[MUZYKA] Jakiej muzy sluchacie??

Ja polecam Republikę i Obywatel G.C
Odpowiedz
Trance, co tydzień ASOT
Odpowiedz
ja raczej jestem wielbicielem rockowych klimatów, Joy Division, Dżem, Kult, AC/DC, Iron Maiden itd.
Odpowiedz
Ja ostatnio poszłam w stronę ambientu i raczej spokojniejszych klimatów. No i dodatkowo stara elektronika w stylu Kraftwerk.
Odpowiedz
ja najwięcej słucham spotify - kolekcja rockowa, piosenki rzadko się powtarzają, nie to co na open fm ciągle to samo
Odpowiedz
Ja ostatnio przeleciałem całą dyskografię The Cure. Polceam też starą elektronikę w stylu New Order.
Odpowiedz
Od muzyki klasycznej po elektroniczną, co jest chyba normalną ewolucją. Jeśli miałbym wymienić ulubionych artystów to... sam nie wiem Klasycznego panteonu wymieniać chyba nie muszę, z elektroniki na pewno Shpongle, Entheogenic, Space Buddha, z gitarowej na pewno Edge of Sanity, stare In Flames(ogólnie szwedzka scena melodic death metalowa rozdaje karty), Dissection, Decapitated, Nile, Deicide, Cannibal Corpse(zarówno z Chrisem jak i Georgem, chociaż ten drugi to na prawdę potrafi ryknąć, wszak ma szyję szeroką jak ork ) i wiele wiele innych.
Odpowiedz
Ja najczęsciej polskiego rapu/hip hopu, w pracy radia więc to co mi wpadnie w ucho Lubię też dobry trance/house.
Odpowiedz
https://www.youtube.co...?v=lQ85uWqCgjY

Kalàscima feat. Puccia - Meridionale

Cytat

KALÀSCIMA!
Między XV a XVII wiekiem, na wiejskich rynkach i w wąskich ulicach miasteczek Italii obserwowano bardzo dziwne zjawisko. Ludzie z niewyjaśnionych powodów wpadali w rodzaj tanecznego transu, który, trwając nieraz całymi tygodniami, doprowadzał niektórych do całkowitego wycieńczenia. Na południu Włoch, w regionie Apulia, taniec ten wiązano z ukąszeniem tarantuli lub innego jadowitego pająka. W przekonaniu miejscowych, był on reakcją obronną na trujący jad i miał uchronić ukąszoną osobę przed jego wpływem. Do tańczących przyłączali się muzykanci i odprawiali nad nimi swoiste dźwiękowe egzorcyzmy.

Tak podobno narodziły się tarantelle - jedne z najbardziej charakterystycznych form tanecznych Półwyspu Apenińskiego. Ich opętańczy charakter buduje szalony rytm na sześć ósmych wygrywany na tamburynach, a dramatyzmu dodaje przejmujący śpiew. Warto wspomnieć, że tarantelle trafiły nawet na włoskie salony, gdzie tańczącą parę otaczał krąg wtórujących im ludzi. Sięgali po nie w końcu wielcy kompozytorzy, często zagraniczni, jak Fryderyk Chopin czy Franciszek Liszt.

Członkowie zespołu Kalàscima wykonują tradycyjne włoskie tarantelle kładąc nacisk na ich transowy charakter. Ich muzyka to wielogłosowy śpiew oraz brzmienie niezliczonych instrumentów - bębnów, fletów, dud (zampogna), harmonii (organetta), drumli, gitary czy mandoliny. Wykorzystują przy tym techniki i efekty rodem z muzyki elektronicznej, potęgując jeszcze szaloną naturę włoskich tańców. Koncerty Kalàscimy to taneczny rytuał, w którym doświadczamy jednocześnie kąpieli w słońcu Apulii i zanurzenia w dźwiękach współczesnej elektroniki. To połączenie starego i nowego, tamburynu z syntezatorem i tradycyjnego śpiewu z brzmieniem współczesnych instrumentów.


Najpiękniej. Nie mogę przestać słuchać i tańczyć. Chociaż po całym Ethno Porcie chyba nie pozostał mi żaden niezmęczony mięsień.
Odpowiedz
Ja słucham polskiego rapu Od zawsze. Jak ktoś się nie może przekonac i myśli, że oni tylko przeklinają i nawijają głupoty to polecam posłuchać Vixena (bardzo motywujący). Taco Hemingway też niczego sobie Zwłaszcza ostatnia płyta "Wosk".
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik SpaceOfHacks dnia poniedziałek, 5 czerwca 2017, 15:56 napisał

Oczywiście, że metal

Dobry człowiek, ma rację .
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Aktualnie leci u mnie Madonna, aczkolwiek jestem zagorzałym fanem Rihanny, Iglesiasa, Adele, a z polskich głównie Ewa Farna i od czasu do czasu Kasia Cerekwicka.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o gatunek to zdecydowanie RAP ! Polecam najnowszą płytę Palucha - Złota Owca
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Jakiej muzy sluchacie?? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...