[FILM] Siedmiu Samurajów

Ostatnio oglądałem genialny film w reżyseri Kurosawy. Trzeba przyznać że nie jest on może nowy, ani nie posiada jakichś efektów specjalnych etc. [szczeże mówiąc jest czarno-biały] ale naprade polecam go obejrzeć. Mnie osobiście podoba się klimat XVI wiecznej Japonii.

Tutaj macie takiego malego linka gdze znajdziecie dokładniejszy opis filmu [link umieszczam tu dzięki Tokarowi ]

KLIK!

EDIT

Możliwe Ekh Zawsze są gogle. Można sprawdzić czy to to samo.

Odpowiedz
Czy to może po angielsku nazywa się Seven Swords? Bo mam z czegoś takiego soundtrack, nie powiem, całkiem ciekawy.
Odpowiedz
Ee...Po angielsku to "Seven Samurai" Chyba masz z czego innego soundtrack;) Jeśli chodzi o film-świetny jak wszystkie Kurosawy. Chciałam także powiadomić że istnieje wersja animowana, warta obejrzenia. Pamiętam że jakis czas temu puszczali to anime na Axn(kanał akcji jakiśO.o)

http://www.filmweb.pl/Siedmiu,samuraj%F3w,...,Film,id=228907

Polecam;)
[font="Courier"]Mistrzyni Legionu Nieumarłych. Członkini Rady Cienia.[/font]

You all will die...When the darkness fall...
In nomine xaos...
Odpowiedz
Ekh co do Filmu Seven Swords to jest on podobny w pewnym sensie bo znalazłem o nim stronke. Też jest o wojownikach Japońskich ale to już inny reżyser, fabuła, aktorzy no i ten film jest z roku 2005 :]

Odpowiedz
Ash ty mi nie mów po co są google . Jakbyśmy mieli tam wszystkiego szukać to by nie było po co tworzyć fora. (czy jak to się tam odmienia).

A film skoro dobry to moze zobaczę.
Odpowiedz
Jest to mój ulubiony film, a Kurosawa to mój ulubiony reżyser i przyznam, że miło się zaskoczyłem, gdy przeczytałem ten temat. Co do 7 Samurajów to klasyka gatunku. Świetna gra aktorów, np. Toshiro Mifune, świetne, zróżnicowane postacie, takie jak opanowany Kyuzo, , Wesoły Heihachi, czy Kikuchiyo i Yohei.

Fabuła jest dosyć prosta, osada wieśniaków żyjących w nędzy, którzy na domiar złego spodziewają się najazdu ok. 40 bandytów. Najstarszy mieszkaniec podejmuje decyzję o znalezieniu 5 samurajów, którzy zgodzą się obronić wioski w zamian za pożywienie...

Dalej nie zdradzam, obejrzyjcie sami. Film był inspiracją do 7 Wspaniałych. Na uwagę też zasługuje świetna muzyka i realność przedstawionego świata, nie ma tu super-herosów tłukących hordy wrogów. Nie jest to hollywoodzkie super kino... Na szczęście... Polecam.

Odpowiedz
Film jest po prostu piękny. Muzyczka boska.

Teraz już takich filmów nie kręcą.
Jeden na sto da się obejrzeć.
Artzan Verolite (1904)

Odpowiedz
To prawda film piękny i genialny, tyle że szkoda że ostatnio go TV puszcza strasznie późno w nocy. A film jest długi. Pozatym Kurosawa ma całą masę dobrych filmów jak np. "Straż Przyboczna", "Ran", "Tron we Krwi" czy "Ukryta Forteca" ( księżniczka, jej generał i 2 farmerów bufonów. Nie kojarzy wam się to z czymś? )
Odpowiedz
Osz fak! Nie spodziewałam się, że na forum poświęconym grom fantasy odnajdę ludzi, którzy znają COKOLWIEK Kurosawy! W każdym razie uważam jego interpretacje Shakespeare'a za najgenialniejsze, jakie istnieją. Szczególnie uwielbiam "Tron we krwi". No i od Kurosawy zaczęła się moja miłość do broni dalekowschodnich. A odnośnie współczesnych Samurajów polecam film Jima Jarmuscha "Ghost Dog".
[size=14]Możesz mnie wkręcić![/size]

Odpowiedz
Trochę wody upłynęło ale w końcu obejrzałem owy film. Muszę przyznać, że spodziewałem, że podzieli los większości starych produkcji, które trafiają na mój HDD czyli SHIFT-DEL. Zacząłem oglądać i... obejrzałem od początku do końca bardzeij zaintrygowany niż większością filmów, które zdarza mi się oglądać.

Po prostu trzeba zobaczyć i tyle.
Odpowiedz
Jak to się mówi - lepiej późno, niż wcale. Warto wiedzieć, że w USA film zrobił taką furorę, że nakręcono cover pod tytułem The magnificent seven, czyli Siedmiu wspaniałych. I oczywiście polecam rewelacyjne anime Samurai 7 oparte luźno na motywach arcydzieła Kurosawy.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[FILM] Siedmiu Samurajów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...