Gdzie kupować gry?

Zastanawiam się, gdzie nalepiej kupować gry? Lepiej poszukać czegoś w Interneie czy może iść do stacjonalnego sklepu? Jeśli w Internecie, to przez jaką stronę? Dodam, że chodzi mi o nowe gry. Kumpel ostatnio mi polecił sklep online. Podobno mają dobre ceny i duży wybór gier. Może ktoś słyszał coś na temat tego sklepu: https://www.3kropki.pl...ep/gry/gry-pc/
Odpowiedz
Załóżmy, że nie chodzi o kryptoreklamę.

Lubisz pudełka na półce? Nie kupuj w sieci.
Po taniości (względnej) wolisz? Steam.
Cenisz swobodę i możliwość podzielenia się grą? GOG.
...
Wiele opcji, wiele możliwości. Nie ma jednaj odpowiedzi.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jezid dnia niedziela, 17 września 2017, 14:27 napisał

Załóżmy, że nie chodzi o kryptoreklamę.

Lubisz pudełka na półce? Nie kupuj w sieci.
Po taniości (względnej) wolisz? Steam.
Cenisz swobodę i możliwość podzielenia się grą? GOG.
...
Wiele opcji, wiele możliwości. Nie ma jednaj odpowiedzi.


Dla mnie najważnijeszy jest aspekt finansowy. Nie che przepłacac za gry, bo nie będę w nie grał wiecznie.
Odpowiedz
Co do grania wiecznie można się sprzeczać, bo przynajmniej teoretycznie gry w cyfrowej dystrybucji będą dostępne tak długo, jak istnieje platforma. Co do polecenia dobrego sklepu, to zgadzam się ze stwierdzeniem, że prostej odpowiedzi nie ma. Na humblebundle.com można niejednokrotnie dostać pakiet dobrych gier za grosze, ale nie w sposób przewidzieć, co się trafi na wyprzedaży (sam zdobyłem tam kilka naprawdę świetnych pozycji). Origin ma te akcje z darmowymi prezentami, ale ma dość ubogi asortyment. Podobnie, ale nie do końca ma się z sprawa z Blizzardem albo z Uplay, nie wspominając o konieczności podwójnej rejestracji, jeśli ich grę kupujemy choćby na Steamie. Gog ma bogaty wybór starszych gier i można swobodniej się nimi dzielić, ale nie ma tam społeczności w bezpośrednim tego słowa znaczeniu. Steam Nią dysponuje, ale poza wyprzedażami gry tam chodzą niejednokrotnie drożej niż na innych platformach, a lista osiągnięc, choć ciekawa, tego nigdy nie zrekompensuje, poza tym opcja płacenia tylko w euro również obciąża portfel.
Żeby wyjść na swoje w świecie cyfrowej dystrybucji, nie można się ograniczać. Najlepszą metodą jest zrobić sobie konta w kilku sklepach i po prostu jak chcemy kupić coś konkretnego monitorować sytuację na bieżąco we wszystkich. Do tego warto czasem zaglądać choćby do empika celem sprawdzenia wersji pudełkowych (przykładowo: Darkest Dungeon w pakiecie ze ścieżką dźwiękową i DLC na Steamie normalnie kosztuje Prawie 40 euro, ta sama gra w promocji na Gog-u w tej chwili kosztuje odrobinę ponad 92 złote, zaś sama podstawka w wersji pudełkowej w empiku 35 złotych, choć oczywiście trzeba pamiętać, że płyta może się z czasem zarysować, choć i tak finalnie najważniejszy jest tam klucz. I teraz my sami decydujemy, co nam najbardziej pasuje. Przy czym warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach w pudełku poza "symboliczną" płytą i kluczem rzadko znajdziemy coć ciekawego)
I teraz decyduj. Uwzględniając portfel, własne upodobania i miejsce na półce w domu co ci się najbardziej opłaca?
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Dla mnie wersje pudełkowe wiążą się z sentymentem. Kiedyś odwiedzało się sklep z grami jak świątynię. Teraz klik klik i można ściągnąć na komputer.
Za dzieciaka zamiast na lekcje do szkoły, biegałem do sklepu z grami, gdzie sprzedawca naparzał w Tomb Ridera czy NFS i jak nie było klientów, pozwalał mi pograć w najnowsze gry, które testował. To były mega czasy.
Odpowiedz
Tylko że wersje online są tańsze niż pudełkowe. Za sentyment płacisz. Po paru latach i tak w gre nie będziesz grać a na półce leżeć będzie..
Odpowiedz
Najlepiej szukać od prywatnych sprzedawców na OLX i podobne. Bywa że stan jak nowy a ułamek ceny.
Odpowiedz
Jeśli olx to tylko odbiór osobisty. Na odległość to zdecydowanie allegro. Większe bezpieczeństwo
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Gdzie kupować gry? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...