Chętnie zagrał bym sesję

Chętnie zagrał bym sesję, szczegóły do omówienia.
Proszę odpiszcie.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Pytanie 1 - w co? (jaki system / setting)
Pytanie 2 - jak? (z mechaniką / kartą postaci / luźno)
Pytanie 3 - kiedy (termin dostępności na odpowiedzi minimum 1x dziennie)
Odpowiedz
1. System (jeśli o świat chodzi) obojętny, ale razczej coś z: Warhammer, D&D, Mass Effect, Sródziemie, Wiedźmin, Star Wars lub jakiś autorski zystem MG (byle by trochę wytłumaczył).
2. Luźno, bez mechaniki, ew. z przedmiotami zapisanymi.
3. Jak najszybciej, poza piątkami mogę kilka razy dzienie dawać odpisy (razczej po 14:00 i przed 22:15).
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Mówimy tu o sesji via forum? Kto miałby być gejm majsterem?
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Tak, sesji na forum.

GM mógłby być ktoś, kto nim umie być, ale nie ja .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz

Cytat

GM mógłby być ktoś, kto nim umie być, ale nie ja

A ha ha ha.
Odpowiedz
Co w tym śmiesznego?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Wiesz właśnie GM ma najcięższą pracę dlatego ciężko o chętnego do niej bo wymaga ona pasji, zaangażowania, przemyślanego (nie zawsze) planu i dużej dozy cierpliwości.
Odpowiedz
Wiem, ale zawsze są szanse na masochistę osoby, która ma pasję, jest zaangażowana, ma plan oraz dużą dozę cierpliwości.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Gdybym był trochę mniej zajętą osobą i nie miał na głowie kilku innych projektów to może bym się zgłosił. Straszne tu pustki macie w sesjach

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Tak to jest, ale jakbyś znalazł czas (i chęci) to pisz .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Tematu innego nie znalazłem, a nowego nie chcę jeszcze zakładać więc tutaj dam małe zapytanie.
Znalazło by się kilku chętnych użytkowników, którzy chcieliby zagrać w sesję w świecie gry Dragon Age ?

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Pewnie tak A chcesz grać, czy prowadzić?
Odpowiedz
Jak prowadzić to ja mogę zagrać.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Chciałbym oczywiście poprowadzić Można by dodać spróbować poprowadzić Trochę czasu wolnego znów mam i mniej projektów na głowie, także więc mogę pozwolić sobie na kolejną sesję

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Zastanawiam się jak by tu można było zorganizować sesję w D&D. Podstawowe założenie - działamy wspólnie. To tworzy pewne problemy. Zacznę od najprostszego - jeden temat dla całej drużyny czy kilka oddzielnych dla każdego gracza?


Pierwsze rozwiązanie odrzucam - ma się to nijak do doświadczeń do wspólnej gry przy stole. Dodatkowo jakoś rozbija współdziałanie pomiędzy ludźmi, zakładam, że skupiliby się na realizacji swoich indywidualnych celów, kosztem reszty.


Druga sprawa - obecność. Jeśli działamy razem, to osoby udzielające się aktywnie, mogą "ciągnąć" przygodę, kosztem tych nieobecnych. W innym przypadku należałoby poczekać na resztę drużyny. Hmm - tu rodzi się niebezpieczeństwo wypchnięcia z przygody tych mniej aktywnych graczy (z powodów czasowych chociażby - jak wracasz z pracy o 18, to dajmy na to - zagrać możesz o 20).

Druga rzecz - walka. Tutaj chciałbym ominąć rozstrzyganie ich tylko i wyłącznie w oparciu o fabularny opis, a skupić się na rozstrzyganiu tych starć za pomocą ustalonych reguł. Mechanika D20 swoim rozmiarem przygniotłaby graczy. Zastosowanie takiej ilości reguł sprawiłoby, że rozegranie dłuższego scenariusza byłoby o wiele bardziej czasochłonne, niż w przypadku kampanii przy stole (tutaj się powołam na obserwację wyciągnięte ze śledzenia przez mojego mgiema analogicznej do naszej kampanii, rozgrywanej na zasadzie PBF - nam zajęła rok, oni po roku nie byli nawet w połowie połowy ). Tutaj stawiałbym na coś oldschoolowego, a zarazem unowocześnionego - jakieś symulakry pierwszych dedeków - np. przetłumaczony na język polski \"Swords and Wizardry\".


Co zrobić z nieobecnymi graczami - zakładałbym raczej, że starcia staramy się nie rozstrzygać przez tydzień a przez wieczór. Czy NPCować ich? Czy losowo powierzać innym członkom drużyny? I Czy ktoś kto ma do ogarnięcia zbrojnego, dałby sobie radę z elfem (czarodziejo - wojem)?

Czy oldschoolowy podział drużyny - jeden zajmuje się mapą, drugi przedstawia decyzję drużyny Arbitrowi (MG - a ten na jej podstawie prowadzi dalszą narrację), trzeci decyduje o tym co zrobić ze złotem (przy założeniu, że jak dojdzie do starcia, to każdy decyduje jednak sam o sobie) - wyszłoby to na PBFie?

Czekam na sugestie ze strony prowadzących/grających/myślących?

PS. S&W PL za darmo i legalnie do pobrania stąd.
Odpowiedz
Sesję można prowadzić tematem dla całej drużyny, a ewentualne wątki indywidualne rozstrzygać za pomocą PW. Chyba w takiej sama bym chciała zagrać. Póki są wakacje może by to miało nawet większy sens?
Odpowiedz
Dzięki za sugestie, czekam jak coś na dalsze. Co do potencjalnych zapisów - myślę, że potrzebowałbym 3 - 4 osób, żebyśmy ruszyli z zabawą.


Zakładam, że gra zajęłaby nam ze dwa tygodnie.
Odpowiedz
Nie wygodniej było po prostu spytać mnie o to ostatnio?
Odpowiedz
← Strefa Sesji

Chętnie zagrał bym sesję - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...