[TESIV] Złodzieje i zamki (lockpicking)

Witam forumowiczów!
Gram w Obliviona juz z tydzien, gra bardzo wciąga i b.fajnie sie w nia gra...
Choc przyznam ze wymagania sprzetowe ma spore.
Ale do rzeczy.
Wybralem postac Wood Elfa, walcze lukiem, przylaczylem sie do Gildii Zlodziei. Moim slabym punktem sa, jak widac w temacie, zamki. Pal licho te latwe i bardzo latwe, ale od srednich poczawszy a na bardzo trudnych skonczywszy zaczyna mnie czasem krew zalewac, tyle wytrychow sie lamie. Jednak w ksiegarni (First Edition) kupilem ksiazke "History of Picking Locks" (za chyba 36 zl). Na jej koncu bylo napisane, ze mistrzowski zlodziej wyczuje, ktore 'piny' musi... popychac, w jakiej kolejnosci itd. Narazie z ta wiedza bede probowac dalej, ale jak dotad bez skutku.
Czy ktos z tu obecnych opracowal juz system na to?

PS. Moj security skill to 39. Ogolny level 9.
PS2. Mozilla rulez, a
Odpowiedz

Użytkownik P8R dnia Apr 13 2006, 09:55 AM napisał

Witam forumowiczów!
Gram w Obliviona juz z tydzien, gra bardzo wciąga i b.fajnie sie w nia gra...
Choc przyznam ze wymagania sprzetowe ma spore.
Ale do rzeczy.
Wybralem postac Wood Elfa, walcze lukiem, przylaczylem sie do Gildii Zlodziei. Moim slabym punktem sa, jak widac w temacie, zamki. Pal licho te latwe i bardzo latwe, ale od srednich poczawszy a na bardzo trudnych skonczywszy zaczyna mnie czasem krew zalewac, tyle wytrychow sie lamie. Jednak w ksiegarni (First Edition) kupilem ksiazke "History of Picking Locks" (za chyba 36 zl). Na jej koncu bylo napisane, ze mistrzowski zlodziej wyczuje, ktore 'piny' musi... popychac, w jakiej kolejnosci itd. Narazie z ta wiedza bede probowac dalej, ale jak dotad  bez skutku. 
Czy ktos z tu obecnych opracowal juz system na to?

PS. Moj security skill to 39. Ogolny level 9.
PS2. Mozilla rulez, a 

[post="42381"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]






A może to Ci się spodoba ? :

klik tutaj 1

lub

klik tutaj 2


mlodzik

Odpowiedz

Użytkownik mlodzik dnia Apr 14 2006, 06:27 AM napisał



A może to Ci się spodoba ?  :

      klik tutaj 1

                    lub

      klik tutaj 2
mlodzik


[post="42417"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Infa sprawdzone
Odpowiedz
heh Po prostu zrób sobie gildie magi . Jak zrobisz ją całą to dostaniesz komnate w której możesz tworzyc zaklęcia . Ja sobie zrobilem zaklecie otwieranie zamków bardzo trudnych i nie musze sie bawic z twymi lokpikami
Odpowiedz

Użytkownik Guest dnia May 25 2006, 10:49 PM napisał

heh  Po prostu zrób sobie gildie magi . Jak zrobisz ją całą to dostaniesz komnate w której możesz tworzyc zaklęcia . Ja sobie zrobilem zaklecie otwieranie zamków bardzo trudnych i nie musze sie bawic z twymi lokpikami 

[post="44191"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Ale po co to wszystko . Pragne zwrócić waszą uwagę na sekwencje przemieszczania sie pojedyńczych "dzyndzelków" xD . Musisz zobaczyć podnosząc "dzyndzelka" do góry kiedy opada szybko a kiedy wolno .Najczęściej zamki działają tak , że wybrany przez nas "dzyndzel"
wpierw opada wolno a potem szybko i znowu wolno bądź na odwrót (s->w->s) . Więc jak zobaczysz że opada szybko to następnym razem spróbuj kliknąc mychą aby przytrzymał. W trudnieszych zamkach bywają inne konfiguracje (np. ssws) ale wszystko da się zobaczyć trzeba tylko cierpliwości. Aha pamiętaj że każdy dzyndzel trzeba rozpatrywać osobno.


BTW. Nie miałem dużych problemów z zamkami v.hard przy skillu 18 więc Wy też nie będziecie mieli musicie tylko bacznie obserwować .
Odpowiedz
Jak chcecie się nauczyć prawdziwego lockpickingu to zapraszam na WWW.LOCKPICKING.PL
Odpowiedz
Powiem tak... Najłatwiej (ale niestety najdrożej w lockpickach) jest uczenie się metodą prób i błędów... Skill jest prawie nieprzydatny... (przydaje się tylko na wyższych poziomach) Jak masz na wyższym niż początkowy (novice o ile się nie mylę) to jak ci się uda jakąś "przegrodę" niewiem czy to właściwe słowo (i jedno i drugie) "odblokować" (...) to jeśli następnej ci się nie uda to spadają wszystkie... Jeśli natomiast masz poziom wyżej od novice to zostaje jedna "przegroda" (zajefajnie słowa dobrałem) "odblokowana"...
Trochę post mi nie wyszedł ale mam nadzieję że go zrozumiecie...


Edit:
@Down
Thx
Odpowiedz
Zróbcie misję dla NOCTURNE i dostaniecie Wytrych Uniwersalny. NIE ŁAMIE SIĘ
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Złodzieje i zamki (lockpicking) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...