Piłka Nożna- ogólnie

Taaak. Najbardziej cieszy porażka Realu . Co do Liverpoolu, to szkoda, że Reina nie wspuścił takiej szmatki jak Gomes w PSV .

Dziś oczywiście jestem za Barcą, choć jakimś ich superfanem nie byłem, nie jestem i raczej nie będę.

Dziwi mnie, że nikt nie zaczął rozmowy o 4 bramkach Żurawskiego w meczu z Dunfermline. Oglądaliście to? Ja chcę więcej takich meczy! Chciałbym jeszcze to obejrzeć z angileskim komentarzem... .

A co do kodowanego kanału, to z tego co wiem, chodzi o Polsat Sport, który jak najbardziej jest kodowany, ale jest też w niektórychkablówkach. Teoretycznie mają jeszcze Polsat Sport Extra, ale tam będą puszcać mecze, jeśli będą grane jakieś w jednakowym czasie, a i tak na zwykłym Polsat Sporcie będą póxniej z nich powtórki, także ja jestem cłkowicie spokojny (mam Cyfrowy ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Echh..... no i Chelsea przegrała u siebie 1-2 Szkoda, tym bardziej, że sędzia ich strasznie pokrzywdził wyrzuceniem del Horno w 37 minucie spotkania. Przecież to nie był faul na czerwoną kartkę ! Maksymalnie sędzia mógł dać żółtą ! Z resztą ci co oglądali wczoraj mecz wiedzą o co chodzi (i widzieli Messiego, tego pierdzielonego symulanta). Na szczęście Chelsea się nie poddało i atakowało na bramkę rywala (co się opłaciło golem). Na początku wkurzyłem się na Terrego (samobójcza bramka), no ale dwa razy uchronił zespół od stracenia bramki i pięknie się tym zrehabilitował.

Co do reszty meczów. Werder wygrał 3-2 z Juventusem choć prawie przegrał (dwa gole dające wygraną strzelone w ostatnich 3 minutach meczu). Rangers - Villarreal 2-2 (byłem za Villarrealem jako zadeklarowany antyfan Rangersów od 5 lat). No i pozostał jeszcze Ajax - Inter zakończony remisem 2-2.

Dziś puchar UEFA.

Cytat

A co do kodowanego kanału, to z tego co wiem, chodzi o Polsat Sport


No niestety chodzi o Polsat Sport Extra.....

PS. Pozdrawiam sezonowych fanów Barcelony.
Odpowiedz
A dla mnie wyniki ułożyły się znakomicie. Bardzo chciałem, aby przegrał Real i Chelsea.

Tokar> Rzeczywiście za sam faul na Messim Horno nie powinien dostać czerwonej kartki tylko żółtą, ale zapomniałeś, że kilka minut wcześniej Horno wszedł brutalnie zawodnikowi Barcy (chyba Deco) i sędzie nie zauważył tego (jakby zauważył to dałby napewno żółtą) i na dodatek dał aut Chelsea choć należał się Barcelonie. Dlatego myśle, że przez tą czerwoną kartke sprawiedliwości stało się za dość (jakby ten wcześniejszy faul został odgwizdany toby Horno dostał żółtą potem za faul na Messim też więc i tak by wyleciał z boiska). Napewno należą się gratulacje Chelsea za walke, ale cóż moim skromnym zdaniem wygrał lepszy, a Chelsea sama pod sobą dołki kopie przez te faule.
Odpowiedz
Temat rzeka, a nikt się nie wypowiada smutne Mało fanów pilki nożnej na forum widze... Trudno odgrzewam temat

