[TESIV] O wymaganiach Obliviona

no wiec dorwalem sie w koncu do tej gierki tyle ze gdy sie wlacza juz gre to mam bialy obraz... na innych stronach wyczytalem ze min wymagania co do karty to rodeon 9000 ja mam 9200 a do tego celerona 2.4 i 256mb ramu.najnowszego directx tez zainstalowalem-czy jest jakis sposob na odpalenie tej gierki(oczywiscie poza wymiana sprzetu)?? bo moze wystarczy jakies ustawienia zmienic....
Zalecane:

* procesor 3 Ghz Intel Pentium 4 albo porównwalny
* 1 GB pamięci RAM
* serie ATI X800, serie Nvidia GeForce 6800 albo wyższe



Minimalne:

* Windows XP
* 512MB pamięci RAM
* procesor 2 Ghz Intel Pentium 4 albo porównywalny
* kompatybilna karta graficzna z 128MB Direct3D
* sterowniki kompatybilne z DirectX 9.0
* napęd 8x DVD-ROM
* 4.6 GB wolnego miejsca na dysku
* DirectX 9.0c (załączony)
* kompatybilna karta dźwiękowa z DirectX 8.1
* klawiatura, myszka



Obsługiwane chipsety kart graficznych:

* serie ATI X1800
* serie ATI X1300
* serie ATI X850
* serie ATI x800
* serie ATI x700
* serie ATI x600
* serie ATI Radeon 9800
* serie ATI Radeon 9700
* serie ATI Radeon 9600
* serie ATI Radeon 9500
* serie ATI Radeon 9000
* serie NVIDIA Geforce 7800
* serie NVIDIA GeForce 6800
* serie NVIDIA GeForce FX

Wychodzi na to, że masz za mało Ramu kolego..
Wynika raczej, ze twoja karta nie jest wzspierana bo nie ma jej na liscie...

Cytat

Wynika raczej, ze twoja karta nie jest wzspierana bo nie ma jej na liscie...


No racja Jak już zobaczyłem Radeona 9000 to już tak odruchowo nie wziąłem tego pod uwage...

Swoją drogą jako ciekawostke zamieszczam screeny kolesia, który grał (podobno) na kompie PIV 1.6, 256MB RAM, GF FX5200.

http://img72.imageshack.us/img72/9010/obli...141422004dk.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/9720/obli...150731283qf.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/9826/obli...151001129qj.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/4823/11...eenshot17vr.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/7020/1143...eenshot35ty.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/575/obl...141425928vg.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/4108/11...eenshot07ap.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/6292/screenshot29sh.jpg

No, ale grafika to nie wszystko
Te skriny wyglądają gorzej niż poprzedni Morek. Brrr, aż się boje zobaczyć to u siebie. Nazin zapodaj te swoje.
ja pierdziele stworzyli gre dla wybrancow....przez te wymagania 90%zainteresowanych nie bedzie mogla grac....i czemu do jest rodeon 9000 a 9200 nie;/

[Dodano po chwili]

1.*radeon;pp 2.chamstwo!!!

[Dodano po chwili]

dobrze ze co do klawiatury i myszki nie ma jakis specjalnych zyczen....:PP
Ja bym poszukał trochę po zachodnich forach i serwisach. Możliwe że da się trochę poczarować i odpalić na niesupportowanej karcie w jakiś sposób. Może jakaś emulacja albo zmian sterowników pomoże.

Jednak cudów bym nie oczekiwał.
Powiedzmy ze angielski nie mam az tak opanowany by znaleźc takie rzeczy ale bylbym wdzieczny gdyby ktos (jak trafi lub znajdzie cos takiego) dal ino tutaj-lepiej pograc z cienka grafa niz nie_grac w ogóle;p

[Dodano po chwili]

*info

Powiedzmy, ze nad polskim też musisz popracować .

[Dodano po chwili]

hehehehe no tak....ale tylko troszeczke;P a tak na serio to nie chce mi sie pisac np znaleźć zamiast znalezc:P kwestia lenistwa....

Użytkownik burzol napisał

ja pierdziele stworzyli gre dla wybrancow....przez te wymagania 90%zainteresowanych nie bedzie mogla grac...

lol... Ty nie będziesz mógł grać. nie okłamujmy się, w obecnych czasach w komputerze gracza (nawet w polsce) rozsądne minimum to GF6600 albo coś na podobnym poziomie. Radek 9k był standardem jakieś 3 lata temu, w momencie w którym wszedł. Nie należy zapominać, że jest to karta low-endową.

Tak sie zastanawiam, czy i jak u mnie pójdzie... (Semp.2600+ 64, 512DDR, GF FX5200) I tak pewnie w poniedziałek zamawiam kolekcjonerską, najyżej sprzęt później ulepszę
jak nie chcesz sie oszukiwac to najpierw zacznij od krytyki swojego sprzetu bo lekko mowiac tez nie jest on z gormej półki-a jesli chodzi o twoja opinie... no coz na razie jeszcze nie zdarzylo mi sie miec problemow z odpaleniem jakiejkolwiek gierki -oczywiscie nie zawsze wszystko w 100% plynnie chodzilo ale jednak.....
Nie zaprzeczam, ale ja mam na utrzymaniu jeszcze kolekcje mang (dość pokaźną) i konsolę a co do kompa - 90% czasu grania spędzam na L2, a ta konfiguracja wystarcza na odpalenie 4 klientów równocześnie i stosunkowo płynną grę, więc mi pasi. Czekam do wakacji. Jak mi się uda załapać na wyjazd to mam na oku fajnego lapa za 7k, który ma wszystko czego mi potrzeba.
Witam,

Oblivion jest tą grą, która zmusza mnie do zakupu nowego kompa (obecnie mam procek 1.4MHz, 512MB Ramu oraz moja najwieksza bolączka -GF4 MX 440). Jak widać o odpaleniu nie ma co mówić.

