Sezon 2 w Diablo 3


Waszymi głosami "Diablo III: Reaper of Souls" zasłużył sobie na miano najlepszego rozszerzenia roku 2014. Z pewnością więc szykujecie się do właśnie rozpoczętego Sezonu nr 2, oferującego graczom bliższym hardkorowej rozgrywce nieco szersze spektrum możliwości w marnotrawieniu cennego czasu na głupoty pokroju gier komputerowych.

diablo 3, reaper of souls

Ale, ale – czy faktycznie tak wspaniale prezentuje się nowy sezon? Czy wszyscy turbo prosi klaszczą już uszami na myśl o rewelacyjnym dropie nagradzającym ich za eony spędzone przed ekranem? No i o co generalnie chodzi, jeśli nie wiecie jeszcze, cóż to za sezonowość?

diablo 3, reaper of souls

Przedstawiając ideę w możliwie barbarzyńskim, telegraficznym skrócie: dostępne dla posiadaczy rozszerzenia sezony to forma mocno rozbudowanego laddera znanego świetnie z "Diablo II". Od poprzedniej "drabiny" różnią się tym, że prowadzenie postaci rankingowej nie sprowadza się jedynie do umieszczenia jej na regionalnej liście najlepszych. Można rywalizować w szybkości wskoczenia na najwyższą pozycję pośród hardkorowców, dokopania się na możliwie najgłębszy poziom specjalnych Głębokich Szczelin na najwyższym poziomie Udręki (tylko mnie nasuwa się dziwne skojarzenie z sytuacją w rodzimym górnictwie...?), wykonaniu wszystkich misji specjalnych, zwanych Podbojami, rozdzielonymi dla postaci normalnych oraz hardkorowych, zbieraniu sezonowych przedmiotów legendarnych i w jeszcze innych maratonach masochizmu.

diablo 3, reaper of souls

Każda z postaci sezonowych osobno musi rozwinąć swoich rzemieślników, nie może liczyć na wsparcie przedmiotami zwykłych postaci, generalnie mając pod górkę tak bardzo, jak miałby każdy z nas faktycznie leząc do Tristram po kilka traumatycznych przygód.

Jest co robić, a wraz z nowym patchem i startującym właśnie Sezonem nr 2 miało być tego jeszcze więcej, trudniej, straszniej, mocniej, gorzej, dobry-Boże-nie-pomoże. Nic tylko stworzyć postać i żegnać się ze światem. Niestety, już na tym etapie pojawiają się zgrzyty, bowiem Blizzard nie dodał nowych miejsc na koncie graczy dla postaci Sezonu nr 2. Czas zatem skasować jednego ze swych wypicowanych Nefalemów z kwadrylionami obrażeń, bo inaczej nie zmieszczą się obok nich nowi "Rycerze Wiosny". Pal sześć tradycyjne problemy z serwerami, niemalże firmowane już logiem Blizzarda, przeradzające się w litanie tematów o errorach na oficjalnym forum.

Piekielnie nieprzyjemnie robi się dopiero wtedy, gdy "prawdziwi hardkorowcy" zaczynają punktować kolejne – nowe lub stare, a wciąż nie zmienione – niedociągnięcia. Tryb PvP niby jest, ale tak, jakby go nie było (dla niektórych brak "poważnej" walki, takiej z możliwością ograbienia, zbezczeszczenia i oskalpowania zwłok pokonanych przeciwników to wciąż spory niesmak po epopejach ligowych starć z "D2", czemu trudno się dziwić). Nowy sezon niby początkowo poprawiał drop najlepszych zabawek dla największych dzieciaków, ale w sumie chyba tylko na moment, bo już słychać utyskiwania na bezproduktywność grindu na najwyższym poziomie i masę crapu fruwającego tam, gdzie nie powinien. Fakt faktem, że rozpoczęty Sezon 2 skłonił do powrotu do gry całkiem sporą grupę "poważnych" graczy, którzy jakiś czas temu pożegnali się z tytułem.

diablo 3, reaper of souls

Możemy podśmiewać się nieco z "hardkorowych koksów", ale już nie z 8 godzin gry dziennie przez, dajmy na to, miesiąc bez przerwy, nie skutkujących pożądanymi rezultatami. Z całą pewnością nie może pozwolić sobie na to Blizzard, zwłaszcza po tak wyraźnym i udanym zróżnicowaniu gameplayu między graczy casualowych i hardkorowych, zorganizowanych w całkiem solidną społeczność o stale rosnących wymaganiach. Osobiście uważam, że "Żniwiarz Dusz" zrobił wiele dobrego, a gra jako całość zbliżyła się do wyobrażeń graczy sprzed dwóch lat, tak drastycznie zdemolowanych wkrótce po premierze. Jeśli jednak Blizzard chce wreszcie sprostać swoim własnym fanom, wciąż musi bardziej się postarać. Kto wie? Być może JUŻ w następnym dodatku?

