Najlepszy system rpg...

Jaki jest wg Ciebie najlepszy system papierowego rpg

Cyberpunk 2020 (7 głosów [9.21%])
Warhammer : Fantasy Role Play (15 głosów [19.74%])
Advanced Dungeons & Dragons (35 głosów [46.05%])
Wilkołak : Apokalipsa (1 głos [1.32%])
Wampir : Maskarada (5 głosów [6.58%])
Mag : Unicestwienie (4 głosy [5.26%])
Czarne pola (0 głosów [0%])
In Nomine Magne Veritatis (0 głosów [0%])
Inne (jakie :P ) (9 głosów [11.84%])
Ciężko ustalić który system jest najlepszy. Nawet subiektywnie...
Otóż fakt, co uważamy za najlepsze, zależy od humoru, nastroju, pogody i tak dalej.

Jednakowoż mam kilka upatrzonych systemów, które uważam za świetne.
Na pierwszym miejscu jest Warhammer. Za co? Za klimat, za to, że jest tak bliski prawdziwemu światowi. Za to, że jest brudny, zasyfiony, zły. Nie ma tutaj zabawy w herosów, na 3 poziomie nie da się uratować całego świata, albo nie dajcie bogowie zabić smoka (;
Idąc dalej, mamy DnD. System dość cukierkowy, słodki, heroiczny. Jeżeli chce się pobawić w baśniowej krainie, to gram właśnie w DnD. Kiedy chcę pobawić się w herosa, również sięgam po tenże system.
Jego minus? Mnogość podręczników. Pokręcona mechanika.
Zew Cthulhu - system w którym bądź co bądź grałam zaledwie kilka razy, co nie zmienia faktu, że mnie urzekł. Niesamowicie lubię takie klimaty.
Neuroshima - coś wspaniałego. Uwielbiam w to grać, świat postapokaliptyczny jest stworzony wspaniale, różne ciekawe zawody no i przede wszystkim bronie.
Wampir - bardzo klimatyczny system. Mimo wszystko miło jest od czasu do czasu zamienić się w Ventrue i zacząć snuć intrygi.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Ja zagłosowałem na Młotka bo na nim najwięcej kości starłem. A tak ogólnie każdy system wnosi coś ciekawego i jakąś innowacje. Dobry system jeśli chodzi o możliwości kreacyjne to Gasnące Słońca. Co do systemu który daje duże możliwości w odgrywaniu postaci to Legenda 5 Kręgów
Odpowiedz
Moja opinia:

Najlepszy jest D&D.

Piękny świat, epickie czyny, mnogość stworków, fajna mechanika, itp.
Odpowiedz
Chyba jednak nic nie przebije słynnego Dungeons & Dragons. Prawie wszystko mi się w tym systemie podoba. Ba, nawet w sesjach gram
Jesteśmy ludem wybranym, bogactwo dla nas, władza dla Beliara,
A jego królestwo nastanie i zadrżą ci, ku którym skieruje swój gniew,
Więc zapłać złotem, bo inaczej zapłacisz krwią
Beliar nie zna litości, dla słabych nie ma zmiłowania tylko ból i śmierć,
Ale ci z was którzy obracają pieniądzem muszą płacić daninę,
Bo czymże jest złoto w obliczu nieuchronnego gniewu Beliara,
Gdy jego gniew sięgnie zenitu, będzie za późno,
Wtedy wasze modlitwy nie zostaną wysłuchane
Tylko Czarni Magowie wiemy jak ubłagać jego gniew,
Chronimy was, używamy naszej mocy by zachować was przed jego gniewem,
Bo on zgniecie swych wrogów, wynagrodzi nas, bo jesteśmy jego ludem,
My Asasyni.
Odpowiedz
A ja najbardziej lubię Dzikie Pola - za niezwykły klimat, świetną mechanikę i model walki.
Odpowiedz
Deadlands <3 oraz D&D a tak oprócz tych dwóch to wszystkiego chyba po trochu.
Odpowiedz
D&D [najlepiej w wersji 3.5] - pierwszy, najlepszy. Główniemam tu na myśli mechanikę, bo klimat i świat może stworzyć MG. DnD jest może trochę za mocno rozpisany na zasady, w niektórych momentach, ale dzięki temu zyskuje wiele obiektywizmu. Dzieje się tak i tak, ponieważ zadecydował o tym rzut, a nie widzimisię MG. Zresztą w razie czego można parę zasad wyrzucić i tyle
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
Najlepszy system RPG?

Zapytałbym się: Najbardziej preferowany system RPG?

Spośród tych w które grałem, moim preferowanym jest Wolsung. Konfrontacje (walki, pościgi, dyskusje) oraz stawki w każdym konflikcie bardzo przypadły mi do gustu. W tej grze równie efektownie może wyglądać walka, pościg i dyskusja. Do tego można dołożyć aspekt wpływania na elementy otoczenia przez gracza poprzez zagrywanie kart.

Kiedyś grałem w D&D 3.0 i 3.5, ostatnio w Pathfindera RPG, lecz w sporej mierze najadłem się tych systemów. Jeśli wybierać spośród nich, to tylko Pathfinder RPG.

Chętnie zagrałbym kolejną kampanię w heroicznym systemie RPG (z elementami dark) jakim jest WFRP 2nd. Trudno mi to uznać za preferowany system RPG (ma jednak spore ograniczenia, a jakby się przyjrzeć, zasady mało pełne), lecz zawsze chciałem pograć dłuższe przygody rozbójnikiem, zwadźcą, szermierzem z Estalii czy kislewskim kozakiem.
Odpowiedz
MŁOTEK!!!

Rządzi i jest de best.

A DeDeki to tylko Forgotten realms jest fajne, system nie.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Ja mam jeszcze mało doświadczenia w temacie, ale grałam już w wampira, d&d i powiem szczerze, że bardziej podobały mi się autorskie pomysły
Odpowiedz
Ja tam od zawsze lubiłem D&D, pomimo, że nie miałem jeszcze okazji grać w nową edycje, Młotek też mi się podobał z tą jego mhroczną aurą, miło wspominam też L5K i WoD ale zdecydowanie mniej "wciągnęły" mnie te światy.
Odpowiedz
Oddałem głos na Warhammera,grywałem różne systemy (Wciąż grywam "Neuroshima,Cyberpunk"),ale to Warhammer będzie zawsze tym jedeynym systemem THEBEST !.
Odpowiedz
← Ogólnie

Najlepszy system rpg... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...