Sukienka, która zawojowała internet

W jakim kolorze jest sukienka?

Niebieskim i czarnym (7 głosów [63.64%])
Białym i złotym (4 głosy [36.36%])
Nie, wbrew pozorom to nie będzie kolejny "typowo babski" temat o łaszkach. Chodzi o coś innego. Otóż, pewna sukienka w dość zaskakującym tempie stała się chyba najpopularniejsza z internecie, pisały o niej chyba wszystkie naukowe stronki. Dlaczego?

Najpierw pytanie: w jakim jest kolorze? Niebiesko czarnym czy biało złotym? Dla ułatwienia dodałam ankietę.


Nie googlujcie, bo nie chodzi tu o to, kto jest głupszy, a kto mądrzejszy. Bardziej o to, jak różną można mieć perspektywę. Ciekawy filmik objaśniający sprawę opublikowało AsapScience:



Jako dodatkową ciekawostkę wrzucę jeszcze film mojego ulubionego Vsausce'a również o kolorach:

Odpowiedz
Ta sukienka jest na oko:
#7f6d46 i #a4b1de
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Dopiero co to widziałam, więc odpowiedź znam... ALE.

Po długiej przerwie od przyglądania się jej, mój mózg uznał, że sukienka jest biało-złota. O zgrozo. Musiałam kilka razy przescrollować w dół i w górę, by "złapało" właściwe kolory...
Odpowiedz
Nie wiem. Jak dla mnie to sukienka jest złotawobrązowa i niebieskawobiała.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Dla mnie też ta sukienka przez długi czas była złoto-biała, dopiero przy drugim spojrzeniu zrobiła się czarno-niebieska i taka już została.
Odpowiedz
Złoto biała.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Dla mnie jest niebiesko-brązowa albo fioletowo-brązowa Czerni ani złota nie widzę.
Odpowiedz


To już poszło dużo dalej niż sukienka.
Odpowiedz
Dla mnie od początku była niebiesko-czarna i dopiero kiedy przejrzałam liczne strony, bo o zgrozo to jest wszędzie zauważyłam, że nie dla wszystkich jest taka, jak dla mnie. I uważam że to jest coś z cyklu: problemy pierwszego świata.
Odpowiedz
Hmm dla mnie jest Niebiesko Czarna - jej kolor się nie zmienia, nieważne jak długo na nią patrzę. W sumie to dziwne xD
Odpowiedz
Z cyklu: jak wykorzystać zainteresowanie internautów. Słynna sukienka stała się bohaterką kampanii społecznej

Odpowiedz
Widziałam to dzisiaj i moją reakcją było tylko "wow, szacun"
Odpowiedz
Trzeba przyznać, że pomysł jest dobry i daje do myślenia. No i w końcu nie jest to tylko dyskusja o niczym.
Odpowiedz
Dla mnie w ogóle jest fioletowawo-sraczkowata


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
To spojrzyj jeszcze raz I jeszcze... U mnie na pierwszy rzut oka jest teraz niebieska z ciemnobrązowymi akcentami. Ale może się zmienić.
Odpowiedz
← Karczma

Sukienka, która zawojowała internet - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...