerowane złe zakończenie zaskoczyło mnie. W moim pojmowaniu rzeczywistości podejmowałem dobre decyzje. Jak miała nie świrować to nie świrowała w myśl zasady jedi opanuj swój gniew... Także to zakończenie jakoś mi nie pasuje. Chciałbym wiedzieć co autor miał na myśli, można wierzyć, że oboje żyją ale czuje nie smak.
Odpowiedz
Czytając twoje przemyślenia, zastanawiam się nad jednym . Grając w dodatek krew I wino i będąc u ukrytego , było tam przejście do ich świata za którym bardzo tęsknią. Czy Ciri nie była by w stanie otworzyć bramy i dać możliwość potworom do powrotu do ich domu ? Czy mogła by niektóre potwory spowrotem przenieść jak Avallaha w ich świat?
Odpowiedz
← Artykuły

[Świat Wiedźmina] Jak rozumieć "złe" zakończenie Wiedźmina 3? Próba interpretacji - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...