Polityka

Na wstępie zaznaczam, że temat ma posłużyć do nawiązania kulturalnej rozmowy. Naganne zachowania będą karane procentami.

Zbliżają się wielkimi krokami wybory prezydenckie, już większość głównych kandydatów rozpoczęła swoją kampanię. Ja niestety na nikogo zagłosuję, bo zabraknie mi kilku miesięcy do osiągnięcia możliwości głosowania, ale tematem nieco się interesuję. Wiecie już, na kogo oddacie swój głos? Czy może umywacie ręce od tematu polityki, a więc i wyborów?

Jako że trochę się nimi interesuję, to próbuję nakłonić rodziców do głosowania, a konkretnie do głosowania na osoby, które sam prawdopodobnie bym poparł W tym momencie jestem pewien, że nie chcę na stołku prezydenckim Komorowskiego (osoby, z którymi rozmawiałem, również go nie popierają - paradoksalnie w sondażach zajmuje 1 miejsce), czuję wstręt do tej postaci, która zawsze mnie niemiło zaskoczy nieśmieszną gafą i kolejnym chwaleniem swojej osoby, które to nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Dla mnie jest jak zeszłoroczny śnieg - musi wreszcie zniknąć ze sceny politycznej, bo nie wyobrażam sobie następnej kadencji w wykonaniu Bronka.

Duda i Jarubas stanowią dla mnie kompletną zagadkę, nigdy wcześniej o nich nie słyszałem, z tego, co wiem, to nie tylko ja. Dlatego tutaj nie mam zdania. Jestem za to za dwiema kandydaturami - za panią blondi, Magdaleną Ogórek, o której też do tej pory nie słyszałem, ale jest młoda i niedoświadczona, co nastraja mnie bardziej pozytywnie niżeli reszta gości liczących tylko na forsę. No i z tego, co się orientuję, mielibyśmy najładniejszego prezydenta Drugą postacią, którą popieram, jest szalony i kontrowersyjny Janusz Korwin-Mikke, który przynajmniej nie boi się mówić, co myśli i nie zmienia zdania, bo tak mu wygodniej. To cenię najbardziej

Btw. A najlepszym kanałem o newsach ze świata jest Mariusz Max Kolonko TV!
Odpowiedz
Bronisław Komorowski robił tylko wstyd, pomyłki historyczne, karygodne błędy ortograficzne i siedzenie na dupie, taka ma być głowa państwa? nie sądzę. Korwina szanuję, bo to szczery chłop i przemawia prostym językiem. Szukał poparcia u graczy - odwiedził IEM. Szkoda, że ma tak małe poparcie, może by coś zdziałał. Co się zaś tyczy pani Ogórek, może być podmiotem licznych manipulacji, więc średnio mi się widzi. Więc jakbym miał głosować, to wybrałbym pana Janusza, bo on ma jakiś plan, w przeciwieństwie do Bronka.
Odpowiedz
Korwin w wielu kręgach uważany jest za zbyt kontrowersyjnego... Też w sumie sprzeciwiam się kilku jego pomysłom, bo nie wyobrażam sobie prywatyzacji szkół - tak dla przykładu. I właśnie to sprawia, że niektórzy są przeciw niemu. Poza tym media robią/robiły na niego straszną nagonkę promując jako wiejskiego głupka. Którym to jest przecież Komorowski ("Potrzebujemy zgody i bezpieczeństwa, blebleble". Najbardziej tandetne hasło, jakie w życiu słyszałem. Miller to nieźle skomentował: "Wszyscy chcemy zgody i bezpieczeństwa, ale te hasło brzmi jak reklama producentów prezerwatyw").

I teraz do Korwina przyległa taka łatka "śmieszny facet, można posłuchać i się pośmiać, ale żeby brać na serio i głosować? Nie...". Do tego ogół stwierdził, że za Korwinem są tylko młodzi i to taka moda teraz nastała "na Korwina". Dać się ponieść tej modzie? Nie, tu trzeba być rozważnym, młodzi się mylą...