Za półtora miesiąca dostanę nową maszynkę i marzy mi się, aby grać w to na max detalach w rozdzielczości min 1024x768 oraz by wygladała tak, jak na screenach. Oczywiście działanie ma być płynne.

I moje pytanie -czy taki komp wystaczy. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, ale myślę, że podaję, co konieczne.
Procesor: AMD Athlon 3200+
Karta graficzna: GF 7900GT
RAM: min 1GB, ale powinienem mieć 1.5 albo i 2; 400MHz; CL 2,5.

Wystarczy? Czy może trzeba jeszcze więcej? A może obecnie Oblivion nie może chodzić płynnie (na max detalach)?
Ja ma Athlon'a XP 1700+ (1446MHz), plytke Solteka na nForce2, 768MB DDR 400MHz, i Gf6600 128MB (450MHz, 570Mhz) no i
przy 800x600 HDR on Draw Distance na full Object/Actro/Tree fade na pol, grass fade na min i wylanczonych cieniach dziala calkiem plynnie (jakies 24/25fps co wystarczy na rpg) a wyglada zajebiscie, prawie jak na sceenach jak od tworcow tylko ze bez cieni i troche pixelowate. Kiedys moze dam screena.

Użytkownik burzol dnia Mar 25 2006, 01:21 PM napisał

no wiec dorwalem sie w koncu do tej gierki tyle ze gdy sie wlacza juz gre to mam bialy obraz... na innych stronach wyczytalem ze min wymagania co do karty to rodeon 9000 ja mam 9200 a do tego celerona 2.4 i 256mb ramu.najnowszego directx tez zainstalowalem-czy jest jakis sposob na odpalenie tej gierki(oczywiscie poza wymiana sprzetu)?? bo moze wystarczy jakies ustawienia zmienic....

[post="41722"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




a ja mam radeona 9550, procesor 2200 i gdy pierwszy raz odpaliłem gre miałem 256m ramu
i chodziła w miare płynnie na minimalnych
po dołożeniu 512 ramu gra działa płynnie na średnich ustawieniach ale bez cieni i HDR, więc problem nie tkwi w ilości ramu ale w obsłudze directX!!
Oblivion działa z kartami które obsługują DirectX9, a twoja karta graficzna obsługuje tylko directX 8.1 więc dokładanie ramu nic nie pomoże tak samo jak instalacja nowega DirectX i tak twoja karta nie korzysta w pełni z jego możliwości chociaż więcej ramu w moim przypadku bardzo pomogło (jeśli chodzi o płynność)!!!
Jedyna rada to zmiana sprzętu!!!!
na Radeona 9500 (minimalnie)ok. 250zł X800GT X1600XL (optymalne) ok 700-800zł
na Geforce 6200 (minimalne)ok. 250zł 6800 (optymalne) ok. 800zł
a jak ktoś ma dużo kasy to może zaszaleć z kartami za kilka tysięcy ale przyrost jakości w stosunku do ceny jest minimalny!!!
A oto moje obiecane screeny:

-Tak na moim kompie wygladaja pomieszczenie i postacie w nich:


-To jest efekt HDR w zależności od kąta padania światła:



-Te screeny pokazują emocje NPC:



-2 screeny z podróży koniem:



-Widok ogólny Imperial City (chyba tak się to miasto nazywa) i wewnętrzny pierścień:

sry mam pytanie: mam athlona 2,5ghz, 512ramu, gf fx5600 i gra mi sie chaczy na najmniejszych detalach, o co tu chodzi?! a co zmieniacie w opcjach zeby wam plynnie dzialala?
Pierwsze co wylącz to antyaliasing (jeśli masz jakiś), potem zmniejsz rozdzielche (ja dalem screeny w 800x600 i calkiem wyglada) potem HDR (lub zamień na bloom) i efekty wody, jeśli dalej bedzie cielo to zmniejszaj Grass fade, Actor Fade, Obiect fade i Tree Fade.
A jeżeli dalej to nic nie daje (co przy twoim sprzecie jest malo prawdopodobne) to przed graniem odlącz się od netu, wylącz antyvira i firewalla (calkowicie) oraz reszte dodatkowego oprogramowania (wylączaj procesy w menagerze) i powinno być lepiej. Ostatnim krokiem desperacji może być nawet wylączenie wszystkich efektów w wyglądzie windy.

Pisze się wyłączyć, nie wylanczyc - Med
Sprawdź inne sterowniki, zaktualizuj DX'a. Wykonaj te czynności które podał mcoil. I co rozumiesz przez haczy? Spowalnia, slideshow? W jakiś konkretnych momentach?
Sprobowalem odpalic gierke u siebie tak dla testu ,

Specyfikacja sprzetu:
Duron 1,8,
1GHz DDR 400 2,5CL
GF FX 5200

Gra instaluje sie i odpala normalnie. Na min. detalach wszystko na minimum, rozdzialka na 640 x 480.

Juz przy tworzeniu postaci jednak jest masakra, mysz reaguje na ruch po ok 5 sek.
a kazda zmiana czegos w wygladzie lub rasie postaci wiaze sie z wielokrotnym klikaniem w linijke .

Po zaczeciu gry jest "ciutke" lepiej ok 1-5 klatek na sek .

No pozostaje tylko wylaczyc i poczekac na upgrade sprzetu.

Pozdrawiam i powodzenia.
← The Elder Scrolls
Wczytywanie...