Sword Coast Legends

Witam,
przeglądając dziś newsy na temat Pillars of Eternity przez przypadek trafiłem na ten tytuł. cRPG na bazie D&D... Niestety - jak dla mnie - piątej edycji. Dla fanów systemu szukających pozycji na kompa tytuł obowiązkowy.
Jak sięgam pamięcią do serwerów NwN, w których grało się po 30, czasem 40 graczy opis tej gry, w której MG ma przewodzić aż czwórce bohaterów brzmi... troszkę słabo, ale zobaczymy jak będzie.
Myślicie, że tytuł ma szansę pobić popularność NWN? Fani D&D nie mają na komputerach zbyt wielkiego wyboru.
Gott mit uns
Odpowiedz
Wszystko będzie zależeć od wykonania i jak wiele osób zdecyduje się zagrać w tę grę. Teraz jak się chwilę zastanowiłem, dochodzę do wniosku, że najciężej może być zdobyć kogoś na pozycji MG, wiadomo, że wymaga to najwięcej pracy przy sesji.
Odpowiedz
Zgadzam się, że najwięcej pracy, ale przecież wielu osobom sprawia to tak dużą przyjemność, że to nie praca, a przyjemność. Sądzę, że spokojnie znajdą się chętni, którzy dadzą szansę tej produkcji. Sam chętnie spróbuję.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jak na razie wygląda fajnie. Co jest takiego złego w piątej edycji?
Odpowiedz
Wiesz na razie wydaje mi się 5 edycja całkiem spoko, szczególnie na niskich poziomach, gdzie grupa goblinów może być śmiertelnym wyzwaniem.
Odpowiedz
Zaczynam lubić 5 edycję.
Odpowiedz
Jak tak czytam ten opis to muszę przyznać, że chętnie zagram w SWC kiedy wyjdzie.
Odpowiedz
Martwi mnie trochę, że w wersji delux dostaje się dodatkowe przedmioty i narzędzia dla MG, bo może to powodować brak balansu między graczami, którzy kupili "podstawkę" a tymi co dali 20$ więcej, chociaż sama cena 35$ odstrasza mnie jak na razie.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Niblla dnia piątek, 13 lutego 2015, 14:20 napisał

dochodzę do wniosku, że najciężej może być zdobyć kogoś na pozycji MG, wiadomo, że wymaga to najwięcej pracy przy sesji.


Tu się nie zgodzę.
Pamiętam, że w NwN było tak, że chętnych na MG było aż nad to, z czego większość w ogóle nie miała o tym pojęcia i się nie nadawała. cRPG to jednak nigdy nie papierówka.

Gra jest chyba świeża i to bardzo, bo profil na fejsbuku (a fejsbuk dziś to ważka rzecz) ma zaledwie parę dni. Z grą wiążę większe nadzieję niż z Pillars of Eternity.
Gott mit uns
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Serpees dnia sobota, 14 lutego 2015, 18:38 napisał

Gra jest chyba świeża i to bardzo, bo profil na fejsbuku (a fejsbuk dziś to ważka rzecz) ma zaledwie parę dni. Z grą wiążę większe nadzieję niż z Pillars of Eternity.


Czemu?

Jeśli gra będzie stawiać znów na multi jak nwn 1, to będzie lipa.
Odpowiedz
Powiem, że ja jednak bardziej wiarę pokładam w PoE ale skuszę się na pewno na Sworda ale nie raczej w aktualnie cenie bo nie czuję aż takiego zaufania.

No właśnie, jak sam zauważyłeś wielu MG w NwN miało problem z dobrym prowadzeniem, bo często byli przekonani, że jedyne czego potrzeba graczom to kolejne walki, pułapki a nie fabuła, przynajmniej ja to tak odbierałem a nie grałem od paru lat.

Tak poza tematem chociaż ładną figurkę szykują.
Odpowiedz
Jestem ciekaw - jakie jest Wasze zdanie na temat tego, że niektóre czary, umiejętności się ładują jak w Diablo III czy WoWie (popatrzcie gameplay pierwszy), a nie są na dzień?

Klimat i tak się dla mnie liczy najbardziej, ale oby nie było więcej takich niespodzianek i nie zrobił się z gry drugi Neverwinter online.
Gott mit uns
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Sword Coast Legends - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...