Na pierwszy ogień pójdzie mecz Polska - Litwa przegrany przez nas 0:1, który rozegrał się w Bełchatowie.
Powiem szczerze, że jak na to patrzyłem, to mi było aż smutno. Jak można tak słabo grać, by przegrać z Litwą (z którą nigdy jeszcze nie przegraliśmy), w której nie ma pół składu, bo zostali powołani tylko piłkarze z ligi litewskiej ? Przecież to byli sami debiutanci i na domiar złego graliśmy na "własnej ziemi". Nawet jak Boniek trenował to tak nie było. Marnośc, marność... Na pochwałe zasługują jedynie Kosowski, Gancarczyk i Szymkowiak, którzy jedyni coś tam grali w tej reprezentacji i widać, że się starali. A reszta niechaj pozostanie milczeniem z Frankiem, Boninem i Rasiakiem na czele. Jeżeli nie nakopiemy Wyspom Owczym conajmniej 3:0 to ja nie oglądam tych mistrzostw. Na szczęście Janas się obudził i powołał Saganowskiego oraz Jelenia i chyba zostawi Rasiaka. To cieszy... Zastanawia mnie natomiast czemu nie powołuję świetnie grającego Żurawia (i nie chodzi mi tu o Żurawskiego), który w lidze niemieckiej zbiera świetne noty i do tego na gwałt potrzeba nam dobrych obrońców. Pewnie się tego nie dowiemy...

Liga Mistrzów.

No i niestety będzie finał Arsenal - Barcelona, czyli klubów za którymi kompletnie nie bylem w pół finałach. O ile Virrareal sam jest sobie winny nie wejścia do finału (nie wykorzystany rzut karny pod koniec meczu), to już Barcelonie pomógł sędzia. Ewidentna bramka dla Milanu, a nie żaden faul na Puyolu. Przecież Sheva wcale go nie dotknął. Jak widać szczęście sprzyja głupim. Mam nadzieje, że Arsenal wygra finał. Oby.
Odpowiedz
Nie wypowiadałem się, bo nie chciałem posta pod postem pisać

Jeśli chodzi o finał Barcelona-Arsenal to jest zupełnie odwrotnie niż u ciebie Bardzo kibicowałem tym drużynom i ciesze się, że wygra napewno Pucharu Europy drużyna, której kibicuje ;] Co do reprezentacji to jak zobaczyłem skład przed meczem to wiedziałem, że będzie źle. Po prostu jeszcze bardziej widać jak potrzebni drużynie są Żurawski, Smolarek czy Krzynówek (nie gra w klubie, ale liczę na niego). No cóż na mundialu najwyżej wyjdziemy z grupy, a potem przegramy w 1/8 z Anglią lub Szwecją, a o el. ME już wolę nie mówić, bo to będzie kolejny odcinek serialu "Polska mija się z Mistrzostwami Europy". Jedyny pozytyw dla mnie w tej chwili to pojawienie się alternatywy na lewej obronie wobec Rząsy i Żewłakowa w postaci Seweryna Gancarczyka.
Odpowiedz
Dokładnie, identycznie jak u mnie. Kibicowalem zarowno Arsenalowi jak i Barcelonie. Ale kto blizszy mojemu sercu ? Chyba jednak Arsenal z uwagi na genialnego pilkarza - Henry'ego. Ktoz go nie zna ? A pamietacie ten gol z FC Thun bodajze ? Maestria, uczta dla oczy.

Przyznam, ze co do reprezentacji troszke inaczej to sobie wyobrazalem. Po co grac bez przerwy sparingi pilkarzami rezerwowymi skoro maja oni naprawde minimalne szanse na wybiegniecie w podstawowej 11 podczas mistrzostw swiata. Arabia Saudyjska - Litwa - Wyspy Owcze ? Nie stac PZPN na wiecej ? A moze by tak troche wiecej wysilku. Co do ostatniego meczu, nie spodziewalem sie przegranej. Ze niby z Litwa ? o.O Niby to drugi sklad ale przeciez pilkarzy podstawowych sporo. Szczegolnie rzucila sie w oczy slaba postawa pomocnikow. Nie ma co liczyc na wygrane jesli 2 linia nie bedzie wogole konstruowac akcji.
Odpowiedz
Legia mistrzem Polski :> W zasadzie to się ciesze, bo teraz gdy mają w składzie Edsona i Rogera to mogą się postarać o LM. Do tego przecież dochodzą jeszcze Vukovic, Burkhardt czy Fabiański. Czyżby to co nie udało się Wiśle uda się Legii?
Odpowiedz
Zapomiałeś chyba o małym szczególe. Edsonem interesują się już zespoły z Primera Division, a poza tym on nie za bardzo chce zostawać w Legii, bo... za mało zarabia. Z Rogerem prawdopodobnie jest to samo. Burhardt pewnie zostanie, ale coś mi się obiło o uszy, że Fabiańskiego też chce jakiś renomowany zespół pozyskać, także jestem prawie pewien, że Legia niestety straci swoich najlepszych piłkarzy. Oby zastąpili ich równie dobraymi.

