Jak wygląda wydawanie książek?

Już dawno zauważyliśmy, że wiele osób nie do końca wie, jak wygląda wydawanie książki (krótko mówiąc, autor wrzuca tekst do wydawcy, a wydawca go wyrzuca w formie książki po kilku miesiącach). Kwestia jest "odrobinę" bardziej skomplikowana, co postaraliśmy się przybliżyć w krótkim tekście, który został opublikowany na naszej stronie, a który w znacznej mierze przybliża kwestie związane z procesem wydawniczym. Poniżej wstawiamy link do całości.

https://www.facebook.c...44507052228406
Odpowiedz
Według mnie lepiej skonsultować się z wybranym wydawnictwem i sprawdzić jak wygląda publikacja książki.
Odpowiedz
Akurat wydawanie książek w Novae Res jest złym pomysłem dla debiutantów (i w ogóle dla kogokolwiek). Szanse na jakikolwiek sukces są marne, o czym można przekonać się na własnej skórze albo poczytać o tym w Internecie - np. tu.
Odpowiedz
Widzę, że zaraza się rozprzestrzenia. Już pomijam wszystkie inne kwestie związane z wydawaniem vanity (na ten przykład finansowe), ale miałam nieprzyjemność czytać kilka książek z dumnym logo Novae Res i nigdy w życiu nie dałabym nawet złotówki za nie. Naprawdę nie. Nawet jeśli miałoby się okazać, że książka jest genialna, po tylu gniotach nie zaryzykowałabym pieniędzy. Zresztą nawet genialna historia z taką redakcją i korektą może być nie do strawienia.
Poza tym prawda jest taka, że w miarę świadomy czytelnik nie kupi książki z takiego wydawnictwa, a nieświadomy ma na to marne szanse, bo niemalże nie sposób je dostać w księgarniach stacjonarnych.
Swoją drogą co za ironia, że post znalazł się w temacie założonym przez Fenrira, który stara się jak może uświadamiać ludzi na ten temat.
Odpowiedz
← Literatura

Jak wygląda wydawanie książek? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...