[TESIV] Oblivion Premiera!

Piszcie tu co wiece na temat daty premiery Oblivionu.
Doszły mnie słuchy że Obivilion ma wyjśc w 2005 roku
Dawno mnie tutaj nie było, czas coś napisać. :]

Premiera według autorów we wczesnym 2006 roku. Potweirdzają to słowa Peta Hinesa.

Cytat

In short, the game is coming out in early 2006 because it isn't done yet. We still have things that need to be done before the game is released. So we continue to optimize, test, balance, etc. We've already gone way beyond what we did in any game previously in playtesting and balancing this game. Way beyond. But there is work that needs to be done and so development continues to go on pretty much around the clock. We will not put out a more specific date until we are certain we will be ready then. Like system specs, we aren't fans of putting out info that changes later on and only confuses or annoys our fans.


Jest przynajmniej jeszcze troche czasu na renowacje sprzętu :]

Panie, panowie (i elfy)!

Dziś odbyła się 'nieoficjalna' premiera upragnionego tytulu tzn. Obliviona. Zamierzacie się wyposażyć (specjalnie pomijam sposób wyposażenia ) w tą gierkę?


Bo jak patrze na te wymagania to brakuje mi tylko ramu(512) i karta(R9700) moze troche niedomagać. Ale powinno chyba pojść w miare znośnie.


Recommended:

3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
1 GB System RAM
ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card
Minimum System Requirements:

Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
512MB System RAM
2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
128MB Direct3D compatible video card
and DirectX 9.0 compatible driver;
8x DVD-ROM drive
4.6 GB free hard disk space
DirectX 9.0c (included)
DirectX 8.1 compatible sound card
Keyboard, Mouse
Nie zamierzam się wyposażyć. Nie mam kasy na nowy sprzęt (wymagania to chyba z kosmosu twórcy wzieli i do odpalenia na max detalach to chyba jakiś traktor potrzebny, a z minimalnych to chyba spełniam "Keyboard, Mouse" ) i jakoś TES-y mnie nie kręcą. Ale śledzić co się dzieje, różnorakie recenzje i.t.p. to jak najbardziej. Mnie na razie ciekawi czy Cenega dotrzyma terminu wydania gry w Polsce (24 marca), bo ta firma zawsze miała z tym problemy (GTA: San Andreas, Twierdza 2). Zobaczymy... Ekhtelion jak zagrasz to opisz swoje wrażenia, bo jestem ciekaw czy z długo zapowiadane hitu nie wyszła kupa.

Cytat

Panie, panowie (i elfy)!

ej ...


wiekszosc pewnie juz zamula ;>
ale ja pojde legalnie do "sklepu" i zakupie ta swietna gre ;],
a u mnie na medium/high detalach spokojnie pojdzie mysle ... (specialnie dla G3 sprzet wymienilem)
Heh mam za słabą karte graficzną Wszystko inne idealnie pasuje tylko ta jedna część nie da rady No cóż pożycze od kumpla gierke i może jakoś uda się ją odpalić. Zobaczę, już nie raz wyprawiałem cuda z kompem i udawało się ;]

Cytat

ej ... 


Tak? Stało się coś?

Ja nie będe ukrywał, ze najpierw sobie zamulę Obliviona a potem ewentualnie wydam na niego złocisze. Nie zamierzam popełnić tego błędu co z NWN. Koniec kupowania czegoś w ciemno... Zobaczę sobie najpierw czy warto i jak to będzie chodzić. W sumie to śmieszna sprawa z tymi Morkami. Jak poprzedniego instalowałem to pamiętam, że moja karta również musiała się nieźle namęczyć by go udzwignąć a poza tym niepoglądałem sobie fajerwerków (głównie wody która był wtedy rewelacją). Za to mogłem sobie u brata na radku 9700 pooglądać wszystkie smaczki. A teraz wychodzi nowy Morek ja mam R9700 i znowu siebie nie poglądam najnowszych fajerwerków (shadery 3.0). Ech... co za los. Powinni dorzucac jakies znizki do nowego sprzetu
Ekhtelion chodzi o to ze obraziles elfy , nastepny krasnoludzki żart o elfach

No ja tez graficzke musze zmienic, ale na mojej starej i tak wszystko pojdzie ...
Zamierzam sie wyposażyć jak bedę mial lepszy sprzęt (czyli za kilka lat? ). Tak na razie to nie zamierzam

Cytat

Doskojaką? Może od razu wybraną?


No nie przesadzajmy. Nie popadajmy w samouwielbienie! Idealna wystarczy


Tonari no Totoro!