Ale ja się z mistrzostwa Legii broń Boże nie cieszyłem. Chciałem, żeby wygrała Wisła, bo Petrescu, widać powoli zaczął układać dobry zaspół. Ponadto, oprócz ewentualnyego odejścia Baszcza i Sobola (co raczej w drugim przypadku jest nierealne, bo dużo za niego wołają), w Wiśle mówi się raczej o wzmocnienieach...

A jak Wam sie podobał wczorajszy finał? Mi troszkę szkoda było Middlesbrough. Po tym co pokazał w półfinale... Ale był jednak drużyną słabszą i zasłużenie przegrał, co nie zmienia faktu, że im troszeczkę bardziej kibicowałem.

W przyszłym tygodniu jadę na wycieczkę i finał LM prawdopodobnie będę oglądał po węgierskulub austryjacku. Heh, nie będzie źle... jeśli wygra BARCA!

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz

Użytkownik Rincewind dnia May 11 2006, 03:53 PM napisał

Zapomiałeś chyba o małym szczególe. Edsonem interesują się już zespoły z Primera Division, a poza tym on nie za bardzo chce zostawać w Legii, bo... za mało zarabia. Z Rogerem prawdopodobnie jest to samo. Burhardt pewnie zostanie, ale coś mi się obiło o uszy, że Fabiańskiego też chce jakiś renomowany zespół pozyskać, także jestem prawie pewien, że Legia niestety straci swoich najlepszych piłkarzy. Oby zastąpili ich równie dobraymi.

[post="43560"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Nie zapomniałem. Słyszałem, że brazylijczykami interesują się kluby z wyższej półki, a Fabiańskim Manchester United, ale myślę, że ci zawodnicy zostaną przynajmniej jeszcze na rok, bo w klubie obiecają im pieniądze za dobre wyniki w LM. Co do finału PUEFA to wolałem, aby Anglicy wygrali, bo w finale LM wygra zapewne Barcelona i mecz o Super Puchar Europy byłby ciekawszy, a takto będzie to wewnętrzna rozgrywka dwóch hiszpańskich klubów
Odpowiedz

Cytat

Zapomiałeś chyba o małym szczególe. Edsonem interesują się już zespoły z Primera Division (...) Z Rogerem prawdopodobnie jest to samo.


Skąd te mylne informację, Rincewind ? W tej chwili Edson ma podpisany kontrakt Legią na 3 lata, więc nigdzie się nie wybiera. Sam z resztą kiedyś mówił, że atmosfera na Łazienkowskiej mu się podoba i zamierza tu pograć dłuzej niż pół roku. Roger jest w obecnej chwili wypożyczony, ale negocjacje trwają.

Cytat

a poza tym on nie za bardzo chce zostawać w Legii, bo... za mało zarabia.


Hehe.. W takim razie po co odchodził ze Sportingu, gdzie zarabiał conajmniej 2x razy więcej ?

Co do Fabiańskiego to obecnie nic poza plotkami się nie wydarzyło, a jeśli nawet przejdzie do Manchester'u, to zawsze pozostaje równie dobry J.Mucha. Legia nigdy nie miała problemu z bramkarzami.

Cytat

Chciałem, żeby wygrała Wisła, bo Petrescu, widać powoli zaczął układać dobry zaspół.


A Wdowczyk co niby zrobił ? Kiedy rozpoczynał pracę w Legii miała ona 10 punktów straty do Wisły i grała nędze, a kończy sezon z 5 punktową przewagą (lub 8, bo szczerze powiedziawszy, dawno już takiej "wsi" nie widziałem na Polskim stadionie i Wisła IMO karę powinna dostać) i praktycznie każdy mecz wygrywa. To mówi samo za siebie. Legia gra obecnie skuteczny i piękny dla oka futbol. Dlatego cieszę się, że to właśnie warszawski klub wygrał ligę, zamiast Wisły, która kompletnie spaliła się już w pucharach.

