Netflix przeniesie "Wiedźmina" na mały ekran


Sporo wody, niedomówień oraz niepokojących chwil ciszy musiało minąć w tym temacie, ale w końcu możemy ogłosić, że prace nad serialową wersją przygód o Geralcie z Rivii ruszyły pełną parą! Produkcja zostanie oparta o cykl wiedźmiński, w którego skład wchodzą dwa tomy opowiadań, pięć tomów sagi oraz jedna samodzielna powieść datowana na 2013 rok.

witcher,cosplay class="lbox">witcher,cosplay

Nad projektem dłubie Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko, Sean Daniel ("Mumia") oraz Jason Brown ("The Expanse"). Umowa zawiera klauzulę, że Bagiński ma prawo do wyreżyserowania przynajmniej jednego odcinka w danym sezonie. Pozytywnie o całej sprawie wypowiada się również Andrzej Sapkowski, który otrzymał rolę konsultanta kreatywnego.

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek – stwierdził ojciec tego uniwersum.

Odpowiedz
Sapkowski zadowolony ze współpracy? Brzmi jak fake xD
Odpowiedz
Ciri będzie kluczowa.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jezid dnia środa, 17 maja 2017, 19:21 napisał

Ciri będzie kluczowa.


Moim zdaniem nie do końca, bo tutaj mają jasno określony cel:

- zatrudnić nastoletnią aktorkę, która nie jest rozpoznawalna, może nawet to będzie jej debiut na ekranie i wraz z kolejnymi sezonami będzie jej przybywało lat - tak samo jak postaci. Przynajmniej ja bym tak zrobił

Podczas gdy przy głównych postaciach, które są już dorosłe, totalnie nowe twarze byłyby zaskoczeniem. Może inaczej to ujmę - powinni to być już wyrobieni aktorzy. Trudno, żeby Geralta z Rivii grał 40-letni wschodzący talent aktorski Dlatego podejrzewam, że będą szukali kogoś choć trochę znanego i tu wybór będzie trudny. Bo kto się nadaje na Geralta?

Chyba że Tobie chodzi o to, że rola Ciri jest trudna albo trudno będzie znaleźć taki młody talent. Według mnie powinno być go łatwiej znaleźć, bo nie trzeba przebierać w tych aktorach po debiutach.
Odpowiedz
Masz rację, ale wiarygodność całej historii opiera się na chemii pomiędzy Ciri i Geraltem. Dodatkowo, jej rola jest trudna i fizycznie i psychologicznie.
Odpowiedz
← Nowości

Netflix przeniesie "Wiedźmina" na mały ekran - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...