Jaki był wasz pierwszy cRPG?

Ja za to oryginalnie zacząłem od... BG1, którą wyczaiłem u brata ciotecznego, a dalej to już poszło z górki przez kolekcje klasyków gatunków i wszelakich M&M. W sumie nie pamiętam, w której części było jakieś takie zadanie z olbrzymami czy tytanami do wybicia w lokacji ale one odradzały się dość szybko, kurcze chyba połowę czasu jaki mogłem grać spędzałem na tym jednym zagadnieniu.
Odpowiedz
Diablo II + LoD zakupiłem jako 1szą grę razem z kompem w 2004r. (ale ogólnie najpierw miałem PSX-a w 1998r.) Pomijając oczywiście pegasusa ("oryginalnego" Mt-777DX), gb, amige, c64 czy atari (konsola 2600 i komputer))
Odpowiedz
Nie powiem na sto procent, bo nie jestem do końca pewny, ale to chyba był Icewind Dale II. Wcześniej już grałem w jedynkę czy Morrowinda, ale jeśli nic nie kręcę, to to był pierwszy cRPG, który ukończyłem.
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Moja pierwsza gra cRPG to byl Tomb Raider na PSX, pozniej Quake na PC oraz Teenage Mutant Ninja Turtles na Nintendo. Zdecydowanie nie gustowalem w tych grach pseudo rpg typu Gothic czy Morrowind, ktore byly tylko symulatorami chodzenia, a z rpg nie mialy nic wspolnego w porownaniu do takiego Quake 3, gdzie decydowalo sie o tym jaki model i skin bedzie miala nasza postac, jakiej broni bedzie uzywac, mozna bylo pisac tekstowo z npc (botami), a nawet decydowac o tym ktora droge obierac na kazdej arenie.
Odpowiedz
Kult: Heretic Kindgom. Zna ktoś?

Ah, wiele bym dał, by móc w to znowu zagrać - ale polskojęzycznej wersji dostosowanej pod win10 nie ma
"Słowa symbole, egoizm zgubi
A czas zabije każdego z nas"
Arkona - "Imperium" - "Skrajna nienawiść egoistycznej egzystencji"
Odpowiedz
Jeśli mnie pamięć nie myli to Diablo I, ale wtedy bałem się w to grać i jeszcze przed rzeźnikiem usunąłem xD
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ravn dnia wtorek, 1 listopada 2022, 22:53 napisał

Kult: Heretic Kindgom. Zna ktoś?

Ah, wiele bym dał, by móc w to znowu zagrać - ale polskojęzycznej wersji dostosowanej pod win10 nie ma


Znam i grałem, nawet płytka gdzieś w pobliżu leży, jednak nie chodzi na nowszych wersjach Windowsa.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Zaczęłam grać w ogóle właśnie od cRPG-ów. Moim pierwszym był Wiedźmin 1 (niedługo przed wyjściem W2), a później trylogia Mass Effect (choć, czy to naprawdę RPG, to bym dyskutowała, no ale powieeedzmy). No i tak od kilkunastu lat gram w zasadzie w same cRPG-i
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Jaki był wasz pierwszy cRPG? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...