[TESIII] Morrowind PL a ANG? co lepsze?

Witam! mam pytanko ktore mnie nurtuje od dluższego czasu.
Fanem cRPG jestem od dawien dawna ale jakos za Morrowinda zabrac sie nie moglem. Mam zamiar teraz ale szczerze mowiac troche przeraza mnie angielska wersja jezykowa. Tu pojawai sie pytanie, czy warto inwestowac w wersje PL? Jak to sie czesto zdarza polskie lokalizacje sa ogolnie mowiac slabe i przez to gra traci duzo na jakosci. Jak uwazacie, czy morrowind jest dobrze spolszczony czy nie? Czy warto zajac sie polska wersja czy lepiej troche sie pomeczyc ale grac w angielska? Dodam ze angielski nie sprawia mi znowu Wielkich klopotow, ale wiekszy komfort mialbym grajac w dobrze zlokalizowana polska wersje jezykowa. ;-)
Hmm... Trudne pytanie. Z doświadczenia wiem, żę w RPG'i po anielsku gra się zwykle ciężko. Ja nie powiedziałbym, że jestem dobry z tego języka, ale dostateczny chyba tak. I mimo wszystko RPG'i stawiają głownie na rozumienie tekstu, a nie na łażenie i zabijanie, także na angielską wersję porywałbym się, jakby nie było polskiej, albo jakbym był bardzo zdesperowany . Z drugiej strony aktualizacja Morrowinda, to już swego rodzaju legenda :mrgreen:. Pełno w niej literówek, ortografów, nieprzetłumaczonych tekstów, a nawet problemów z questami. Większość jednak można bez problemu wyeliminować instalując patche. A czy psuje klimat? Raczej nie. Dość powiedzieć, że jest to wersja kinowa.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Milo widziec rzeczowa i fachowa odpowiedz :] Dokladnie mysle tak jak ty i dlatego 2 razy zaczynalem Morrowinda ANG i wymiekalem po kilku godzinach Teraz zastanawiam sie nad kupnem PL bo gierka jest calkiem calkiem fajna
Co więcej w sieci jest wiele "paczów", które porpawiają polską wersję językową, która ma błedy czasem takie, że zadań nie da się zrobić. Zatem nie ma żadnych problemów z "polskościa" Morrowinda. Po prostu instalujesz, potem ściągasz odpowiednie rozszerzeżenia do Morrka i po sprawie. Gracze poprawili to co skopali wydawcy.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
MAm orginalna wersje pl i własnie łatwo zauważyc te literowki, czasem te same postacie są róznie nazwane w kilku miejscach, i zdazylo mi się że nie moglem wykonac questa bo w polskeij wersji nie byl podswietlony.
Ale jakos te bugi nie przeszkadzaly mi w czerpaniu przyjemnosci z gry
RaZielus
Game:L2/Morrowind/Ghotic
Server: Alexandria(3x) ||| Mikro(2x)
Class: Dark Aveneger 58 lev ||| Spellsinger 5* lev
Clan: FOtR ||| Illuminati
wg mnie lepszy jest ten po polsku...w sensie ja mam taki że mówią po angielsku a podpisy są polskie ...i taki mi się bardziej podoba niż całkowicie angielski
Dla mnie wszelakiej maści RPG to gry które trzeba czytać. Więc chyba lepiej po polsku (i tak tylko napisy, ale chyba to dobrze), jeśli ktoś nie zna języka. A jeśli zna język w takim stopniu, że bez przeszkód może sobie przetlumaczyć o co chodzi, to wtedy wybór języka jes obojętny...

[Dodano po chwili]

I dla czego mam caly czas pod nickiem ostrzeżenia????

Każdy widzi swoje... A co, boisz się że ci wlepię %?... Wielka Siostra patrzy ;]
Mi bardzo odpowiada polska wersja. Fakt, występuje tam sporo błędów, ale, jak już wspomnieli, można je naprawić. Z moim angielskim nie jest źle, choć wolę grać po polsku, bo przynajmniej wtedy mam pewność, co powie moja postać i nie zdziwię się raczej, czemu ktoś mnie nagle atakuje;)
Wszystko zależy od znajomości języka angielskiego i jakości tłumaczenia. O ile z tym pierwszym bywa różnie, to Morrowinda przetłumaczono na dość wysokim poziomie - poziomie pozwalającym bezstresowo się bawić. Dodając do tego obecną cenę polskiej wersji (19,90) rozpatrywanie tego tematu moim zdaniem nie ma sensu - wersja angielska na pewno była by ciut droższa i z pewnością były by trudności z jej dostaniem. Moim zdaniem to wszystko w tym już mocno nieaktualnym temacie i być może warto go w końcu zamknąć.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
← The Elder Scrolls
Wczytywanie...