Piłka Nożna- ogólnie

Nigdy nie ukrywałem, że moim największym faworytem na każdej, większej imprezie byli i są Niemcy. Odkąd objął ich Loew grają pięknie, są perfekcjonistami technicznymi, w dodatku strzelają mnóstwo bramek. Ta reprezentacja po prostu zasługuje na tytuł. Jeśli tylko w półfinale nie trafią na Włochów (których mają kompleks, z jakiegoś dziwnego powodu), powinni w końcu wywalczyć mistrzostwo, bo - obok Holendrów - są najlepiej prezentującą się drużyną.

Poza ekipą naszych zachodnich sąsiadów, dopinguję jeszcze Anglików i po cichu liczę na ich dobry występ.
Εμφάνιση εαυτό σας να κατακτηθεί χάριτος θα πρέπει να θυμόμαστε
Odpowiedz
Mam nadzieję, że Hiszpania odpadnie. Zbyt dużo wygrała, więc liczę, że zatryumfuje inny zespół. Najbardziej trzymam kciuki za Holandię, która gra na razie niezwykle efektowny futbol. Lubię tę drużynę, choć nie spodziewałem się, że tak dobrze się zaprezentuje. Kibicuję również Włochom - Makaroniarze zwykle nie imponują przed mistrzostwami i niewiele osób na nich stawia, ale później robią niezłe zamieszanie; Bośnii - podobał mi się ich styl w meczu z Argentyną, gdyby pokazali większą determinację, wynik mógłby być inny; Belgii - czarny koń, szkoda tylko, że na razie trochę zawodzi, ale "poczekamy, zobaczymy" oraz Meksykowi - ich także bardzo lubię, ponadto są jedną z tych drużyn, które potrafią wygrać z Brazylią.

No i zapraszam do spamowania na FB (it's me) Wczoraj Ochoa rozwalił system A sędziowie, niestety, do dupy. Wczoraj jednak mieliśmy przykład zgoła odmienny - praktycznie nie znalazłem większych błędów, a i nie nabrano się na zachowanie Marcelo w polu karnym, identyczne do Freda, po którym przyznano Brazylii karnego. Nie wiem, czy dostali niezły opieprz czy co, ale oby ten progres utrzymał się do końca mundialu.

[Dodano po 11 godzinach]

No i Hiszpania odpadła. A Chile dołącza do drużyn, ktorym kibicuję
Odpowiedz
Świetny ten mundial! Moim zdaniem zero nudy. Teraz podniósł się Urugwaj, wrócił do swojego stylu gry i mocno trzymam za niego kciuki, aby grał na mistrzostwach jak najdłużej
Odpowiedz
Ani trochę nie szkoda mi Hiszpanów i Anglików. Z całego serca kibicuję Belgom (piekielnie mocna ekipa) i Chorwatom (tak samo). Fajnie byłoby też, gdyby Włochy coś ugrały (tak dla Pirlo na zakończenie kariery).
Odpowiedz

Cytat

Bóg futbolu istnieje!


Tak, nazywa się Zidane. Adidas już na to wpadł cztery lata temu
Odpowiedz
Kłaniam się

Zaś z cyklu "żenua z zaskoczenia":

SPOILER
Odpowiedz
Holandia przegrała, a Argentyna znów zwycięża jedną bramką, trafiając na słabą dyspozycję przeciwnika. Szkoda Niewiele lepsza od Brazylii w meczu z Niemcami, ale ciśnie - z Bośnią i Szwajcarią na farcie, z Iranem (!) dzięki sędziemu oraz Belgią i Holandią, bo nagle obniżyły swoją formę. Jestem pewien, że Niemcy złoją im porządne lanie, bo dotychczas - nie licząc meczu z Algerią - wygrywali mocno i pewnie.
Odpowiedz
Nie rozumiem bycia przeciwko polskim drużynom w europejskich pucharach Można nie lubić Legii, ale kiedy gra z obcokrajowcami wszyscy Polacy powinni jej kibicować - i tak powinno być moim zdaniem przy każdej naszej drużynie, Lechu, Wiśle itk. Chociaż z drugiej strony ekstraklasa mnie kompletnie nie obchodzi, więc może dlatego tak wygląda sprawa z mojej strony.

