Hogwarts Legacy z kolejnymi problemami natury światopoglądowej


hogwarts legacy

W wyniku nich ze swojej pracy nad grą zrezygnował jej główny projektant, Troy Leavitt. Powodem jest wzbudzający wątpliwości kanał na YouTube, który kiedyś prowadził developer. W swoich filmikach mocno krytykował wypowiedzi feministki Anity Sarkeesian, kontestował zwolnienie szefa Pixara po zarzutach o molestowanie seksualne i wyrażał swoje poparcie dla kontrowersyjnego ruchu Gamergate, który jest oskarżany o szerzenie mowy nienawiści.

Developer postanowił opuścić zespół pracujący nad “Hogwarts Legacy” pomimo tego, że poinformował studio o swojej twórczości na długo przed tym zanim sprawa wypłynęła – Avalanche nie widziało w nim niczego zdrożnego.

To tylko moja decyzja. Mogę mówić tylko w samych superlatywach o grze, zespole i WB Games. Mówiąc dobitnie: nie obawiałem się o utratę posady i czułem się absolutnie bezpiecznie pod tym względem. Wciąż, chciałem zrezygnować ze swoich powodów, które wyjawię później. Czuję się doskonale i mam świetne stosunki z Avalanche oraz WB Games.

uspokaja Troy Leavitt

To jednak kolejne problemy natury światopoglądowej, które ciągną się za produkcją. W wyniku niepopularnych wypowiedzi J.K. Rowling nawoływano do bojkotu produkcji. Pokłosiem tego konfliktu i próbą udobruchania graczy było wprowadzenie opcji stworzenia transpłciowego czarodzieja.

Odpowiedz
← Nowości

Hogwarts Legacy z kolejnymi problemami natury światopoglądowej - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...