Cytat

Ponadto, oprócz ewentualnyego odejścia Baszcza i Sobola (co raczej w drugim przypadku jest nierealne, bo dużo za niego wołają), w Wiśle mówi się raczej o wzmocnienieach...


W Legii prócz ewentualnego odejścia Włodarczyka i Fabiańskiego (choć mogłem kogoś pominąć lub też nie zasłyszałem), mówi się o wzmocnieniach w napadzie czyli jej "pięcie Achillesowej". Mowa tu oczywiście o Chałbińskim Coś także słyszałem o Łobodzińskim (pomocnik)

Cytat

A jak Wam sie podobał wczorajszy finał? Mi troszkę szkoda było Middlesbrough. Po tym co pokazał w półfinale... Ale był jednak drużyną słabszą i zasłużenie przegrał, co nie zmienia faktu, że im troszeczkę bardziej kibicowałem.


Byłem za Middlesbrough, ale przegrali zasłużenie. Jak się nie wykorzystuję takiej sytuacji jaką miał Viduka, a bramkarz popełnia dwa razy taki sam błąd, to nie ma mowy o innym wyniku.

Także czekam na finał Ligi Mistrzów z utęsknieniem. Liczę, że Arsenal pomści Milan, o ile nie będzie sedziowaj M. Merk :~/ Pożyjemy, zobaczymy.

A słyszeliście ostatni skandal, który miał miejsce w włoskiej lidze ?

http://www.onet.pl/950

Według mnie powinni zdegradować te zespoły, bo takie przekręty niszczą ten piękny sport. Swoją drogą, coś mi podejrzanie śmierdziały te ciągłe wygrane Juventusu 1:0 po strzale w 95 minucie :~)

A w niedziele gra reprezentacja. Mam nadzieje, że Saganowski, jak i cała reprezentacja pokażą się z dobrej strony i tym razem nię bedę się musiał wstydzić za naszą grę.
Odpowiedz

Użytkownik Tokar napisał

Skąd te mylne informację, Rincewind ?

Nie jestem pewien gdzie to słyszałem. Może magazyn Orange Ekstraklasy? W każdym bądź razie było coś takiego, że działacze Legii popełnili w sprawie Edsona poważny błąd podpisując z nim jedynie półroczny kontrakt. Wprawdzie nie byli pewni jego umiejętności, ale teraz chcąc przedłużyć z nim umowę, będą musieli zapłacić dużo, dużo więcej.

Wielcie jednak prawdopodobne jest, to, że źródło się myliło. Co jak co, ale chyba Warszawiacy mają najlepsze wiadomości w tej kwestii .

Użytkownik Tokar napisał

Hehe.. W takim razie po co odchodził ze Sportingu, gdzie zarabiał conajmniej 2x razy więcej ?

Tego już ja nie wiem. Może grzał ławę?

Użytkownik Tokar napisał

A Wdowczyk co niby zrobił ?

Ja nie mówię, że Wdowczyk nie zrobił. Fakt, patrząc na statystyki, ewidentnie idze jemu zespołowi lepiej. Ale nie chiałbym, żeby wyrzucali teraz Petrescu, bo Wisła nie zdobyła mistrzostwa. Takie postępowanie mijałoby się z celem.

I żeby nie było, ja prawdziwy Widzewiak, życzę Legii powodzenia w Lidze Mistrzów (chłopaki by mnie za to zabili ). Fajnie by było, jakby przeszli do fazy grupowej, ale przez tegoroczne wtopy polskich zespołów na arenie międzynarodowej, Legia będzie musiała grać chyba już od 2 rundy kwalifikacyjnej. I niech nie sprzedają Edsona. Toż to ozdoba nasze ekstrakalsy.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz

Cytat

Ale nie chiałbym, żeby wyrzucali teraz Petrescu, bo Wisła nie zdobyła mistrzostwa.