Taka niestety jest rzeczywistość. Wyborca wyborcę zupełnie nie szanuje, a Korwina się piętnuje (również) za to, że popierają go młodzi. Jakby to było coś złego. Co do Magdaleny Ogórek - rzeczywiście przez czytanie z kartki itk. sprawia wrażenie niekompetentnej i łatwej do kierowania. Miło byłoby się przekonać, że jest inaczej, ale wtedy musiałaby być prawdziwym geniuszem oraz intrygantem, żeby tak wszystkich zwodzić
Odpowiedz
No niestety, dlatego nikt na niego nie głosuję, ale z dwojga złego wolę jego, prezydentem winna zostać osoba, która ma spore doświadczenie i nie jest łasa na pieniądze. Pani Ogórek nie pasuje, bo jest młoda i cholernie niedoświadczona, więc jak ma rządzić państwem? przecież politycy dbają o swoją dupę, więc raczej jej nie udzielą wsparcia. Bronek to śmieszny człowiek, taka parodia prezydenta.
https://www.youtube.co...?v=BOftjBVXNGA
Oto próbka możliwości naszego zacnego prezydenta, szczerze wątpię, ażeby ludzie na niego głosowali, ale wystarczy trochę wpływów i już ma znaczną przewagę. Cóż, szkoda gadać, jakie państwo tacy prezydenci.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Harold dnia sobota, 21 marca 2015, 18:31 napisał

Pani Ogórek nie pasuje, bo jest młoda i cholernie niedoświadczona, więc jak ma rządzić państwem?


Według mnie byłaby to ciekawa odmiana; wreszcie na stołek prezydencki dostałaby się osoba niedoświadczona w rżnięciu od ludzi kasy, ktoś, kto jeszcze dostatecznie nie taplał się w politycznym bagnie, ktoś nie tyle niekompetentny, co po prostu bez doświadczenia - a więc bliżej ludzi i podejmujący spontaniczne decyzje. No ale to zagranie ryzykowne, ja lubię takie niewiadome, mimo że mogłyby się okazać tragiczne w skutkach
Odpowiedz
Właśnie, nawet bardzo opłakane w skutkach. Prezydent to nie byle posadka, konsekwencje jej wyborów, mogą ponieść wszyscy.
Odpowiedz
Hmm, Duda wydaje się być całkiem inteligentny, o wiele lepszy od Kaczyńskiego. Z resztą widać jak Bronek się go boi np. debaty odmawia.
Co konkretnie planuje Korwin, tak mi opowiedzcie, proszę.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Wprowadzenie wolnego rynku zamiast społecznej gospodarki rynkowej (prywatyzacja wszystkiego oprócz policji i armii), likwidacje obowiązkowych składek na ubezpieczenia zdrowotne,społeczne i emerytury, obniżenie vatu do minimum, zniesienie pitu citu i innych takich pierdół, wprowadzenie podatku pogłównego w wysokości ok 200 złotych od osoby (płacą go obywatele w wieku 18-68). Wprowadzenie podatku liniowego rosnącego od gruntu (im większa powierzchnia tym drożej jest ją chronić). Planuje też wyprowadzić Polskę z socjalistycznego molocha (UE) oraz przeznaczenie ok 10% budżetu państwowego na armię, legalny dostęp do broni i miękkich narkotyków. To chyba tyle z ważniejszych rzeczy. I po mojej wiedzy chyba nie muszę się wypowiadać na kogo bym głosował.
Odpowiedz
Fajnie też by było zaostrzenie prawa i kary śmierci, ale w końcu "cywilizowana Europa"...
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Nie mam pojęcia jak ktokolwiek rozsądny może traktować Korwina poważnie, a wolny rynek jako dobry pomysł.
Odpowiedz
JKM też chce wprowadzić karę śmierci i reformować sądownictwo (system amerykański). Reforma prawa też by się przydała. W całym USA w zeszłym miesiącu uchwalono 131 aktów prawnych (federacja to jest, winc co stan to inne prawo), a w Polsce uchwalono ich 403. Kodeks podatkowy w USA (federacja powtórzę) ma około 4000 stron, a nasz ma ich ponad 12000.
POLISH BIUROKRACJA LAUNCHED!

