[WFRP] Nietypowe pytanie do WFRP (z skaveńskim wyznawcą Tzeentcha)

W książce "Zabójca Smoków" (seria Gotreka i Felixa) była sytuacja, gdzie jeden z jeźdźców Tzeentcha na widok dwóch skavenów (Thanqula i Lurka) od razu zaszarżował, mimo, że szary prorok mówił, że przyszedł na negocjacje i ma wieści od Rady Trzynastu.

Potem wpadł na pomysł, by skavenów od razu zabić (mimo, że wiele razy są sojusze miedzy szczurami i chaosytami, assassyni klanu eshin mogą zabić każdego, kogo chcą i do tego niby niektórzy skaveni wyznają Tzeentcha), potem powiedział drugiemu chaosycie, że walczył kiedyś ze skavenami i że to zdradzieckie gnidy. Miał zamiar zawiesić ich szczurze głowy jako ostrzeżenie dla reszty ich rodzaju (mimo, tak jak gdzieś było napisane, niektórzy skaveni wyznają Tzeentcha), ale drugi jeździec go powstrzymał, mówiąc, że lepiej go najpierw wysłuchać proroka.

Teraz wyobraźmy sobie taką sytuacje:

Pewna banda z pod znaku Tzeentcha atakuje jakieś południowe państwo.
Czempion Tzeentcha chce, żeby zlikwidować jakiegoś wrogiego dowódcę.
Postanowił wynająć zabójcę z klanu Eshin (wyobraźmy sobie, że właśnie gram tą postacią) mówiąc, że jeśli wykonam zadanie to nagroda będzie wielka i tym podobne.
Powiedzmy, że do tego jestem wyznawcą Tzeentcha (niby skaven poza Rogatym Szczurem może jeszcze wyznawać Tzeentcha czy Nurgla).

Postanawiam zachować się bardzo nietypowo jak na skavena, ponieważ w takich sytuacjach dla każdego skavena najważniejszym priorytetem powinien być zysk.

Opowiadam czempionowi o tej sytuacji, którą wcześniej przedstawiłem, przy czym naciskam, że wyznaję "mago-ptaka" a ten wyznawca chciał zawiesić szczurze głowy, jako ostrzeżenie dla innym z mojego rodu.

Chciałbym zażyczyć sobie jakiejś kary dla tego wyznawcy (najlepiej najwyższej), lub potępienia go przez czempiona, jeśli go nie ma w tej armii (nieważne, czy żyje, czy nie).


Ewentualnie zaproponowałbym mu, że wykonam za to trzy dowolne zabójstwa i mu jeszcze za to zapłacę, jeśli on przystanie na moje życzenie.


Jak czempion mógłby zareagować? Co by mi mógł powiedzieć?
Jak ten wyznawca broniłby się? Co by mógł powiedzieć?
Co wojownicy czempiona mogliby sobie o mnie pomyśleć. Jak to by mogło być?
Odpowiedz
Przedstawiłbym to następująco. Co by mu się najbardziej kalkulowało, jak to krasnoludy mówią. Osobiście uważam, że mógłby nawrzeszczeć na swego sługę a następnie powiedzieć co rozkazuje Tzeentch, traktując sprawę jako drobne nieporozumienie.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Niblla dnia wtorek, 6 stycznia 2015, 23:25 napisał

Przedstawiłbym to następująco. Co by mu się najbardziej kalkulowało, jak to krasnoludy mówią. Osobiście uważam, że mógłby nawrzeszczeć na swego sługę a następnie powiedzieć co rozkazuje Tzeentch, traktując sprawę jako drobne nieporozumienie.

Ta odpowiedź mnie zadowala.
Według niektórych czempion łeb by mi oderżnął...
Odpowiedz
Czempion jest niczym mały trybik w planach boga więc ciężko stwierdzić co by zrobił dokładnie. Ja przyjmuje w swoim założeniu, że jeśli misja się nie powiedzie to plany przesuną się o jakieś 200 może 300 lat.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Niblla dnia środa, 7 stycznia 2015, 19:04 napisał

Czempion jest niczym mały trybik w planach boga więc ciężko stwierdzić co by zrobił dokładnie. Ja przyjmuje w swoim założeniu, że jeśli misja się nie powiedzie to plany przesuną się o jakieś 200 może 300 lat.

Powiedz, czy skaven mógłby się stać czempionem Tzeentcha?
Mam nadzieję, że tak.
Odpowiedz
Widzisz i tu powstaje problem. Bo nie mam dostępu do księgi armii zwierzoludzi ale jeśli się nie mylę oni mogą stawać się czempionami bogów chaosu ale nie mam pojęcia na jakich zasadach itp. więc ciężko mi określić czy jest to możliwe dla szczuro-ludzia i na jakich zasadach.
Odpowiedz
Mam księże armii zwierzoludzi. Tam jest napisane że oni są fanatykami i bogowie średnio nimi się interesują.
Odpowiedz
← Ogólnie

Nietypowe pytanie do WFRP (z skaveńskim wyznawcą Tzeentcha) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...