[Filmy] Wiedźmin jednak na miarę Hollywood


Mniej więcej rok temu gruchnęła w sieci wieść o tym, że ma powstać film aktorski o wiedźminie Geralcie. I to robiony przez nie byle kogo, bo przez Tomasza Bagińskiego i Platige Image.

bagiński class="lbox">bagiński

Dzisiaj dowiadujemy się, że polscy filmowcy połączą swoje siły z Hollywood. Filmem zajmie się ceniona firma produkcyjna Sean Daniel Company [SDC], która przygotowywała już takie filmy jak "Mumia", czy powstającej właśnie nowej wersji "Ben-Hur", a także serialu "The Expanse". Co więcej scenariuszem zajmie się Thania St. John, znana z takich produkcji jak "Roswell: W kręgu tajemnic", "Buffy: Postrach wampirów" czy nieco nowsze "Grimm".

Wiemy już też, że planowana filmowa adaptacja przygód wiedźmina ma być jedynie wprowadzeniem do świata wykreowanego przez Sapkowskiego i jest planowana cała ich seria. Myślicie, że uda się filmowemu wiedźminowi dorównać "Grze o Tron"? Czy może znowu mieć powtórkę z ostatniej próby ekranizacji?

Odpowiedz
Żeby tylko z Wiedźmina nie zrobili kolejnej Mumii;p

[Dodano po 53 minutach]

Swoją drogą - AS powinien całować Redów po stopach, bo prawdopodobnie dzięki nim będzie mógł spać na forsie ;D
Odpowiedz
A mnie to właśnie zastanawia, bo już nie pamiętam jakie prawa Sapkowski w końcu ma. Mgliście kojarzę (i może źle), że gra powstała właściwie tylko dlatego, że zrzekł się swoich praw do niego. Próbowałam nawet znaleźć coś w necie, jak to ostatecznie wygląda, ale nie bardzo mogłam coś znaleźć.
Odpowiedz
Sapkowski to burak który stwierdził że zakończył sagę i nie ma zamiaru nic z nią robić. Nawet odmówił współpracy z Redami bo on nie zajmuje się grami, a oni książką. Jeśli się zrzekł to dobrze bo w rękach Redów jest wiesiek bezpieczny i ma przyszłość
Odpowiedz
Każdy gadał po intrach i outrach wiedźminów czemu Bagiński i Plastic Image nie robią pełnego filmu i teraz się to spełniło. Bardzo dobra wiadomość, mam nadzieje że współpraca z SDC będzie udana i wiedźmin dalej będzie się rozwijał

Ciekawe czy Sapkowski zacznie się interesować rosnącą popularnością własnej serii i zacznie się jak angażować (jak George RR Martinn bierze udział w tworzeniu serialu GoT) czy po prostu znowu napisze książkę od niechcenia na fali popularności i tyle.
Odpowiedz
Mówiąc o forsie, nawet nie chodziło mi o grę, a o film właśnie. Nie ma się co oszukiwać, że Hollywood jest zainteresowane zrobieniem filmu o Geralcie bo Sapkowski takie spoko książki napisał. Przecież to jasne, że zarówno popularność książek o Geralcie za oceanem jak i pomysł na zrobienie filmu (i pewnie zapoczątkowanie serii) wzięły się stąd, że CD Projekt Red odwalił kawał dobrej roboty przy tworzeniu gry. Na prawach do ekranizacji na pewno się Sapkowski obłowi (chyba, że wciąż nie chce, by Wiedźmina robił ktokolwiek inny niż Polacy;p) - i to właśnie dzięki Redom;p
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Parto dnia czwartek, 5 listopada 2015, 20:56 napisał

Każdy gadał po intrach i outrach wiedźminów czemu Bagiński i Plastic Image nie robią pełnego filmu i teraz się to spełniło. Bardzo dobra wiadomość, mam nadzieje że współpraca z SDC będzie udana i wiedźmin dalej będzie się rozwijał

Ale to nie będzie film renderowany, tylko z aktorami
Odpowiedz
I fajnie, bo obawiałem się, że przy groszach z dofinansowania przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej Bagiński będzie musiał hamować swoje twórcze zapędy i świat "Wiedźmina" nie będzie tak powalający jak być powinien. Czekam teraz na informacje o obsadzie. W roli Geralta widziałbym może... Clive'a Owena?
Odpowiedz
← Nowości

[Filmy] Wiedźmin jednak na miarę Hollywood - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...