Przyznam Ati, że niektóre pomysły JKMa są głupie, ale za wolnym rynkiem stoję murem. Chiny dzięki wolnemu rynkowi są 1 gospodarką świata. USA wyszło z kryzysu po Czarnym Czwartku dzięki ideom wolnorynkowym. Dzięki wolnorynkowej reformie Pinocheta (Chilijski Cud) Chile jest teraz 1 gospodarką Ameryki Łacińskiej. Oczywiście nie należy popadać w jakieś anarchokapitalizmy, wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem.
Odpowiedz
Ogólnie przydała by się reforma artefaktów komunizmu typu ZUS.
Moja kuzynka ma takiego chłopaka, co jest egipcjaninem, jak się skarżył, że inni (polacy) w tej samej pracy dostają więcej i usłyszał o ZUSie to się tak podobno ucieszył, że nie musi z ZUSem mieć doczynienia ...
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Bo jak to mawiał mój wujek "ZUS jest zły i nie działa! Znasz jakiegoś emeryta z czasów Bieruta który żyje?!" Ogólnie ZUS przecież jest ukrytym podatkiem, bo jak mówił pan Gwiazdowski (Centrum im. Adama Smitha) "Każde obowiązkowe finansowe świadczenie wobec aparatu państwowego, niepodlegające zwrotowi, jest podatkiem." Ogólnie to jestem za tym, żeby państwowa forma oszczędzania została (nie zreformowana tylko zniszczona i zrobiona na nowo, bo tego ZUS'u się nie da naprawić), ale żeby była opcjonalna. Jak komuś oszczędzanie na emeryturę państwowo się nie opłaca, to po co ma to robić. Może na przykład chce nie wiem inwestować w walutę, nieruchomości, obligacje państwowe czy cokolwiek innego, ewentualnie nie chce mieć pieniędzy na emeryturę. Nie opiekujmy się obywatelem jak tego nie chce.
Odpowiedz
Chyba każdy chłopiec ma taki okres, kiedy chce mieć zdanie o polityce i zaczyna podniecać się pomysłami Korwina, ale później z nich wyrasta i staje się mężczyzną.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ati dnia niedziela, 22 marca 2015, 13:45 napisał

Chyba każdy chłopiec ma taki okres, kiedy chce mieć zdanie o polityce i zaczyna podniecać się pomysłami Korwina, ale później z nich wyrasta i staje się mężczyzną.


Kocham ataki ad personam bez argumentów.
Odpowiedz
To nie jest atak, tylko żart. Nie bierz tego personalnie. Po prostu pomysły Korwina nie są dobre, a na pewno nie w biednej Polsce bez przemysłu. Poza tym szczerze mówiąc, nie wiem czy potrafiłabym zagłosować na kogoś, kto nawet miałby konkretny plan uzdrowienia gospodarki, który mógłby zadziałać, ale nie potrafiłby szanować kobiet. Taki problem kolesia, że jest kontrowersyjny, dlatego ma pewien pogłos, ale chyba myli politykę z show-bizem
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ati dnia niedziela, 22 marca 2015, 13:56 napisał

To nie jest atak, tylko żart. Nie bierz tego personalnie. Po prostu pomysły Korwina nie są dobre, a na pewno nie w biednej Polsce bez przemysłu. Poza tym szczerze mówiąc, nie wiem czy potrafiłabym zagłosować na kogoś, kto nawet miałby konkretny plan uzdrowienia gospodarki, który mógłby zadziałać, ale nie potrafiłby szanować kobiet. Taki problem kolesia, że jest kontrowersyjny, dlatego ma pewien pogłos, ale chyba myli politykę z show-bizem

Tak, tak nie szanuje też innych ras, niepełnosprawnych i innych opcji politycznych itd, itp.
Chciałbym też przypomnieć, że dzisiejsze wolnorynkowe Chiny wyrosły z tych Chin, które w latach .50 chłopom kazały wytapiać żelazo w przydomowych wytapiaczach zamiast orać pole oraz doprowadziły do największej klęski głodu w historii, więc wszystko jest możliwe. Jak mówiłem nie jestem fanem wszystkich pomysłów pana z wąsem (szczególnie w kwestiach społecznych, bo są konserwatywne), ale w kwestiach gospodarczych zgadzam się w 100%. Plus jak dla mnie oprócz Kukiza innej opcji nie ma, ale Kukiz nie ma ani siły przebicia, ani zaplecza.

I spokojnie mam duży dystans do siebie.
Odpowiedz
Tylko, że w Chinach nadal część ludzi ora pole wołami i żyje w biedzie, do wychodka latając na drugi koniec podwórka. Tam tylko w miastach jest splendor i bogactwo, i też tylko dla tych, którzy wzbogacili się wcześniej, właśnie na wyzysku chłopów w ciemnej komunie.
Odpowiedz
No właśnie część, a nie wszyscy. Problemem wolnego rynku jest to, że mimo iż ta bieda jest tylko niewielką częścią społeczeństwa (nie ukrywajmy w każdym systemie bieda istnieje, w socjalizmie i komunizmie dzięki "RÓWNOŚCI KLAS" biedni są wszyscy oprócz partyjniaków) to jest ona bardzo widoczna. Dlatego jak jestem liberalny pod względem gospodarczym, tak w kwestiach społecznych jestem utylitarystą (jestem wielkim fanem pozytywistycznej pracy u podstaw). No bo jeśli komuś nie wyszło potrzebuje pomocy i przede wszystkim jej chce to należy mu ją udzielić prawda?
Odpowiedz
← Karczma

Polityka - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...