[Archiwalny] Sugestie, Propozycje

Chyba coś nie zrozumieliście... Przecież chyba nie uważacie, że w przeciągu godziny będzie tam 10 pytań? Zwłaszcza, że tu niewiele osób interesuje się Baldurami.
Jak ktoś będzie miał problem, to zada tam pytanie i problem zostanie rozwiązany. Oczywiście w miarę rozrastania się topicu mało komu będzie chciało się przeglądać 100+ postów, żeby sprawdzić, czy już miał ktoś podobny problem...
Zresztą Medivh powinien wiedzieć, o co mi chodzi...
FAQ to pomysł niedorzeczny. Takie FAQ musiałoby się składać z setek pytań i odpowiedzi - komu się zechce to czytać?

Cytat

Chyba coś nie zrozumieliście... Przecież chyba nie uważacie, że w przeciągu godziny będzie tam 10 pytań? Zwłaszcza, że tu niewiele osób interesuje się Baldurami.
Jak ktoś będzie miał problem, to zada tam pytanie i problem zostanie rozwiązany. Oczywiście w miarę rozrastania się topicu mało komu będzie chciało się przeglądać 100+ postów, żeby sprawdzić, czy już miał ktoś podobny problem...


To co tu proponujesz widzi mi się jako jeden wielki chaos. Ktoś zadaje pytanie, 2 osoby mu odpowiadaja. Przychodzi kolejna osoba i znowu zadaje pytanie. Tymczasem pojawia się ktoś inny i jeszcze coś dodaje do pierwszego problemu. Zaczyna się tworzyć bałągan. Pomysł zdecydowanie chybiony. Znacznie łatwiej przejrzeć 10 topiców ponazywanych w konkretny sposób (Ashgan np. po to właśnie walczyłem z tobą o nazewnictwo tematu) niż jeden temat z 10 pytaniami.




Cytat

FAQ to pomysł niedorzeczny. Takie FAQ musiałoby się składać z setek pytań i odpowiedzi - komu się zechce to czytać?

FAQ to właśnie dobry pomysł tylko musiałby się ktoś chętny znaleźć kto by je zredagował odpowiednio. Właśnie po to się je tworzy by w jednym miejscu mieć odpowiedzi na dziesiątki różnych pytań. (przecież nie czyta się tego od deski do deski tylko to co nas interesuje)
Oczywiście, że jeden temat POMOC jest chybiony. Ile razy się loguje na nowym forum i chcę znaleźć jakieś rozwiazanie na konkretne pytanie, to nie przeglądam tych 50 stron postówz takie właśnie tematu, tylko zakładam nowy. A później mi ktoś odpowiada, a moderator i tak wyskauje z linkiem prowadzącym do np. 22 strony tego tematu i mówi: "to juz było :D". Żenada . Zresztą wpiszesz w wyszukiwarce forumowej interesujące cię zagadnienie i wyskakuje cały temat, bo przeglądanie pojedynczych postów w takim przypadku też jest wkurzające.

Jeśli chodzi o FAQ, to nie wiem... Jakoś tego sobie nie wyobrażam. FAQ może być na stronie, a nie na forum. Później będziemy się dziwić, że forumowicze tylko w offtopie piszą. No bo co innego mają robić, skoro wszelkie wątpliwe cRPG'owe sprawy są załatwione i wyjaśnione .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Wiesz mi czarodzieju, że gdybyśmy stworzyli FAQ ostateczne to moglibyśmy być z siebie dumni. To po prostu byłoby zebranie najważniejszych kwestii w jednym miejscu. Ale tak czy owak musiałby znaleźć się chętny bo przeciez nikogo przymuszać nie będziemy.

Cytat

2. Połączyć takie subfora jak np. BG1 i BG1:OzWM.


Ja także jestem za ! Jeżeli już łączymy to można połączyć IWD I i IWD I : Serce Zimy(dodatek jest żenująco krótki,a i za wiele tematów tam nie ma)

Co do FAQ'u to jak będe miał kiedyś czas (święta ? ferie ?) to mógłbym coś spróbować skrobnąć......
Hmm, w sumie to mam alternetywny pomysł - zrobić jeden dział dla sagi BG, dla sagi IwD itd., ale podzielić to na Dyskusja ogólna (or something like that) i Pomoc. Wprowadzić prefiksy - np. dla Baldurów: [BG1], [BG2] i [BG1][BG2]
Chodzi mi głównie o jakieś wydzielenie tematów z prośbą o pomoc od tematów służących się do zwykłego wypowiadania się o grze. Poprawi to przejrzystość działu (mi jest trochę ciężko wygrzebać interesujące mnie tematy), a szukający pomocy od razu będzie wiedział, gdzie pójść z problemem.
Połączenie poszczeólnych części pozwala na rozwiązanie problemu: gdzie umieścić tematy typu: "BG1 vs BG2", "Portrety NPC - lepsze w BG1 czy w BG2?" i inne tematy, które autor chciałby podciągnąć pod obie części.

Poza tym mi nie chodziło tylko o łączenie BG i OzWM oraz BG2 i ToB.

Cytat

2. Połączyć takie subfora jak np. BG1 i BG1:OzWM.
A ja mam taką małą sugestię. Zmień Nazin domyślny skin bo on wygląda paskudnie, a bądź co bądź to nasza wizytówka. A ten obecny wygląda jak z jakiegoś starego zapomnianego forum gdzie nie ma po co zaglądać. Ustaw może Bohegehe albo Labirynth.
Mam kilka uwag co do newslettera. Ta tekstura pod tekstem jest za krótka i się zawija, w pewnych miejscach nie widać tekstu.
Są tylko newsy, powinno być coś, co przypomina o forum, jakieś wydarzenia czy coś.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Po pierwsze, przypomnieć tej osobie, że jest użytkownikiem na forum i by je czasem odwiedzała. Można dać najnowsze tematy, jakieś ciekawe, śmieszne wydarzenia, zwykły tekst przypominający o nas. Bo same newsy nie spowodują, że użytkownik znowu wróci na forum.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Ciekawa sprawa, do mnie przyszedł sam tekst bez żadnego tła.
Proponowałbym utworzyć jeszcze jedno podforum w Sesjach dla gry Ekhteliona i wszystkie tematy z nią związane tam umieszczać, bo mały bałaganik się zobił.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS

Cytat

Hmm, w sumie to mam alternetywny pomysł - zrobić jeden dział dla sagi BG, dla sagi IwD itd., ale podzielić to na Dyskusja ogólna (or something like that) i Pomoc. Wprowadzić prefiksy - np. dla Baldurów: [BG1], [BG2] i [BG1][BG2]
Chodzi mi głównie o jakieś wydzielenie tematów z prośbą o pomoc od tematów służących się do zwykłego wypowiadania się o grze. Poprawi to przejrzystość działu (mi jest trochę ciężko wygrzebać interesujące mnie tematy), a szukający pomocy od razu będzie wiedział, gdzie pójść z problemem.
Połączenie poszczeólnych części pozwala na rozwiązanie problemu: gdzie umieścić tematy typu: "BG1 vs BG2", "Portrety NPC - lepsze w BG1 czy w BG2?" i inne tematy, które autor chciałby podciągnąć pod obie części.

Prosiłbym o nieolewanie sprawy :roll:
Teraz BG wogóle mi sie nie otwiera :roll:


Tonari no Totoro!
← Game Exe
Wczytywanie...