Heroes V

łał ale super screeny grafika super miodzio
Odpowiedz
Są przepiękne, a najładniejsze są te ze scen walki, jak oddziały stoją w szeregu. Widać, że to już nie będzie stary dobry Heroes III full 2D Grafika jest wspaniała, jak na taką grę, może jej nie popsują. Szkoda, że to nie 3DO.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Cóż to za różnica czy 3DO czy nie... Czwórka była pradkucji 3DO o ile pamiętam? Jeśli tak to lelepiej będzie jeżeli pozostawią to komuś innemu. Niech zajmie się tym ktoś kto wie czego chcą gracze. Dla mnie małe ma znaczenie kto zrobi grę, grut aby była udana. A patrząc na screeny z H5 mozna mieć nadzieję na zobawę równą grze w H3.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Czy ja wiem czy ona taka super jest? Na pewno jest porządna. Pochodna troche tej z Warcrafta. Troche mi to Setllersów V(eh. a taka piękna to seria była) przypomina z wyglądu. Zwłaszcza jak o cukierkowość chodzi. A jeśli chodzi o wode i dźewka ( ) to się trzeba zcząć przyzwyczajać. Shadery są juz obecne na każdej sprzedawanej karcie więc zaczynają to masowo wykorzystywać (nareszcie). Czy mi sie wydaje czy oni chcą odejść od idei armii a wprowadzić system drużynowy (jak w Disciples). Bo jakoś nie widziałem nigdzie zgrupowań jednostek.
Odpowiedz
Gra wyjdzie na pewno super! Wierzę w to Czytałem, że będzie podobna bardziej do HoM&M 3 niż 4. I dobrze. Jedyne czego będzie mi brakować to loga 3DO. (Tym, tym, tym fri di oł ) Podobno będzie 6 miast do wyboru i 40 lub 100 jednostek (oby 100 ) Żeby tylko to przeniesienie 2D do 3D w pełni się udało...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Mam nadzieje że nie zwalą tej gierki (oby), bo jeśli tego nie zrobią to może być hit na miare swojej 3 części ! Trzymam kciuki A tak w ogóle jaka to firma robi bo zapomniałem ???? :?: :?: :?: :?:

PS. Jeśli mówimy tu już o strategiach to ja czekam też na tą gierkę http://www.ss-ng.pl/show.php?art=15

Tak więc

Cytat

Zmieniajcie złomy na nowe icon_biggrin.gif icon_wink.gif.
Odpowiedz
O tak stary poczciwy Age of Empires.
A co do Heros V to powiem szczeRZe że faktycznie grafa piękna ale gdy fabuła jest do dupy to grafika nawet nie pomoże.

Odpowiedz
em... fabuła to w heroesach (imo) miała mało do gadania. wszytsko opiera się na m.play i gorących dupach =p

A co do H5 to Ubi rozpoczął (nie wiem, może już zakończył) zapisy do close beta testów. Oczywiście zgłosiłem swoją kandydaturę... Mozę się uda poprawić kilka heroesowych baboli =D i przy okazji jako jeden z (tysięcy ale zawsze) pierwszych obejrzeć kontynuację tej wspaniałej (poza IV, i nikt mi nie wmówi że jest super... taki średniak) serii...

aa, i tu macie linka do rejestracji. ad. bety radzę poczytać forum.
https://secure.ubi.com/login/Login.aspx?lan...htm&_ext_lst=10
Odpowiedz
Grałem w wersję Beta czy tam Alpha Heroesów V. Gra jest świetna, jednak kod jest jeszcze niedopracowany, więc jest lagg. Bohater nie uczestniczy w bitwie tak, jak w IV, tylko siedzi na koniu i rzuca zaklęcia zupełnie jak w III. Są nowe umiejętności, których za bardzo nie pamiętam, bo trochę minęło od czasu mojej gry w Herca V. Jednostki są wypasione(w tejże wersji można grać tylko Zamkiem[nie pamiętam jak to się zwie w V]). Najbardziej mi się podobają oprócz Aniołów ulepszeni Kapłani. W szatach, ogoleni na łyso, z aureolką nad łbem, z wielkim młotem(ale nie tak wielkim jak w Warcrafcie III)w jednej łapie, który zresztą opiera na ramieniu, w drugiej łapie trzymający złoty krucyfiks, z którego atakuje(nie pamiętam jak, w każdym bądź jakąśtam energią). W sumie to tyle. Niedługo będzie do ściągnięcia - będę zasysał ile wlezie.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Jak to tylko na multi można grać? Można ściągnąć moda i grać na singlu! Gra jak dla mnie wypas. Od razu po premierze zasysam. Z domu przez miesiąc nie wyjdę xD.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
No i sobie ściąglnąłem demko. Gdy zobaczyłem minimalne wymagania na chwilę zadrżałem. Chodzi o 512MB RAM, bo resztę mam ok. Od razu przypomniałem sobie ten moment, gdy po instalacji Heroesa IV wyświetlało się okno z pokazanymi minimalnymi wymaganiami i następowało sprawdzanie konfiguracji. Jeśli czegoś było za mało gry po prostu nie dało się odpalić . Jak było to chore posunięcie, pewnie sami wiecie, a jak nie wiecie, to możecie sobie wyobrazić . Przecież gra mogła na pewno chodzić równie dobrze przy nieco mniejszych wymaganiach, tyle, że by się nieco przycinała. Tak czy siak, na szczęscie w Heroes V tego nie ma. I mimo, że mam 394MB, gra działa płynnie. Teraz do rzeczy.

