Kupne czy biblioteczne?

Wciąż uważam, że gdyby pisała dobre książki ludzie nawet po przeczytaniu ich z biblioteki kupiliby, aby mieć na półce, bo wiedzieliby, że będą po nie sięgać jeszcze nie raz.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ati dnia poniedziałek, 4 marca 2013, 22:17 napisał

Wciąż uważam, że gdyby pisała dobre książki ludzie nawet po przeczytaniu ich z biblioteki kupiliby, aby mieć na półce, bo wiedzieliby, że będą po nie sięgać jeszcze nie raz.


Co prawda, to prawda. Sam, zanim kupię książkę, to rozglądam się, czy nie ma jej w bibliotece, bo przecież nie dam zarobić empikowi na jakimś gniocie.
Odpowiedz
Ja przeważnie jeśli chcę kupić książkę, będąc już w księgarni przeglądam ją, czytam streszczenie, które zawsze bywa na okładce książki i.... już jest moja. Wypożyczając z biblioteki, czytam i oddaję, nigdy nie powielam czegoś, skoro już przeczytałem nie kupuję
jej do domu. No chyba, że musiałaby być wyjątkowa i chciałbym mieć koniecznie u siebie w swojej domowej biblioteczce.
Odpowiedz
Sądzę że tak postępuje większość ludzi, po co płacić za już przeczytaną książkę?

Odpowiedz
Otóż to, bo w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi sięga po księżki.Coś ostatnio jest na bakier z czytelnictwem. Mam znajomą w księgarni, która narzeka, że coraz mniej kupuje książki.
Odpowiedz
Mi szkoda pieniędzy na kupne książki, dlatego najczęściej wypożyczam je z biblioteki. Raz na czas zdarzy mi się coś kupić, ale to musi być naprawdę perełka.
Odpowiedz
Tutaj ciężko jest znaleźć wyważoną odpowiedź. Ja lubię kupować książki, bo po prostu lubię gromadzić własną biblioteczkę, co ma związek z faktem, że mało którą kupioną przez siebie książkę przeczytałem tylko raz. Do bibliotek zniechęciłem się w liceum, bo miałem tam problemy ze znalezieniem czegokolwiek poza lekturami, choć czasem zdarza mi się zaglądać. Jeśli nie mogę nigdzie znaleźć książki, którą chciałbym przeczytać, albo jest mi potrzebna na zajęcia, zaglądam na chomikuj. Koniec filozofii. Chomik, czy też w ogóle książki elektroniczne są zwłaszcza przydatne, gdy zaczyna brakować miejsca na półkach a chciałoby się jeszcze więcej.
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Lubię kupować książki. Lubie patrzeć jak sobie stoją na półkach w równych szeregach. Jest w tym coś magicznego.
Odpowiedz
Jak bym miał kupić każda książkę, którą chcę przeczytać to bym zbańczył xd
Odpowiedz
← Literatura

Kupne czy biblioteczne? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...