Nie jestem wielkim fanem tego trenera, ale kiedy przyszedł do Wisły rzeczywiście zaczeła coś grać. Swoją drogą przegrał chyba tylko jeden mecz (bodajże z Koroną) w swojej kadencji, więc raczej powinien pozostać. Wszystko zależy od decyzji Ciupiała.

Cytat

ja prawdziwy Widzewiak


Wy lepiej dostancie się do ekstraklasy, bo co to za liga bez szlagierowego meczu Legia - Widzew
Odpowiedz
Przykro mi, ale bardzo oddaliła się wizja Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Wybryki chuligańskie choćby z meczu Legia-Wisła na pewno nie dodają nam punktów w wyścigu po Euro 2012 Czy naprawdę ci chuliganie nie mogą choćby na rok zawiesić broni, aby wspólnymi siłami wywalczyć organizacje Euro? Przecież może być to jedyna szansa, aby nasza reprezentacja zagrała wreszcie na Mistrzostwach Europy (zwłaszcza jak patrze na tą naszą grupę el. do ME 2008) No cóż, ale jak ważniejsze jest dać komuś w mordę to możemy się pożegnać z organizacją Euro 2012.
Odpowiedz
Akurat ja bym się o to nie martwił, ponieważ podczas oficjalnych imprez to my umiemy się zachować, a i ochrona zachowuję się bardzo profesjonalnie. Gorzej ze stanem naszych stadionów...
Odpowiedz
Właśnie podczas imprez! A czy dadzą nam te imprezy jeśli teraz nie potrafimy się zachować? Wątpie, nasze szanse i tak były małe, a teraz są praktycznie zerowe.
Odpowiedz
Polska - Wyspy Owcze 4:0
Mila
Rasiak
Saganowski
Rasiak


Dziwny mecz. Pierwsza połowa tragiczna, prócz Irka Jelenia i Kosowskiego nikt w tym zepole praktycznie nie grał. Franek fatalna forma i raczej pożegnał się już z MŚ, to samo Sosin. Scherfen - co on tu do cholery robił ? Sebek Mila - w ogóle nie chce mi się komentować jego ciągłych aktorskich upadków (marnych z resztą, nawet sędziego nie umie oszukać ), nieudolnych podań i niecelnych strzałów oraz strat piłki. Gola to chyba Kosowskiemu powinni zaliczyć, bo piłka odbiła się od tego drewna. Jak już pół-amatorskie Wyspy Owcze mają większe posiadanie piłki i dwie 100 % sytuacje (których na szczęście nie wykorzystali) przy czym my praktycznie żadnych to to już jest żałosne. Druga połowa. Polacy się chyba obudzili. Fantastyczna bramka Rasiaka po asyście Saganowskiego. Omal nie spadłem z krzesła No i potem poszłoo... Celna dobitka Saganowskiego po wolnym Wasilewskiego (chyba) i kolejna bramka Rasiaka z główki. Zaskoczył mnie chłopak No i po gwizdku kończącym mecz świetny wywiad z Janasem

Jutro ogłoszony zostanie skład na mistrzostwa. Oby Janas wybrał dobrze.

Komentarze mile widziane :~~~)
Odpowiedz
Co do meczu to nie chce mi się za bardzo komentować. Powiem tylko tyle, że podobała mi się gra Garncarczyka, Kosowskiego i Jelenia.

Oto moja propozycja 23-osobowego składu na Mundial:
Bramkarze:
- Jerzy Dudek
- Artur Boruc
- Tomasz Kuszczak
Obrońcy:
- Marcin Baszczyński
- Michał Żewłakow
- Seweryn Garncarczyk
- Tomasz Rząsa
- Jacek Bąk
- Tomasz Kłos
- Mariusz Jop
- Bartosz Bosacki
Pomocnicy:
- Jacek Krzynówek
- Kamil Kosowski
- Euzebiusz Smolarek
- Ireneusz Jeleń (zarówno Jeleń jak i Ebi to napastnicy, ale ja ich widzę na prawym skrzydle)
- Mirosław Szymkowiak
- Radosław Sobolewski
- Arkadiusz Radomski
- Marcin Burdkhart (a co? Trzeba dawać młodzieży szanse)
Napastnicy:
- Maciej Żurawski
- Tomasz Frankowski (mimo wszystko trzeba dać mu szanse)
- Marek Saganowski
- Grzegorz Rasiak (no cóż albo on albo Sosin)

