Twierdza Cead Nua

Piszcie, co chcecie, ale na chwilę obecną to nasza własna twierdza jest dla mnie największym rozczarowaniem w "Pillars of Eternity". Ani całość nie jest specjalnie oryginalna, ani specjalnie zabawna. Bardziej przypomina to prostą aplikację na tablet i szybkie odbębnianie obowiązku jako zarządca niż prawdziwe rządy i podejmowanie trudnych problemów jak w przypadku Twierdzy na Rozstajach w "Neverwinter Nights 2". Rozumiem, że zapowiadano, iż stopień rozbudowania tego elementu nie będzie olbrzymi, ale mimo wszystko - można było to rozegrać lepiej.

A Wy co sądzicie?
Odpowiedz
Nieatpliwie czegoś w tej twierdzy brakuje. Moim zdaniem miało to być tylko miejsce do odpoczynku i tyle (taka standardowa chałupa jak w wielu grach). Z czasem się trochę pomysł rozbudował, no i chcieli mieć twierdzę cos jak w stylu Baldura. Ale niestety brakuje tej twierdzy życia i ciekawych mechanik. A te ataki na twierdze, to na razie te które miałem to były żenujące (i nawet loota nie można podnieść - słabo).
Odpowiedz
Wciąż jestem na etapie zapoznawania się z atrakcjami twierdzy. Podoba mi się wysyłanie wolnych towarzyszy na misje - tylko DLACZEGO w obliczu masy tekstu, którego nie zawsze chce mi się czytać, te misje tegoż tekstu (streszczenia, opisu?) nie mają?! W ogóle to ta misja może się nie udać? To by dodało jej kolorów, potencjalne ryzyko, że kompana trzeba będzie ratować z opałów.
Odpowiedz
Cóż, Caed Nua jest dość kontrowersyjnym tematem, jeśli chodzi o filary. W kwestii czysto inwestycyjnej rzeczywiście się opłaca, bo dochody i zioła są bardzo użyteczne. Jednak rzeczywiście, poza labiryntem i faktem, że jest to jedna z lokacji, którą musimy odwiedzić na początku gry, ten zamek niewiele wnosi do rozgrywki. Nie można tam nawet stałej możliwości by kupić żadnych ciekawych przedmiotów (co prawda czasem pojawiają się w tych misjach, na które możemy wysyłać kompanów, ale to nie to samo. Natomiast przyjezdny kupiec trafia się sporadycznie, a fakt, że oferta jest tymczasowa nadaje temu niezdrowy charakter licytacji internetowej).
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
← Pillars of Eternity

Twierdza Cead Nua - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...