[Pillars of Eternity] Pillars of Eternity - oficjalne wymagania sprzętowe


Okey, bez owijania w bawełnę, bo sprawa jest bardzo poważna. Na steamowym profilu "Pillars of Eternity" pojawiły się zaktualizowane wymagania sprzętowe gry. Niestety, co stwierdzam ze smutkiem, są one zdecydowanie wyższe niż wcześniej przewidywano. Również posiadacze systemu operacyjnego Windows XP mogą pożegnać się z wirtualnymi przygodami w najświeższym tytule studia Obsidian.

paździoch, zawał, niespodzianka class="lbox">paździoch, zawał, niespodzianka

Wiele produkcji na silniku Unity jest dość wymagająca i wygląda na to, że duchowy spadkobierca "Baldur's Gate" nie należy do wyjątków.

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: Windows Vista (64-bitowy) lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i3-2100T 2,5 GHz lub AMD Phenom II X3 B73 2,8 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600 GT lub ATI Radeon HD 4850
  • Wolne miejsce na dysku: 20 GB
pillars of eternity class="lbox">pillars of eternity

Wymagania rekomendowane

  • System operacyjny: Windows Vista (64-bitowy) lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i5-2400 3,1 GHz lub AMD Phenom II X6 1100T 3,3 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 7770

Choć "Pillars of Eternity" nie jest żadnym potworem wydajnościowym i spokojnie pójdzie na sprzęcie mającym kilka lat, to mimo wszystko chyba wszyscy spodziewaliśmy się nieco niższych wymagań. Zaskakujące te konfiguracje, w szczególności w przypadku zalecanego sprzętu. Całość stanowczo wydaje się mocno na wyrost.

Odpowiedz
Ewentualnie chcą potem uniknąć narzekań, że na sprzęcie z 2000 roku gra nie działa, a baldur 2 działał
Odpowiedz
woooow, podpisuję się pod Paździochem. Nie spodziewałem się, że będą aż tak wygórowane. No cóż, będzie się niemiłosiernie ciąć, ale powinno działać. Wiedźmin 2 chodził to "duchowy spadkobierca Baldura" nie odpali? być nie może!
Odpowiedz
Minimalne udźwignę, ale po co im 8 giga ramu ?
Odpowiedz
No to pocisnęli konkretnie, o ile minimalne są jeszcze spoko, to zalecane są kosmiczne biorąc pod uwagę jak ta gra się prezentuje.

Odpowiedz
Na minimalnych mam grać?
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Ja pewnie będę grał na minimum nie widzę problemu.
Odpowiedz
Trzyrdzeniowy procesor? Mam nadzieję, że dwu wystarczy na luzie. Nie wiadomo jakiej grafiki nie chcę - ba, nie wiadomo jakiej grafiki to ta gra nie prezentuje
Odpowiedz
Fiuuu, fiuuuuu może uda mi się łapać na minimalne, chociaż mam nadzieję, że na dwurdzeniowym procesorze uda mi się zagrać
Kurde człowiek będzie chciał tu wydać swoje ciężko zarobione pieniądze, zamiast pobierać z netu, a tu dają takie wymagania :<
No nic.

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Jakim cudem grafika 2d, ma takie wymagania o_O

Nie, mój tooorment,smuteq ;(
Odpowiedz
..........D: mam zawał. Jak to się dzieje że gra która jest w 2D, ma małe modele a animacje nie oddziałują na siebie dynamicznie ma wymagania jak Shadow Of Mordor. Modele są ładne a lokacje piękne ale bez jaj! To nie gra która jest olbrzymia i ma się podziwiać niebo i środowisko.
Odpowiedz
To nie jest gra 2D, gra wygląda jak 2D, ale nie jest grą 2D. To jest spora różnica.
Odpowiedz
Przesadzacie. Moim zdaniem całkiem optymalne mają wymagania. Trzeba pamiętać, że gra jest na środowisku Unity, a rekomendowane ustawienia zawierają (a przynajmniej z definicji powinny), antyaliasingi i inne bajery w grafice XXI wieku. A wymagania sprzętowe dla SoM nie są wcale podobne...

Wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz lub lepszy
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850 lub lepsza
DirectX: wersja 11.0
RAM: 3+ GB pamięci RAM
Miejsce na Dysku: 25 GB
System operacyjny: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz lub lepszy
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon HD 7950 lub lepsza
DirectX: wersja 11.0
RAM: 8+ GB pamięci RAM
Miejsce na Dysku: 40 GB
System operacyjny: 64-bit: Win 7, Win 8
[font="Arial Black"]\"Łatwo coś zniszczyć, trudniej zbudować\"[/font]

Archangel of Destruction
Odpowiedz
Całe szczęście na luzie pogram Ciekawe ile osób kupiło grę i teraz będzie musiało poprosić o zwrot kasy...
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Frey dnia piątek, 20 marca 2015, 19:57 napisał

To nie jest gra 2D, gra wygląda jak 2D, ale nie jest grą 2D. To jest spora różnica.

Ślepy? Tylko postacie i potwory są w 3d, reszta gry to grafika izometryczna, z statystycznymi tłami 2d.
Odpowiedz
Nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na premierę gry i zaczekać na opinie osób u których gra zadziałała i funkcjonuje w miarę normalnie(chodzi mi o użytkowników dwurdzeniiwych procesorów)

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Mimo wszystko sądzę że wymagania są nieco zawyżone i gra odpali się na trochę słabszym sprzęcie, pomimo zastosowania Unity nie chce mi się wierzyć żeby w podanych wymaganiach nie było pewnego (może i dosyć sporego) marginesu, no nie mogli aż tak skopać optymalizacji.

Odpowiedz
To jest gra 2D, wyglądająca jak 3D. Środowisko renderowania jest 3D, a w nim użyto wielu planów. To w ogóle niezła hybryda, więc polecam obejrzeć jakiś making of.

Poza tym nie bójcie się tak tych wymagań.
Odpowiedz
← Nowości

[Pillars of Eternity] Pillars of Eternity - oficjalne wymagania sprzętowe - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...