Szukam jakichś c-rpg

Elo, z racji że prawie wszystkie klasyki c-rpg grałem, szukam jakiś fajnych, w miarę dobrych c-rpg, mało znanych, które są w miarę dobre.

Wymóg jest, że gra nie może mieć dużo walk, jak np w DA:O albo NWN 1, i że większość czasu zwiedzamy świat (TES, Two world). Mimo że diablo 2 przeszedłem nie interesują mnie h's.

Grałem w wszystkie części.

- BG
- Fallouty (stare, nowe na razie odpadają)
- Planespace Torment
- Icewind dale
- Kotory
- NWN
- Gothic


Arcanum kiedyś mam zagrać, ale teraz nie. Wiedźmin 1 przeszedłem, 2 za słaby komp. Mass Efekt odpadają, DA:O grałem, DA 2 i 3 nie interesuje mnie. Risen 1 grałem,w 2 mam za słaby komp. Oblviona grałem, morrowind na razie daruje sobie, deus ex też.

Wujek google raczej ciężko pomoże. A kilka osób może grały w c-rpg, które są niedoceniane, nawet jakieś krótkie produkcje będą mile widziane, i izo grafika też.
Odpowiedz
"Drakensang: The Dark Eye" bym Ci polecił, ale tam trochę walk jest. Może nie tyle, ile w "DA:O", ale powiedzmy... hmm. Gdzieś tyle, ile można napotkać w "NwN2".

Polecam również The Banner Saga, gdzie walki nie stanowią główną esencję gry, ale jednak nie ma otwartego świata. Niemniej może Cię gra zainteresuje.

"South park: Kijek prawdy"? Tu już raczej spełnia wszystko, tylko nie wiem, czy Ci wejdzie. Wymagania nie są wielkie, ale musisz sprawdzić. Sam fanem serialu nie jestem, ale gra bardzo mi się podobała. Walki są przeważnie szybkie, nie ma ich dużo, zwiedzanie świata trochę zajmuje

"Gra o tron RPG", ale walka według wielu ludzi jest dość nudna. Tutaj też odpada wymóg zwiedzania świata, bo ten jest bardzo ograniczony. Główny atut to rewelacyjny, zaskakujący scenariusz.
Odpowiedz
Dzięki za propozycję, nwn 2 wcale mnie nie nudził, czyli nie powinno być problemów

"South park: Kijek prawdy" - nie dam rady grać w tym universum niestety ;x

Banner Saga wygląda fajnie, ale chyba to nie mój gust xd

Jak ktoś ma pomysły jeszcze, to walić, dla potomnych będzie ^ ^
Odpowiedz
Ale się uczepiłeś cRPG.
CRPgi mają taką wadę, że się kończą i to dość szybko.
Jak musi być, to podobno Shadowrun jest całkeim dobry.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Shadowrun owszem dobry, ale na zwiedzanie raczej za dużo nie można liczyć, gra jest mocno liniowa i bez otwartego świata. Poza tym jest sporo walk, tyle że są zrobione tak, że (przynajmniej w wersji podstawowej) każda walka na prawdę jest inna.
Odpowiedz
Ale nie ma niestety polskiej wersji Shadowrun ;c

Cytat

Ale się uczepiłeś cRPG.
CRPgi mają taką wadę, że się kończą i to dość szybko.
Jak musi być, to podobno Shadowrun jest całkeim dobry.


Spokojna twoja główka, grałem w dużo gier nie c-rpg. Po prostu wybór c-rpg jest dość ubogi w porównaniu do innych gatunków gier
Odpowiedz
Deus Ex z 2000 roku (nie wiem którego chcesz sobie darować, więc polecę) jak masz ochotę na cyberpunk. Walki jakoś tam dużo nie ma (możesz nawet nie walczyć wcale jak ci się tak podoba). Fabuła świetna, spoko głównym bohater, ciekawy system levelowania. Plus, gra jest dość długa co zdecydowanie też można zaliczyć jako pozytyw. Ogólnie polecam.

Myślę, że serię S.T.A.L.K.E.R też można pod RPG podciągnąć. A Zonę aż chce się zwiedzać.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mortton dnia środa, 4 marca 2015, 19:25 napisał

Myślę, że serię S.T.A.L.K.E.R też można pod RPG podciągnąć. A Zonę aż chce się zwiedzać.