W razie konieczności Jeleń albo Smolarek mogliby zagrać jako napastnicy
Odpowiedz
Kadra reprezentacji Polski na MŚ 2006 w Niemczech:

bramkarze - Artur Boruc(Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (West Bromwich Albion), Łukasz Fabiański (Legia Warszawa);

obrońcy - Jacek Bąk (Al-Rayyan), Marcin Baszczyński (Wisła Kraków), Michał Żewłakow (Anderlecht Bruksela), Mariusz Jop (FK Moskwa), Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Dariusz Dudka(Wisła Kraków);

pomocnicy - Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Kamil Kosowski(FC Southampton), Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen), Sebastian Mila (Austria Wiedeń), Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń), Piotr Giza (Cracovia Kraków), Damian Gorawski (FK Moskwa);

napastnicy - Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Grzegorz Rasiak (FC Southampton), Ireneusz Jeleń (Wisła Płock), Paweł Brożek (Wisła Kraków).

Legenda (według mnie) :
Zielony kolor - dobry typ
Pomarańczowy kolor - ujdzie w tłoku...
Czerwony kolor - co on tu do kur... nędzy robi ?!

Jak on mógł Brożka zamiast Saganowskiego powołać, to ja do tej pory nie rozumiem...
Odpowiedz
A gdzie Dudek? To był największy szok! Przecież to był pewniak. Szkoda, bo to mogły być ostatnie MŚ dla Jurka i moim zdaniem na nie zasłużył.

Dalej... Dudka? Może Jasasowi właśnie z Jurkiem się pomyliło? Może dziennikarze coś przestawili? Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Ile on meczy zagrał w reprezentacji? Meczy o punkty, bo nie pamiętam jakoś żadnego... Reszta obrońców może być. I nie skreślałbym Lewandowskiego, za ostatni mecz. W kwalifikacjach spisywał sie nawet nieźle.

Mila widzę powoli drugim Rasiakiem się staje. Ale moim zdaniem trochę nie słusznie. Fakt, że gola w Wyspami Owczymi nie można zaliczyć w poczet udanych (to właściwie powinien być gol Kosy ), ale ogólnie rzecz biorąc, również miał sporo udanych występów. Szkoda tylko, że nie grał w postawowej 11 w swoim klubie, ale teraz kadra będzie miała trochę czasu, także wszyscy powinni znleźć czas na powrót do formy.

Giza? Zgrozo, dlaczego nie Burkhard na przykład, pytam? Gorawskiego też się nie spodziewałem.

No i Brożek na koniec. Nie wiem, może to jest jakiś perspektywistyczny wyjazd. Młody zawodnik, niech pojedzie, zapozna się z klimatem mistrzostw. Przecież i tak wiadomo (choć po tych powołaniach słowo wiadomo powinno się pisać z dużym znakiem zapytania), że Brożek jeśli zagra, to tylko w meczu bez stawki. No i dlaczego Jeleń grał w reprezentacji na pomocy? Po to, żeby go teraz powołać jako napastnika?

Podsumowując, udało się Pawłowi zrobić zamieszanie. No ale jak Giuly nie jedzie na mundial, to czemu miałby pojechać Dudek...

Jak ustalilibyście podstawową jedenastkę? Oto moja:

Żurawski
Smolarek______Jeleń
Krzynówek______Szymkowiak______Kosowski
Garncarczyk___Żewłakow___Jop___Baszczyński
Boruc

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Twoja jedenastka mi się podoba, ale zamieniłbym Smolarka z Żurawskim, bo jednak Żuraw to zawodnik, który i tak często cofa się, aby pomóc rozgrywać piłkę więc ustawienie go za Smolarkiem ułatwiłoby mu robote
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...