Homo - wiadomo - nim




Poduszka jest tylko częścią pościeli. (A czyta dyplomata - z odpowiednim namaszczeniem, nastrojonym tembrem i "miarą w każdym zdaniu" )
Odpowiedz
Dawaj swoje I myśl nad nogami.
Odpowiedz
Mam problem, bo do tej pory raczej wymyślałam hasła z przymrużeniem oka i hetmańskie. Ale spróbujmy z czymś prostym:
drogowy sygnał
kurtyna dymna
Odpowiedz
Nooo... będę musiał pomyśleć



Hetmańskie? A czym to się je?
Odpowiedz
To jest takie coś, co na początku wydaje się strasznie trudne, a potem wciąga
Opis składa się z dwóch części: ogólnego naprowadzenia i gry słów. Parę przykładów (jeden mój, pozostałe z zaprzyjaźnionego forum):
Dwójek końcówka ma napęd parowy (10) - parostatek (dwójek - par, końcówka - ostatek)
Lampa rozbita na plaży (5) - palma (słowa typu "rozbita", "zmieszana", "pomylona" sugerują anagramowanie)
Gnat i część ciała da nam generała (10)- Kościuszko (kość i uszko)
Odpowiedz
Podoba mnie się Na razie jednak myślę nad zapodanymi przez cię homonimami.

[Dodano po dobie]

==========
Jeszcze nic, ale wygląda na to, że też bawiłem się hetmańskimi, choć nie wiedziałem, że to hetmańskie

"krowiego przodka impreza - zapis do ucha zmierza" (9)
Odpowiedz
Czyżby chodziło o partyturę?
A ja myślałam, że moje zagadki są najprostsze z możliwych i że pójdą w trzy minuty Ale i ja się męczę nad tą poprzednią i nic nie przychodzi do głowy...
Odpowiedz
Bingo! czyli - partytura.

Pierwsze zagadki są zawsze trudne, bo o ile już się z nią nie zetknęliśmy, to sposób myślenia jest nowy. Jeszcze się pomęczę chwilę, nie ukrywam jednak, że dla złagodzenia frustracji byłbym wdzięczny za podpowiedź.

To kolejna hetmańska => "zwrotka oprawcy - potrzeba dawcy?" (10)


A do homonimu =>

Dwie szufladki w Twojej głowie.
Strój hoplity Ci podpowie
(skojarzenie nie szalone)
jak połączyć rozdzielone.
Odpowiedz
Cóż mogę - najprościej będzie znaleźć synonimy tych homonimów

[Dodano po 12 minutach]

A ja już wiem (?), że chodzi o nagolenice

[Dodano po 56 sekundach]

Normalnie KATASTROFA, że jeszcze nie zgadłeś
Odpowiedz
Strój podpowie - czyli - golenie <=> depilacja.

Katastrofalne (dla mnie) bingo. Aż tak łatwe było?

Znak wydaje się zbyt prosty

Nie jestem najwyraźniej tak inteligentny, jak mi się (od czasu do czasu) wydaje. I nie mam z tym problemu Dawaj rozwiązania.
Odpowiedz
O matko, a ja poszłam w tego hoplitę i już mi nie przyszło do głowy drążyć dalej. To raczej mi inteligencji brakło
No mówiłam, że proste, na początek chciałam się upewnić, że umiem w ogóle takie coś ułożyć Drugie jest równie proste.

Hetmańska na zgodę:
maskowanie łóżka oznaką przebiegłości? (12)
Odpowiedz
Czyżby zasłona?

Ale hetmańskie jeszcze musi poczekać Tylko dlaczego na zgodę? O nic pretensji nie mam. Powinienem mieć?
Odpowiedz
A i owszem.

Nie wiem, tak jakoś mi się napisało
Odpowiedz
Wyra-chowanie

Odpowiedz
To powrót (chwilowy?) do homonimów.

- skorupiak pod butem
- ogródkowy (lub parkowy) rabunek
Odpowiedz
Przychodzą mi do głowy raki, ale czy słusznie?
Odpowiedz
Słusznie A drugi?

[Dodano po 9 godzinach]

==============

A gdybym zamienił na rabowanie? - ogródkowe rabowanie
Odpowiedz
Od samego początku chodziło mi po głowie koszenie, ale jakoś tak nie miałam przekonania. Teraz mam go ciut więcej, ale wciąż nie za dużo
Odpowiedz
← Gildia Błaznów

Homo - wiadomo - nim - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...