Czeeść, pospamujmy

Czy ja wiem? Skoro mamy plastry w księżniczki, dinozaury, kucyki, białe, tęczowe i cieliste to czemu nie wprowadzić też cielistych dla innych kolorów skóry? Paranoją może by było, gdyby te inne plastry były wyraźnie tańsze od cielistych białych.
Odpowiedz
Ponieważ plaster to plaster i działa bez względu na jakieś kolory, pod które ktoś chce podpiąć kolejne oskarżenie o dyskryminację To jest popadanie w skrajność. Może gdyby to trafiło do sprzedaży z innego powodu niż absolutnie nieuzasadniony atak Kolumbijki, to wtedy bym się zgodził. Ciekawe, czy wymyślili już czarny bandaż?
Odpowiedz
A masz cielisty bandaż? To po prostu względy estetyczne. Tak samo można by kwestionować sens istnienie plastrów w dinozaury i księżniczki, a jednak są i się sprzedają. Po co biali ludzie kupują plastry w cielistym kolorze? Po to żeby nie rzucały się tak w oczy, może ludzie z innym kolorem skóry też chcą móc nakleić sobie dyskretny plaster?
Odpowiedz
Sens istnienia plastrów w dinozaury i księżniczki jest taki, że to dla dzieci, które mogą bać się lekarzy, lekarstw, nawet plastrów, a tak wygląda to przyjaźnie i zachęcająco. Jako jednak człowiek trochę starszy - kolor mi nie przeszkadza (byleby nie była to wersja dla dzieci, czyli w dinozaury, księżniczki etc.), plaster naklejam wtedy, gdy potrzebuję, nie myślę raczej o zachowaniu jakiejś dyskrecji (no bo czego tu się wstydzić? Że się skaleczyłem?). Zresztą jak ktoś ma plaster, to po prostu widać, chyba że założy rękawiczkę. A co jak co, ale cieliste i białe kolory są dość pospolite. No ale jakby mi dali jakiś fikuśny zielony czy nawet czarny, to raczej bym nie narzekał.

Nadal więc uważam oskarżanie apteki o dyskryminację rasową za niepoważne. Może uderzę z innej strony - uważasz, że celowo nie sprzedawali plastrów w ciemnym kolorze i robili to, ponieważ uważają się za wyższych od innych? Bo ja tak nie sądzę
Odpowiedz
Ty nie, ale nie jest umysłem wszystkich. Ja, idąc np na rozmowę o pracę i chcąc wyglądać elegancko nakleiłabym plaster cielisty, żeby czuć się lepiej. Czemu takiego przywileju nie może mieć osoba czarnoskóra czy o ciemniejszej karnacji?

Oskarżanie apteki jest prawem, które daje nam poprawność polityczna. Nie jest ona do końca mądra, ale z drugiej strony czemu ktoś ma mieć gorszy dostęp do plastrów tylko przez kolor skóry? To jest forma dyskryminacji, ale zgadzam się, że można to było załatwić w inny sposób niż od razi sądownie. Uważam, że po prostu nie przewidzieli tej potrzeby, bo jako biali ludzie żyją w świecie przystosowanym pod nich. Jak wielu z nas.
Odpowiedz
Ogólnie sytuacja jest komiczna, to widać. Ale z tekstu wnioskuję, że blogerka trochę zbyt ostro podeszła do sprawy. Od razu oskarżenia? Może raczej sugestia, by taki produkt się pojawił. A może właśnie fakt, że apteka sama tego nie produkuje, tylko kupuje w hurtowni jest ważny. Więc jej "wina" jest tylko w tym, że nie zdecydowała się na to wcześniej. Tylko czy to jest nadal problem? Skoro dana apteka tego nie ma, to idziemy do innej i przez to ta pierwsza traci jakiś procent klienteli, więc i w krótkim czasie się zorientuje, że tego potrzebuje. Wolny rynek zawsze doprowadza do równowagi, może nawet rasowej . Dość niepoważnie podeszła pani Kolumbijka do sprawy. Ale z drugiej strony, jest to tłumaczenie TVN, więc nie mogę stwierdzić jaki ostatecznie wydźwięk miał jej artykuł. Mogło dojść do manipulacji.
Odpowiedz


Precz z lewacką ortografią.
Odpowiedz
Ktoś może gra w "Until Dawn"? Ciekawy tytuł. Może jest w tym wuchta horrorowatego kiczu, ale jednak czuję, że historia jest głębsza. Na razie nie wszystko potrafię rozgryźć. Ale ogólnie całkiem nieźle, zwłaszcza grafika porządna.

[Dodano po 5 dniach]

Ale mam teraz stracha. Za dużo naczytałem się o wendigo i zaburzeniach psychicznych uwarunkowanych kulturowo (ciekawy temat!) - tak to jest, jak się za dużo kawy przed snem napije.
Odpowiedz
Na razie jestem tylko na zorganizowanym tam zjeździe maturzystów
Odpowiedz
Goń się finansisto z czerwonego penisa.

Jak bardzo człowieka może zdołować jedno wyjście do sklepu. Ktoś chce mi zrobić jutro obiad, posprzątać i poprać? Bo mam dość dorosłości, chcę leżeć cały dzień, oglądać bajki pod ciepłą kołderką i popijać kakałko.
Odpowiedz
← Karczma

Czeeść, pospamujmy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...