Kanoniczność Wh40k

Cytat

Dlaczego orkowie nie obawiają się śmierci? Podpowiem, że wiąże się to z Przedwiecznymi.

Cytat

Bo nie posiadają centralnego układu nerwowego? Ale to podobno nie jest kanoniczne.

Cytat

Z tego co wiem, C'tan znany jako Nightbringer zasiał strach przed śmiercią we wszystkich rasach poza Krorkami, stworzonymi przez Przedwiecznych przodkami Orków. Czy o to chodzi?

Cytat

Równie dobrze odpowiedzią może być, że są na to za głupie.

Cytat

Coś w tym jest, gdzieś przytaczano że zamiana mózgu orka na mózg Squiga daje im inteligencję mniej więcej kapusty, ale zaznaczono też że dla niektórych to całkiem spora poprawa.


To też stawia pytanie odnośnie tego co jest kanoniczne, a co nie? I czy możemy brać pod uwagę to co pisze się w necie, jako prywatną interpretację tego co gdzieś zostało napisane, na podstawie czego wyczytanego między wierszami w książkach (bo tak to podobno wygląda z WH40k )
Odpowiedz
O ile wiem wszystko z nowszych edycji, książek i gier jest kanoniczne. W przypadku gier jak Dawn of War z oddzielnymi rasami są to kampanie Space Marine. Ale to nadal moje ,,o ile wiem", ręki sobie nie dam uciąć. Reszta już trochę mniej.
Odpowiedz
To ja to może wydzielę.

Książki też czasami są brane jako opinie postaci (to co jest pisane w nich nie jest faktem, tylko czymś napisanym z konkretnego punktu widzenia), upraszczając mocno. Dalej pozostaje pytanie o ile to co "niekanoniczne" może faktycznie wzbogacać świat, a co wprowadza zwykły Chaos?
Odpowiedz
Opinie postaci to... opinie postaci. Najlepiej weryfikować niepewną informację na jakiejś wiki Warhammera, Lexicanum bądź wh40k wiki. Tam wrzucają raczej tylko potwierdzone rzeczy, więc nie powinni tam wrzucać bredzeń i domysłów. A przynajmniej nie w artykułach.
Odpowiedz
Tylko Lexicanum, reszta ma dużo swobodnych interpretacji.
Odpowiedz
Nawet jeżeli przyjąć je za jedyne słuszne źródło potwierdzeń, obawiam się że mam punkt w konkursie. Jest tam wspomniane że Aza'gorod, czyli Nightbringer, zasiał strach przed śmiercią we wszystkich rasach prócz orków. Ale dobrze że rozwiązaliśmy tę kwestię. Teraz tylko poczekać na Nibllę.
Odpowiedz
Znaczy ja ten temat wydzieliłam bardziej, żeby ogólnie porozmawiać o tej kanoniczności i o Wh40k, bo mi go mało na naszym forum. Nie kwestionuję Twojego punktu, ani kanoniczności pytania.
Odpowiedz
Rozumiem, a ja nie chciałem wyjść na takiego co chwali się punktem, a po twojej odpowiedzi chyba moja próba zawiodła. Wiem że go nie kwestionujesz, a co do WH 40k... stamtąd skąd przybyłem (Coby reklamy nie robić) też mi go brakuje. Dlatego tu się zarejestrowałem, by wziąć udział w konkursie. Dobrze jest mieć z kim porozmawiać o Młotku.
Odpowiedz
Akurat właśnie chodziło mi o mit o Zwiastunie.
Odpowiedz
← Ogólnie

Kanoniczność Wh40k - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...