WSAD czy strzałki?

Co wolisz?

WSAD (49 głosów [80.33%])
strzałki (12 głosów [19.67%])
Kiedyś grałem strzałkami i nie mogłem pojąc po co, na co i dlaczego grać WSAD, teraz jednak WSAD + sterowanie myszką to jedyna opcja jakiej używam w grach:)
Odpowiedz
Wszystko zależy od gry, jednak w zdecydowanej większości używam WSAD'a, daje on większe możliwości w zakresie sterowania, w grach, w których używa się jednocześnie klawiatury i myszki.

Odpowiedz
Czy tylko ja jestem taki alternatywny, że w przeszłości grałem na klawiaturze numerycznej?
Odpowiedz
Nie, nie tylko Ty.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik darksamurai dnia piątek, 23 marca 2007, 20:49 napisał

WASD. Strzałki są niewygodne, szczególnie, jeżeli gra się myszką. W ogóle jest niewygodnie na strzałkach, jeśli się grało jakiś czas na WASDzie.
Odpowiedz
Oczywiście, że WASD. Najważniejsze klawisze pod ręką, a do tego większa wygoda gdy się korzysta z myszki podczas gry. Ale z tymi klawiszami, to i tak mam gamingową mysz z dodatkowymi przyciskami, więc i tak prawie wszystko robię prawą ręką, wciskając odpowiednie przyciski na myszce.



Ale i tak WSAD, z przyzwyczajenia, a i też nie wszystkie klawisze wciskam z myszki. Wygoda przede wszystkim.


Starożytni mylili się. Świat nie opiera się na żółwiach ani słoniach. Jest trzymany przez dwa plugawe kozły.
I płonie.
Odpowiedz
Przeczytałem tytuł i kiedy mój wzrok padł na ,,WSAD" pomyślałem o wsadzaniu w koszykówce. Za dużo kosza, wsadów, crossowania, haków i innych takich ;_;
Odpowiedz
Zdecydowanie WSAD i to z dwóch powodów. Raz, dlatego, że gram na laptopie i przy korzystaniu z klawiszy kierunkowych wygodniej jest operować lewą ręką przy lewej części klawiatury niż odwrotnie. Druga rzecz, bardzo ważna w przypadku FPSów, to bliskość przycisków (w rodzaju "q", "e", "f", i "x") - którym przypisuję wybór konkretnej broni. Plus te na myszce - czasem obsługujące i inne czynności - jak skok lub przeładowanie - mogę dynamicznie reagować na sytuację na polu bitwy.
Odpowiedz
E tam. Ja się przełożyłam do kompa. Operowanie myszką lewą ręką jest dla mnie tak samo trudne jak pisanie prawą
Odpowiedz
A jak o się przekłada na granie w gry wymagające precyzji? Czy np. w takim Borderlans jesteś przez leworęczność "upośledzona" (tzn. wolniej reagujesz, masz problem z precyzją) czy prawde mają ci, którzy mawiają, że leworęczni są naprawdę oburęczni?
Odpowiedz
Nie wiem, nigdy nie grałam lewą ręką, więc nie wiem jak to się przekłada na moją precyzję. Zawsze myszą posługiwałam się prawą, a wszystko inne robię lewą.
Odpowiedz
Ja jestem upośledzona względem padów, ale to raczej kwestia tego, że nie jestem do nich przyzwyczajona I tak umiem! Wystarczy trochę wychylić głowę na lewo i idzie jak przez masło.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

WSAD czy strzałki? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...