[Forgotten Realms] Chronologia Podmroku

ciekawi mnie moment oblężenia menzoberranzan
Odpowiedz
Opisano go w serii książek "Wojna Pajęczej Królowej".
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Tak to wg mnie jedna z ciekawszych serii. Lubie takie mroczne klimaty, gdzie chaos, smierc i zgorszenie przeplata sie ze zdrada, spiskiem i nietolerancja. Wojna Pajeczej Krolowej to dziela obowiazkowe dla fanow krain podziemia. :-)
Odpowiedz
A które książki opisują pierwsze wydarzenia ?
Odpowiedz
Wygnanie elfów do Podmroku znam z ,,Evermeet:Wyspa Elfów" ale pierwsze cztery wydarzenia mnie zaciekawiły
Odpowiedz

Cytat

Tak to wg mnie jedna z ciekawszych serii


Też mam tą serię i...nie polecam. I nie chodzi o to, że nie lubię mrocznych elfów, po prostu każdy tom został napisany przez innego autora i ich poziom jest bardzo nierówny. Niektóre czyta się nieźle, podczas gdy inne są strasznie nijakie. Do tego autorzy nie mieli wspólnej wizji wydarzeń, jeśli w jednym tomie autor, lub autorka wprowadza jakieś motywy, to autor kolejnego szybko kieruje fabułę w wybranym przez siebie kierunku i przez to historia jako całość jest bardzo chaotyczna.
Odpowiedz
Jakby się zastanowić to w ogóle poziom jednych autorów do drugich też jest nierówny. Przeczytałem lwią część tego co wydała ISA i nie raz miałem już dość, mimo ogromnego entuzjazmu i szczerej pasji. Wojna Pajęczej Królowej nie mogła być dobra jak cykl, bo palce w niej maczał Philip Athans
Odpowiedz
Coś w tym jest. Może mi ktoś przypomnieć, jak się liczy czas w Zapomnianych Krainach? To RD odnosi się do kolonizacji Doliny Lodowego Wichru, czy chodzi o coś innego, bo po prostu nie pamiętam.
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Kacpero dnia niedziela, 7 stycznia 2018, 09:26 napisał

Coś w tym jest. Może mi ktoś przypomnieć, jak się liczy czas w Zapomnianych Krainach? To RD odnosi się do kolonizacji Doliny Lodowego Wichru, czy chodzi o coś innego, bo po prostu nie pamiętam.


RD to Rachuba Dolin. Czas mierzy się od chwili ustanowienia Stojącego Kamienia oraz paktu między elfami z Cormanthoru a pierwszymi ludzkimi osadnikami w Dolinach.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← Artykuły

[Forgotten Realms] Chronologia Podmroku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...