[Numenera] Ostateczne wrażenia

Co sądzicie tak w sumie o grze ? Po przejściu, czy też może blisko ukończenia?

Moje są bardzo negatywne. Nie uważam T:ToN za dobrą produkcję, nawet bardzo trudno przychodzi mi nazwanie jej średnią - jest zwyczajnie słaba. Leży na całej linii tam, gdzie powinna stać mocno, to znaczy na gruncie pisarstwa i świata przedstawionego. Ten ostatni zupełnie mnie nie zainteresował, ale po prawdzie miałem takie wrażenie już po lekturze podręcznika do gry fabularnej Numenera. Pstrokacizna, napchane dużo wszystkiego wszędzie, to wszystko tworzy efekt zoo, a nie efekt obcowania z ciekawym światem. Nad postaciami naprawdę tylko ręce można załamać, towarzysze są płascy i nieciekawi (za wyjątkiem Erritisa). Potencjał settingu w ogóle nie został w mojej opinii wykorzystany, fabuła jest miałka i bardzo mało interesująca. Protagonista w ogóle nie ma osobowości, a to nie był dobry pomysł w przypadku przyjęcia takiej a nie innej narracji. Mechanicznie jest moim zdaniem bardzo jałowo, teoretycznie ciekawy system walki zmarnowano na nieciekawe starcia. Ogólnie jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Grę przeszedłem dwa razy, teraz pewnie będę się zabierał do trzeciego przejścia przy okazji ukazania się nowego towarzysza.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Przeszedłem raz. Kolejne przejście zakończyłem w połowie i pewnie zacznę od początku, by przetestować zmiany. Ewidentnie wypuszczono niedokończony i niedopracowany produkt. Łatki nie mogą wszystkiego poprawić. Dla mnie średnio, bo nie miałem specjalnych oczekiwań.
Odpowiedz
Właśnie siedząc w pociągu skończyłem grę. Czuję taki niedosyt. Jakoś towarzysze wydają mi się płascy, mój błąd przy dobrze zapewne. Co do zadania, które można zakończyć na wiele sposobów to nawet w nich nie dostrzegam potencjału by zacząć tą grę od nowa. Brakuje mi tu tego magicznego czegoś co sprawiało, że Planescape Torment był tak wspaniałą grą, może chodzi o wielki świat i prawie zerową wiedzę o nim? Choć jestem wstanie to zrozumieć, gdyż gdy spotyka się dwóch fizyków to nie tłumaczą oni sobie co to jest teoria względności tylko rozmawiają z przekonaniem, że obaj wiedzą o czym mowa.
Do gry raczej nie wrócę, nie przez rok, może dwa lata.
Odpowiedz
Niestety, rozczarowanie. Towarzysze nijacy, mało walki, dialogi przegadane, fabuła mocno liniowa a najgorsze że - ZA KRÓTKA!
Pewnie będą jakieś DLC?
Odpowiedz
Raczej nie tylko aktualizacje dodające to co miało być w podstawce, ale nie udało im się tego zaimplementować.
Odpowiedz
Grałem, nie ukończyłem. Ogólnie fajnie, ale jakoś ciężko mi się sterowało i to mnie zniechęciło. Grałem na konsoli.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Ostateczne wrażenia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...