Stalker to FPS, a nie a RPG. I nie wiem gdzie ty widzisz RPG
Sam grałem w cień czarnobyla.

Czyli ogólnie widzę, że poza wymienionymi tyłuami jest bieda wśród c-rpg.
Odpowiedz
Elementy RPG ma: Otwarty świat czy questy poboczne. Nie ma też biedy wśród crpg, ktoś tu po prostu ma za duże wymagania.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mortton dnia środa, 4 marca 2015, 20:09 napisał

Elementy RPG ma: Otwarty świat czy questy poboczne. Nie ma też biedy wśród crpg, ktoś tu po prostu ma za duże wymagania.

To że ma elementy RPG, nie znaczy że to jest gra RPG

Za duże wymagania? Ciekawe gdzie Poza krzyslewy nikt żadnych konkretów nie podał.

Porównaj sobie ilość FPS, albo RTS, albo np wyścigowych do RPG to będzie kolosalna różnica.

@DOWN - Dzięki, luknę tytuły w swoim czasie
Odpowiedz
A może jakieś Final Fantasy np VII albo Bard's Tale? Ewentualnie Vampire the Masquerade Bloodlines i Redemption ( do tego 1 wyszło spolszczenie niedawno). No i tutaj przyznam rację cRPG staje się kurcze gatunkiem niszowym coraz bardziej. Mam nadzieję, że nie skończy jak np przygodówki czy cuś.
Odpowiedz
Niesłusznie odpuściłeś Morrowinda, od Obliviona wyraźnie lepszy, powinien pasować. No i wymagań jak na współczesny sprzęt nie ma.
Odpowiedz
A grał ktoś z was w Mass Efekt i potrafiłby coś o tej grze powiedzieć?
Odpowiedz
Ja grałem "Mass Effect" posiada świetnych i zróżnicowanych towarzyszy - jak w każdym szanującym się cRPG-u, mających dużo do powiedzenia i jak zawsze u BioWare, z ciekawymi romansami Pierwsza część ma rewelacyjną szpiegowską fabułę, zdecydowanie najlepszą z całej trylogii. Praktycznie nie czuje się różnicy, że to "jakiś inny cRPG", bo wszystkie elementy ma - drzewko zdolności, wybory, konsekwencje wyborów, różne uzbrojenia dostępne w sklepach czy nawet otwarty świat (możesz podróżować, gdzie chcesz, a co najmniej jedno miejsce jest rozbudowane. Reszta liniowa. Otwartość polega więc na odwiedzaniu planet, chociaż te czasami są puste, a poruszanie się po nich pojazdem Maco jest do bani ). Tylko w kolejnych częściach gra idzie w kierunku akcji - niepotrzebnie moim zdaniem, aczkolwiek wciąż daje sporo frajdy.

Ogólnie warto, polecam. Czas gry zależy od części i sposobu przechodzenia - w jedynce początkowo próbowałem robić zadania poboczne, ale były strasznie powtarzalne i wymagały użycia pojazdu Maco, więc sobie darowałem i łącznie straciłem na grze 30 h. Dwójka, mimo zminimalizowania elementów cRPG-owych w uzbrojeniu i zdolnościach, miała misje dodatkowe znacznie lepsze, dlatego starczyła na 45 h. W trójce też wszystkie starałem się zrobić, ale wyszło mi mimo wszystko mniej - jakieś 28 h.
Odpowiedz
Głównie mam na myśli poziom DA, czyli mało dialogów, dużo walki xd

DA:O miał dużo walki, ale dialogi były dobre i nie były krótkie.

DA 2 to praktycznie ograniczenie dialogów do minimum.
Odpowiedz
"Mass Effect" ma dynamiczną walkę, a dialogi są całkiem w porządku, szczególnie, kiedy pojawiają się sprawy polityczne Więc raczej nie powinieneś na to narzekać. Chyba że uprzesz się na robienie w jedynce zadań pobocznych - mówię, są strasznie nudne Pojazd Maco + walka = misja poboczna w ME1. Tylko w Cytadeli zadania poboczne są naprawdę super, bo opierają się na dialogach. No i jedno zadanie z DLC, które powinno być z samą grą.
Odpowiedz
Dodaj do mass effect, że jak nie cierpiałem klimatów sci-fi to ta gra zupełnie odwróciła mój pogląd na ten temat.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Szukam jakichś c-rpg - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...