Grafika w porównaniu z poprzedniczkami to niebo a ziemia. Podczas walki kamerę możemy obracać na wszystkie strony, przybliżać oddalać, jednym słowem mówiąc full 3D . Sama grafika powiedzmy, że stoi na poziomie Warcrafta III, może ciut lepsza, co nie zmienia faktu, że i tak wszystko wygląda przepięknie. Sama mechanika gry dzięki Bogu bardziej zbiliżona jest do III, a nie do IV, choć kilka innowacji (tych lepszych) z IV pozostawiono. Powrócono jednak do cotygodniowego, a nie codziennego jak było w IV przyrostu populacji, możliwości posiadania jednego bohatera w ekipie, wozów z amunicją, balistyk, namiotów medycznych i wielu innych rzeczy. I najważniejsza frajda... jednostki znów można upgrageować . I zlikwidowano psującą zabawę mgłę wojny.

To co powaliło mnie na łopatki, to animacja wnętrza zamku. Po wejściu kamera zaczyna zataczać ładne koło (dopóki na coś nie klikniemy) nad naszym królestem i ukazywać wszystkie jego walory. I teraz rzeczywiście wygląda to jak prawdziwy zamek. Mnóstwo budynków mieszkalnych, farmy, strzeliste wieże. Bardzo fajnie widać też efekty rozbudowy miasta.

Z nowości, które moim znadniem należy zaliczyć do plusów, trzeba wspomnieć o cut-scenkach (takich jak w Warcrafcie) ładnie kształtujących fabułę (w demku jest pierwsza misja kampani ludzi, stąd wiem ) i przybliżenia podczas zadawania ciosów w walce (coś jak w Etherlords, jak ktoś grał). Fajnie to wygląda i dodaje dynamiki grze.

Muzyka, jak to muzyka w Heroesach. Gdy trzeba spokojna, stonowana, innym razem przyspiesza i werbluje. Ogólnie moim zdaniem przedstawia się pozytywnie.

Podsumowując pozycja obowiązkowa dla sympantyków świata magii i miecza o miłośnikach całej serii nie wspominając. Warto choćby ściągnąć demko i zobaczyć czy warto kupić pełną wersję.

Ps. Kiedy będzie premiera ?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja już pobieram, rano będę miał. Teraz już jest 12%...

Ja byłem jednym z 20 polskich betatesterów (konkurs ogłoszony jakieś 3 miechy przed oficjalną betą), i od tego momentu wiedziałem, że chcę to mieć
No i będę miał - niedługo jadę kupić... I to nie na giełdę
Odpowiedz
Przyglądając się tym screeną stwierdzam fakt że bardzo dziwny ten heros O_o. Nie wiem. Albo ja jestem przeczulony albo to menu na dole jest cholernie duże. IMO. Powinni zrobić coś na zasadzie paska po boku jak w Heros III. Bo to jest jakieś 'inne'.

Odpowiedz
Jest duże, ale bardzo szybko można się przyzwyczaić, a i jego funkcjonalność jest bardzo dobra i intuicyjna, że tak powiem. I czy nie jest to ładniejsze od oklepanych schematów bocznych menusów? Mamy tylko 6 przycisków i możemy nimi zrobić wszystko .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Pograłem sobie trochę i muszę powiedzieć, że gra mi się podoba. Ładna grafika 3D, efektowne walki, efekty czarów. Zmienione menu na początku przeszkadza, ale można się przyzwyczaić i później idzie lepiej. Miasta wygladają świetnie. Nie do końca podoba mi się obsługiwanie ich wewnątrz. Nie klika się już na budynki tylko na ikony w menu. Kupowanie jednostek i budynków też jest trochę dziwne. Dopiero po chwili zorientowałem się, jaki budynek można kupić. Pewnie to przyzwyczajenie z poprzednich części, ale na planszy jest za dużo szczegółów i nie zawsze widać spescjalne rzeczy. Czasem trzeba manewrować kamerą, ponieważ nie widać z za drzew. Ale jest to wszystko do przyzwyczajenia. Spodobały mi się bardzo podziemia. Sprawiają bardzo plastyczne wrażenie. Schodzi się po kręconych schodach, a pod ziemią ma się naprawdę wrażenie chodzenia po pieczarach. Bardzo fajne. Muzyka klimatyczna, jak w poprzednich częściach. Czasami powtarza się za często np. podczas bitwy, ale ok. Oblężenia miast są podobne do Heroes 3. Ma się katapultę, która strzela w mury, są zasieki. Ciekawie wygląda księga zaklęć, jest trochę pochylona i zniekształca to obrazki zaklęć, trudniej klikać na zakładki. Jednak bardzo ładnie wygląda. Pomimo tego, że wydaje się, że minusy dominują, wcale tak nie jest. Jest bardzo dobrze. Stary klimat, muzyka i nowa, wspaniała grafika robią swoje. Ja bym dał 7+(8)/10.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Gry ogólnie

Heroes V - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...