Co do decyzji - już wszędzie trąbią, że nie jest sprawiedliwa. Mogę tylko się z nimi zgodzić - Celtic nie zasłużył na dalsze granie w LM, pachnie tu mocno korupcją. Odwołanie pewnie nic nie da, ale i tak zamierzam śledzić sprawę.
Odpowiedz
Krzysiu, decyzja sprawiedliwa bo była to jedyna możliwa opcja według regulaminu. Ale właśnie pytanie, czy oni nie wiedzieli, że Bereszyński nie powinien grać? I czemu akurat jego wpuścili na te parę minut mimo pewnego awansu? Odwołanie guzik im da (sytuacja podobna do sprawy Arsenału Kijów, tam też odwołanie nic nie dało) ale czy korupcja? Poważnie, ktoś z Legii za kilka dolarów 'sprzedał' klub i pozbawił klub szans na ogromny zarobek? Przecież za sam awans do fazy grupowej LM klub inkasuje prawie 7 mln. euro + bonusy za transmisje itp. Ktoś obliczył, że na czysto Legia straciła 60 mln. złotych!
Odpowiedz
Lionel, jeżeli chodzi o casus 'Debreczyna' to był zawodnik, który zagrał ale nie był uprawniony. Tu regulamin daje albo walkower albo kara finansowa. W przypadku Legii to Beres był nieuprawniony i dodatkowo zawieszony. I właśnie tu tylko jedyna opcja to walkower. Albo danie sobie siana i puszczenie w niepamięć.
Odpowiedz
Problem w tym, że Bereś w praktyce (!) odbył karę, tylko ktoś z legii nie zgłosił go w głównym składzie, a jest jakiś tam przepis, który to każe. I nie kupuję tych całych opcji - nie znam głupiego regulaminu UEFA, ale wszędzie mówią, że można to było inaczej załatwić. Wina Celticu, bo z miejsca ogłosili, że bez walkowera będą się odwoływać od decyzji, a ich odwołanie mogłoby zostać przyjęte. Ci z UEFA nie chcieli, aby sprawa toczyła się w trakcie rozgrywek, więc wybrali najsurowszą, ze wszech miar niesprawiedliwą karę i nic mnie nie przekona, że jedyną opcją był walkower, bo tak nie jest Co więcej, gdyby te głąby z UEFA pomyśleli, to mogliby wcisnąć jeszcze jakoś Legię. Nie wiem, zrobić dodatkowe baraże czy coś. Kwestia chcenia, nie braku innej możliwości. Jak dla mnie tak, to pieprzona korupcja, może niekoniecznie w Legii, ale w UEFA na pewno. Celtic jest na skraju bankructwa, odpadnięcie z LM byłoby dla nich tragedią. Nie sądzę, aby była to wyłącznie kwestia regulaminu. Kiedyś zbywałem doniesienia o korupcji ręką, w tym momencie mogę się z nimi tylko zgodzić.

Mam szczerą nadzieję teraz, że Celtic w KAŻDYM meczu będzie bojkotowany przez kibiców, a może nawet rywali. Zasłużył na to.
Odpowiedz
Krzysiu, Beres w praktyce nie odbył kary bo UEFA/FIFA mówi wyraźnie 'zawodnik zgłoszony do danej rundy dopiero wtedy odbywa karę'. A, że nikt go na Iroli nie zgłosił, to kara dalej istniała. Na transfery.info jest dobry artykuł o tym a to, że 'eksperci piszą, że mogli się odwoływać to prawda ale walkower był JEDYNĄ OPCJĄ w tym przypadku. Inna decyzja doprowadziłaby do precedensu bo co to za regulamin, który mówi tylko o karze A a szefostwo wprowadza karę B? Z dupy by było to wszystko.

Cytat

Wina Celticu, bo z miejsca ogłosili, że bez walkowera będą się odwoływać od decyzji, a ich odwołanie mogłoby zostać przyjęte


Pewnie, że by było przyjęte, nawet by wygrali. Ale ja ich rozumiem. Dali dupy w eliminacjach, przegrali z kretesem a tu rywal daje dupy w związku z regulaminem. A, że gra o bagatela 8 mln. euro to każdy by zaczął szukać okazji aby nadal być w grze. Nawet Ci, którzy tak krytykują Celtów za taką decyzję pewnie sami by sprzedali rywala, gdyby Ci pogwałcili regulamin. Stary, to jest biznes, tu nie ma sentymentów. Może by zyskali podziw, szacunek czy coś tam jeszcze....ale nikt nie dałby im 8 mln. euro za ew. awans do fazy grupowej. Obecnie mają w teorii najsłabszego rywala do przejścia, zobaczymy jak im pójdzie.
Odpowiedz
W praktyce odbył karę, w teorii nie Albo na odwrót, kij wie. I naprawdę chciałbym zobaczyć przypis o karze walkowera, która jest jedyną opcją. Poza tym już mówiłem - dodatkowe baraże czy coś i byłoby w porządku. Legię można być upchnąć. UEFA nie tyle nie mogła, co nie chciała.

I może jestem naiwny, ale wierzę, że inni rywale uznaliby swoją porażkę. Okej, rozumiem, jeśli UEFA podejmuje taką a nie inną decyzję - gramy dalej, lecz co innego jeśli wywiera się na nią wpływ grożąc odwołaniami.

[Dodano po 21 godzinach]

Dobra, masz rację - trochę Faktycznie jest w regulaminie, że trzeba zdecydować o walkowerze, choć ja nadal twierdzę, że Legię można było dorzucić w jakichś barażach. W każdym razie czytałem wywiad z Bońkiem i całkiem klarownie to wszystko przedstawił. Łapcie link: http://www.weszlo.com...ej-orzeczenie/

Nadal liczę jednak na uchylenie decyzji UEFA. Boniek sam stwierdził, że mogą być pewne niuanse prawne, do których UEFA się nie zastosowała. Przykładowo gdzieś czytałem, że nie można zmieniać drużyn na 12 godzin przed losowaniem. A Legię usunęli chamsko na kilka godzin przed. Do tego dochodzi wredne zachowanie w trakcie posiedzenia rady, czyli nie wpuszczenie prezesa Legii, aby mógł bronić klubu. No i mimo wszystko TWIERDZĘ, że niektóre drużyny zdecydowałyby anulowanie swojego awansu na rzecz gry fair play. Tak, nadal tak twierdzę. Choćby z uwagi na to, że w tej chwili Celtic jest i będzie traktowany gorzej niż zwykły śmieć.

[Dodano po godzinie]

No i mam. W praktyce Bereś odbył karę, w teorii nie

"W praktyce Bereszyński odbył już karę, gdyż klub nie wystawił go do dwóch spotkań w drugiej rundzie eliminacji. Pauzował też podczas pierwszego pojedynku z Celtikiem. Problemem jest to, że klub powinien zgłosić go do tych meczów"
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...