[TESIII] Tarcza i ochrona

Otoz kupilem sobie wczoraj Morrowind aktywowalem na steam i nie mam pojecia mimo blisko 2,5h przegranych w te gre jak uzywac tarczy lub blokowac mieczem! Pomozcie! Slicznie prosze!
Odpowiedz
Hmm... będziesz zawiedziony Blok jest automatyczny i zależy od poziomu umiejętności. Rozwijaj ją i cechę za nią odpowiadającą jak Ci zależy.
Odpowiedz
Tak, jeżeli zależy Ci na tym, by używać tarczy (primo) i robić to efektywnie (secundo), to masz trzy możliwości rozwoju:

a) czytać książki na ten temat (najtrudniejsze, ze względu na konieczność znalezienia takowych)
b) trenować u nauczycieli w gildiach wojowników, w miastach oraz na bezdrożach (łatwiejsze, choć kosztowne - trening kosztuje, z każdym poziomem więcej, a im więcej wiesz, tym więcej nachodzisz się i natrudzisz, by znaleźć lepszego trenera, który pozwoli nauczyć się jeszcze więcej, a więc jeszcze drożej)
c) obrywać po łbie ile wlezie (najprostsze i najtańsze, ale najbardziej czasochłonne. Po odpowiedniej ilości sińców postać sama nabierze wprawy w używaniu tarczy, lecz do tego czasu nie raz staniesz na skraju śmierci, a dodatkowo "naturalne" grindowanie umiejętności wymaga właśnie tego, co każdy rodzaj grindu - duuuuuuuuuuużych zasobów cierpliwości, samokontroli i samozaparcia )
Odpowiedz
Nigdy jakoś nie używałem tego aspektu w Morrowind, spokojnie można się bez niego obejść

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Ja sposobem c)doprowadziłem swojego maga - Bretona do poziomu, w którym nie można było go trafić. A paraliż naniesiony na tarczę to piękna sprawa
Odpowiedz
Na wyższych poziomach jeden dobry cios może zużyć tarczę, a jeśli atakujący jest Atronachem i o zwiększenie absorpcji przedmiotami zadbał?
Odpowiedz
Mag-breton? Proszę cię. Tylko mroczny elf złodziej/zabójca w szklanym pancerzu i z krótkim ostrzem w łapie. Nawet by nie poczuł jak umiera, nie mówiąc o blokowaniu .

Tylko ciekawe co by się stało, jakby ktoś stuknął naczelnego

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Zara, zara bo Med albo inny ad od min wejdzie i

Grałem kilkoma postaciami i jest wiele dobrych możliwości.
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Tarcza i ochrona - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...