[BGI] Wskrzeszenie bohatera

Niedawno w BG1 'rozwalili' mi Minsca. Nie mogłem go wskrzesić, ponieważ został usunięty z portretów. Jego ciało w całości dalej leży w knieji otulisko. Czy mogę go znów wskrezesić??
Z góry
Żyj od miecza, żyj długo i szczęsliwie!!
Kochaj mnie, szalej i nie pytaj co dalej...
Znaczy się mógłbyś powiedzieć jak go "rozwalili". To by znacznie ułatwiło sprawę..
Mi coś świta, że po tym jak portret wyparował to już chyba nic nie pomoże. Może dostał jakimś czarem po którym już wskrzeszanie nie pomoże? (chyba dezintegracja tak działała).
Co ja wiem to dezintegracji nie mam w BGI.
Ale Minscowi chyba już nic nie pomoże
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
No, ale jest zamiana ciała w kamień w BG I. Wtedy właśnie znika portret towarzysza i nasz druh zamienia się w gustowny pomniczek. Na to pomaga zwój zamiany kamienia w ciało, o ile nasz kompan w tym czasie nie został rozwalony na drobne kawałeczki (wtedy, gdy tak się stanie tylko wczytanie gry pomaga).

Dlatego chciałem sie spytać kolegę Neris_Dragon jak "rozwalili" Minsca...
Ale nie ma chyba nad czym dywagować. Skoro portet znikł to znaczy, że Minsc BYŁ...
Chodzi o to, że zabili Minisca on umarł wywaliło go z portretu. Ciało dalej jest, nie można go wskrzesić w świątyni i teraz bodajże trzeba zwoju wskrzeszenia zeby go wskrzesić, ale problem teraz w tym, że niewiadomo czy w BG1 jest taki zwój. MINISC NIE ZOSTAŁ ZPETRYFIKOWANY!
Żyj od miecza, żyj długo i szczęsliwie!!
Kochaj mnie, szalej i nie pytaj co dalej...
Wg. mnie nie możesz już nic zrobić. By móc rzucić czar, nawet ze zwoju, musisz mieć Minsca na portrecie.
Ekhtelion-> gdy postać jest w kamieniu nie jej na portretach, a pomimo to może się do drużyny przyłączyć (gdy ją odczarujemy).
Do wskrzeszenia trzeba ciała więc nawet jeśli nie ma go na portretach to mozna chyba wskrzesić (takie mam wrażenie ).
Żyj od miecza, żyj długo i szczęsliwie!!
Kochaj mnie, szalej i nie pytaj co dalej...
Tylko, że to co mówisz tyczy się petryfikacji. Z resztą sam nie wiem. Nie pamiętam już dokładnie, nie chce wprowadzić w błąd. Może ktos inny będzie pamiętał.
Nie wydaje mi się abyś mógł go wskrzesić jeśli nie ma obrazka. Zapewne Minsc dostał jakimś czarem, po którym nie można już go wskrzesić nawet jak ciało znajduje się w jakimś miejscu więc pozostaje ci tylko Wczytaj Grę. Też nie jestem pewny, ale nie wierzę, że bez obrazka da się wskrzesić postać.
Jeśli chce się wskrzesić hipka to trzeba mieć portret, i nic innego nie wymyślimy
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Właściwie było kilka takich przypadków:
Xan-czar byłskawica (sam go wyczarował )
Imoen-Płapka na skrzyni w obozie bandytów, wyleciał piorun i ją zabił
Khalid-uderzenie Ogra rozwaliło go na kilka częsci
Minisc i Kegian (czy jakś tak)-rozwaliło ich coś w kopalniach otulisko (W Miniscka chyba cosik walneło, Kagian zwarł z ręki jakiegoś wojownika)
Safana-atak wewnątrz kopalń otulisko, niestety zalałem kopalnie i nic się nie da zrobić...

Troche tego jest...
Żyj od miecza, żyj długo i szczęsliwie!!
Kochaj mnie, szalej i nie pytaj co dalej...
I co, niby wszyscy oni zginęli i ich portrety wyparowały? Jak tak, to na pewno jakiś poważny bug .

Ale wracając do tematu bardzo powątpiewam w istnienie zwoju wskrzeszenia, bo jest to zaklęcie wysokopoziomowe, a przecież w BG I do takich raczej dostępu nie mamy. Czyli dochodzimy do pewnego miejsca: co z tego, że masz (widzisz) jego ciało, skoro i tak nie uda Ci się go samodzielnie wskrzesić.

Podkreślę jednak, że tego czy zwój wskrzeszenia istnieje nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że takie rzeczy jak zwoje wskrzeszenia, zmartwychwstania czy berło zmartwychwstania są dostępne dopiero w BG II.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Podsumowując - nie da rady wskrzesić towarzysza bez portretu, chyba że został zamieniony w kamień. Pozostałe tylko wczytać grę.

A wskrzeszenie jest na 100%. Na piątym poziomie czarów kapłańskich. Wiem bo zawsze brałem sobie klase kapłana
← Baldur's Gate
Wczytywanie...