[GI] Gothic1... nie chce sie włączyć

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gegor Hanariusz dnia wtorek, 14 stycznia 2014, 15:47 napisał

Mi Gothic 1 działał świetnie jednego dnia, ale jak dziś włączyłem to nic sie nie działo (klikam i nic)
Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki


Faktycznie rozbudowany opis. Odpala się i znika? Czy próbowałeś reinstalacji?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Witam, mam podobny problem.
Zainstalowałam dziś gothica I, odpalam, zupełnie nic się nie dzieje, nie pokazuje się żaden komunikat, ani okienko z głową śniącego, zupełne zero. Poza faktem że istnieje na liście procesów w menedżerze zadan. Próbowałam reinstalacji, ponownego uruchomienia komputera, włączania z zgodnością z xp, pobrałam najnowsze sterowniki. Dodam, że jakoś rok temu (może troche więcej) gothic chodził na tym komputerze. Nie wiem co jest grane i nie mogę nigdzie odnaleźć pomocy... Ma ktoś jakiś pomysł? Proszę?
Odpowiedz
Zgodność z systemem starszym nie działa w 90% przypadków, więc jeśli masz Vistę czy 7, to może być słabo, to raz.
Gothic 1 to gra na tyle archaiczna pod względem silnika, więc jeśli zmieniałaś kartę graficzną lub system, to może być dla niego zbyt świeżo. Ewentualnie, jeżeli nic nie zmieniałaś względem ubiegłego roku, spróbuj innej wersji gry, choć wówczas przyczyn upatrywałbym w jakiejś windowsowej aktualizacji, która teraz zmusza widozę do wyplucia takiego rupiecia.
Odpowiedz
Mam ten sam problem, odpalam Gothica I lub II i jest tylko proces w Menadżerze zadań i nic się nie dzieje. Miesiąc czy dwa temu wszystko działało, jedynie niekiedy podczas gry crashe wywalało, ale to nie był problem. Od 2 lat w kompie nic nie wymieniałem więc nie jest to wina sprzętu, możliwe, że coś ze sterownikami, może za nowe Need advice.
Odpowiedz
Win 7
Odpowiedz
No właśnie mnie też działało A tak w ogóle to co to ^ jest?
Odpowiedz
Dzięki za pomoc, dwójka już działa, ale nie mogę tego zainstalować dla jedynki, przy wyborze folderu z grą nie mogę zaakceptować
Odpowiedz
Wiecie może też dlaczego mam problemy z płytami z Gothikiem? Mam z ExtraKlasyki Sagę Gothic i prawie wcale nie chce czytać płyty, raz na kilkanaście prób czyta. Dziś przyszedł Gamebook Saga Gothic, który zamówiłem, bo myślałem, że w jakiś sposób uszkodziłem swoją płytę i ze wszystkimi trzema płytami jest ten sam problem. Może cdp.pl od lat ma jakieś wadliwie wytłaczane płyty, albo coś mam nie tak ze stacją dysków, choć wszystkie inne płyty u mnie działają. Chyba będę reklamował
Odpowiedz
Faktycznie, najlepsze rozwiązaine to chyba zgłoszenie tego pomocy technicznej.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Froster dnia środa, 28 stycznia 2015, 21:52 napisał

Dzięki za pomoc, dwójka już działa, ale nie mogę tego zainstalować dla jedynki, przy wyborze folderu z grą nie mogę zaakceptować



To jest tylko do 2 patch ;o
Odpowiedz
Złapałem taką chęć aby przejść Gothic I ale niestety... mam taki sam problem jak wszyscy tu zgromadzeni. Co najdziwniejsze mój brat ma identyczny komputer (dosłownie ) i Gothic działa mu bez zarzutów ... Ściągałem juz 3 programy, zmieniałem ustawienia nic nie pomaga.
Odpowiedz
Też kupiłam sobie gamebooka. Mam Windowsa 10 istalowalam gothica, uruchamiam i nie da się. Kompa mam bardzo dobrego. wyskakuje mi jakas plansza error. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
ja mam taki problem że mi się gothic odpala widaci początkowy filmik a potem jest czrny ekran.Pomurzcie!


mam windows xp
2,0 gb ram
Odpowiedz
O mój Jeżu ludzie drodzy! Po primo jak macie jakiś problem to napiszcie coś więcej niż "wyskoczył mi błąd" lub "mam czarny ekran", to jest równie treściwe jak powiedzenie lekarzowi "mam gorączkę". Secundo słownik nie gryzie. Tetro podajcie coś więcej niż system i ram. W ten sposób znajdowanie rozwiązań będzie znacznie łatwiejsze zarówno dla was jak i dla nas.
Odpowiedz
Ludzie, stare gry nie działają wam na nowych kompach na 99% dlatego, że są niezgodne. Wystarczy zatem uruchomić program w trybie zgodności np. z Win XP.

Krótko:
- PPM na skrócie
- właściwości
- na górze zakładka ,,zgodność"
- uruchamianie w zgodności z systemem win XP

Jedyny (mały) minus, że teraz będzie was pytać za każdym razem, czy chcecie, bo (przynajmniej u mnie tak jest) uruchomienie w trybie zgodności wymaga admina

Pozdrawiam i mam nadzieję, że to pomoże - powinno na 90%.
Odpowiedz
Nigdy, przez całe moje życie, niezależnie od używanej wersji Windowsa i parametrów sprzętowych, tryb zgodności nie zadziałał mi ANI JEDEN RAZ
Odpowiedz
A to ciekawe, mi działał zawsze...
Odpowiedz
U mnie pomogl restart komputera.
Odpowiedz
← Gothic

Gothic1... nie chce sie włączyć - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...