Użytkownik Wojo dnia Mar 22 2006, 02:50 PM napisał

ale ja pojde legalnie do "sklepu" i zakupie ta swietna gre ;],

[post="41653"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Taaak to bardzo dobry pomysł :]
Ale szczerze powiedziawszy nie moge się już doczekać aż uruchomię ją na swoim kompie
NAZIN przeciez PODKRESLILEM sklepu ;] chyba mozna sie domyslic

Ciekawi mnie grafika, reszta napewno fajna bedzie...
A ja powiem Wam, że screeny owszem oko kuszą, filmiki też ładnie wyglądają (co nie zmienia faktu, że bohater na nich dla mnie dalej porusza się TEoS'owo, czyli drętwo), ale jak zobaczyłem informację o wymaganiach (dawno to już było), to moje zainteresowanie Oblivionem spadło tak szybko, jak... Robert Mateja . Powiem tylko, że patrząc na to co podał Ehk w pierwszym poście, to wydaje mi się, że mam komputer (czy to na pewno dobre stwierdzenie?) z epoki kamienia łupanego (wcale nie przesadzam), a wymieniałem większość przecież jeszcze nie tak dawno... chyba, że ten czas tak szybko leci . To co teraz się dzieje z wymaganiami co bardziej ambitnych produkcji po prostu jest koszmarne. Nie każdego stać na wydanie co roku 4 tys. złotych...

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Sorry rince, juz to pisałem, ale to nie są wymagania na sprzęt za 4k pln. Biorąc pod uwagę, to że nie wymienia się dysku, obudowy, zasilacza, napędów optycznych (dvd to standard od przeszło roku chyba), RAMu (512 to też minimum i to chyba od 2 lat...). Czyli skupiamy się na wymianie karty graficznej, ew. proca i ew. płyty.

edit:
risercz zrobiłem w komputroniku[czyt.drogo]:
GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 TV/DVI 128M 8 potoków, vertex/pixel shader 3 - 579pln(AGP),499pln(PCI-E),
płyta 350-500pln[wypisywanie modeli jest bez sensu raczej, wspomnę tylko że chodzi o płyty pod AMD, zarówno s.754 jak 939, głównie ASUS],
procek: Sempron 300pln+, Athlon64 450pln+
w sumie: ok. 1500 pln za niezły konfig (okok, karta standardowa), na którym powinien Oblivion dość ładnie chodzić podkreślam, że ceny są z komputronika i za sprzęt nowy, a zawsze pozostają jeszcze, zazwyczaj tańsze, małe sklepiki i allegro.

Czyli nie 4k, lecz 1,5-2. A to juz nie takie ogromne pieniądze. Wciąż sporo, ale nic, czego nie dało by się odłożyć w ciągu roku średnio ok. 5,5 dziennie). Można przecież trochę popracować, nie kupić piwa parę razy, trochę odłożyć i być miłym dla rodziców/dziadków/wujków (na pewno nie zapomną o tym na urodziny/imieniny) a kasa się znajdzie.

Mówisz o wydawaniu co roku. No niestety, przy obecnym tempie rozwoju rozrywki elektronicznej, jeżeli chcesz utrzymać się na jako takim poziomie (czyt. pójdzie mi wszystko co wychodzi, jak pójdzie tak pójdzie, ale pójdzie) to trzeba robić ten upgrade co rok najbiedniej. Wakacje się zbliżają, dobra okazja na zapracowanie na swój sprzęt.
Moim skromnym zdaniem to co podałeś Akodo nie jest dobrym rozwiązaniem. Z doświadczenia wiem, ze lepiej się wychodzi na tym jak się raz na jakiś czas porządnie wykosztuje na sprzet high-endowy (co nie znaczy od razu najdroższy - podkreślam!) niż się kupuje takie "zapchajdziury" by być na czasie w danej chwili.

MB 400-600
Proc - 700-900
Graf. - 700-1000

Czyli trzeba liczyc 2-2.5k (wiem,że to niewielka różnica w stosunku do tego co podałes ale zawsze)

Kompa należy tak składać by przez 2 lata miec spokój. I należy wcześniej duuuużo poczytać bo często jest tak, ze można kupić takie podzespoły które nam starczą nawet na dłuzej. Np. mój radek 9700 BBA kupiony za śmieszne pieniądze (okazyjnie za 750zł) ciągle sobie radzi a jest to konstrukcja już chyba 4letnia więc jak na karte graficzne to jest ona z innej epoki.

Nie zmienia to faktu, że postęp technologiczny mamy ogromny i zaczyna nam się tworzyć błędne koło. Zwłaszcza, ze twórcy czasem wolą sobie poszaleć licząc, ze gracze będą mieli mocne komputery niż przysiąść się i popracować nad optymalizacją kodu.
← The Elder Scrolls
Wczytywanie...