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia niedziela, 15 lutego 2015, 20:35 napisał

Jeśli jednak Blizzard chce wreszcie sprostać swoim własnym fanom, wciąż musi bardziej się postarać. Kto wie? Być może JUŻ w następnym dodatku?



Przy okazji premiery najnowszego dodatku do WoWa panowie z Blizzarda mówili, że dodatki do tej gry planują z wyprzedzeniem do jednego czy dwóch. I to samo chyba będzie z Diablo 3... To znaczy prawdziwa wersja finalna gry to będzie po.. trzecim, albo czwartym dodatku za jakieś 8 - 10 lat, w którym to w końcu dobijemy do 100 lvl albo 99 (co moim zdaniem winno być dostępne od zaraz, zamiast paragonów). Diabełek pójdzie drogą WoWa, tym bardziej że twórcy oficjalnie podali, że trójka to zakończenie serii. Jako wielki fan tej gry ciesze się z tego powodu.
Diablo III bardzo mi się podoba, ale nie wiem czemu sezony jakoś nigdy mnie nie kręciły...
Gott mit uns
Odpowiedz
Jak to mówią: level sam się nie wbije..

Niby też nie przepadam za tymi sezonami, ale zawsze dają jakieś nowe wdzianka i kształty sztandarów. Plus w tym sezonie jest parę fajnych przedmiotów i legendarnych klejnotów. I przy okazji "zaliczę" główną fabułę nową czarodziejką. Także jakby ktoś chciał mi potowarzyszyć, to zapraszam.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krew_na_scianie dnia wtorek, 17 lutego 2015, 09:55 napisał

ale zawsze dają jakieś nowe wdzianka i kształty sztandarów.

Nie no dobra... Przekonałeś mnie... Wieczorem zaczynamy?
Gott mit uns
Odpowiedz
Przekonałam.

Jak na złość musiałam pojechać do domu rodzinnego pozałatwiać parę spraw. Wracam w piątek i pewnie zawitam do Diablo. Jakby co to dodaj mnie po prostu do znajomych: kasjenka#2199.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
GameExe: randki w ciemno
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krew_na_scianie dnia wtorek, 17 lutego 2015, 20:00 napisał

Przekonałam.

Jak na złość musiałam pojechać do domu rodzinnego pozałatwiać parę spraw. Wracam w piątek i pewnie zawitam do Diablo. Jakby co to dodaj mnie po prostu do znajomych: kasjenka#2199.


Ok, to dodam i się jakoś zgadamy w piątek, ewentualnie w weekend ale myślę że będę w piątek.
Gott mit uns
Odpowiedz
Muszę sobie w końcu kupić dodatek i dać jeszcze jedną szansę D3 ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Warto, Matt. Dodatek wraz z patchami poprawił bardzo dużo wcześniejszych błędów. Gra jest o wiele przyjemniejsza, zwłaszcza dla "casualowych" graczy, czego najlepszym przykładem niech będzie fakt, że grywam regularnie z moją panią, która po raz pierwszy w życiu trzymała pad w rękach i z grami ma tyle wspólnego, ile nauczyłem ją grać w Heroes 3, a młóci swym barbarzyńcą tak, że klękajcie narody i piekielne hordy Ale więcej o "Żniwiarzu" w recenzji, która niedługo u nas
Odpowiedz
Bardzo fajnie gra się w Diablo na konsoli, sterowanie jest nieziemskie. Czuje się to sterowanie, postać się fantastycznie przemieszcza. Szkoda tylko, że na ps3 nie pogram sobie w sezony, bo nie mam nawet głębokich szczelinach - ale zabawa jest, a to najważniejsze.

Matthias to kup dodatek i załóż klan Game Exe.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Popykać także mogę. Weteranem tej części nie jestem, ale towarzystwo może mnie przekona do spędzenia większej ilości czasu w Sanktuarium?
Odpowiedz
O, super Tokar! Zapraszamy serdecznie! Namiary znasz.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Poczekam do marca i popykam z Wami ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Myślę, że w całym necie nie znajdziecie innego Wiktula (przynajmniej w Sanktuarium), więc w razie czego nie pomylicie się
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia czwartek, 19 lutego 2015, 15:51 napisał

Poczekam do marca i popykam z Wami ;p

A czemu do marca??
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Bo są rzeczy ważne i ważniejsze W sensie, muszę dostać wypłatę
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
← Nowości

Sezon 2 w Diablo 3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...