[Torment] Parę pytań odnośnie Planescape :)

siemanko,
właśnie gram w tę jakże cudowną grę.
Jestem już u Faroda. ale mniejsza.
mam trochę pytań odnośnie co i jak, a konkretnie:

1. posiadam w ekwipunku kość udową. ani tego sprzedać ani w sumie używać bo słabe. o co z tym chodzi? przydatne czy wywalić?
2. Marta wyciągnęła mi flaczki. teraz mam je w ekwipuku. myslałem że można je w bebech potem wsadzić, ale one tylko zabierają miejsce. ani sprzedać ani używać. wywalić? czy potrzebne to po coś?
3. Jak byłem w barze i odkupiłem swoje oko za 300, to padłem na kolana i Morte powiedział że ahhh znów powrót do kostnicy. to dobrze, czy coś źle zrobiłem? strata pieniędzy, czy rzeczywiście coś to dało? z poradnika wiem - tak gram wg niego, ale mniejsza - że odzyskać powinienem wspomnienia. nic nie odzyskałem.
4. mam różne papiery z kostnicy. ot notatka od zbieracza i takie bzdety. rejestr wpisu z kostnicy. wywalić to? bo sprzedać się nie da, miejsce zajmuje i nie wygląda na przydatne.
5. jak byłem w Sigil to z zombie drogowskazu wyciągnąłem notatkę i kamień. co z kamieniem? bo mam go, ale podobnie jak poprzednie rzeczy. ani to sprzedać ani nic. tak samo, wywalić/zostawić?
6. O co chodzi z klasą pancerza? mam pierścień KP+1, mam 7. ubieram go KP6 nagle mam. dlaczego spada? podobnie u Dakkona, kupiłem mu 2x tatuaż z KP+1 i jak mu je dałem to on wgl jest teraz na -1 KP
7. Co konkretnie daje współczynnik TraKO ? bo np broń mi daje TraKO +1, wcześniej nóż dawał -1.
8. teraz grubsza sprawa. pozdobywałem różne zwoje. to dałem Dakkonowi - wkońcu on mag jest. Dałem skopiuj czar do księgi. i ok. Dakkon ma je w księdze. jak to wgl użyć?
używam tylko Dakkona. Prawy - zaklęcia - nie ma w księdze jest, a w ekwipunku postaci tzn jej czarach nie ma danych zaklęci. konkretnie to Identyfikacji i wielu innych.
Znalazłem zwoj identyfikacji, zdjąłem zaklęcia zbroi ze szkieletów w kostnicy - mam 4 , i kilka innych. chyba jakaś iluzja, zwój z taką płonącą ręką itp.
Wszystkich zaklęc nauczyłem Dakkona, tzn skopiuj czar. no i jak teraz tej zbroi ze szkieleta użyć? jak użyc identyfikacji?
on tego w czarach w ekwipunku nie ma. tylko w księdze.
9. Jak użyć Trupiej muchy? pisze mi w ekwipunku że wygląda jak zatopiona, gdy ją się zje to żyga się muchami itp.
Ale brak opcji "uzyj" więc co dalej?
inny amulet. kość palca czy jakoś tak. dodawała + ileś do ataku i + ileś do czegoś tam.
Dałem użyj podczas walki, czy to na zawsze dodaje czy na określony czas?
10. gdzie można kupić jakieś ciuchy dla Bezimiennego? ciągle z gołą klatą chodzę, a widze że ma miejsca na zbroję czy coś.
Można mu jakieś blachy na klatę kupić?

No to chyba wszystko bardzo proszę o pomoc i rozwianie tych wątpliwości.
Odpowiedz
1. Zwykła broń, jak się nie przydaje, można wywalić.

2. Przydadzą się w późniejszym etapie gry (wyjaśnione w powyższej solucji).

3. Skoro piszesz, że grasz według poradnika, to wystarczy dokładnie czytać: "Upewnij się, że masz 15 punktów życia, bo po wyrwaniu oka, zmniejszy się ono o tyle". Widocznie miałeś mniej i się zabiłeś, w związku z czym nie udało ci się zamienić oka.

4. Raczej można wywalić.

5. Z solucji: "Przeczytaj wszystkie ogłoszenia wypisane na nim, po czym wyciągnij z jego głowy Kamień brukowy. Niestety, nie można z nim nic zrobić. Najprawdopodobniej jest to jedno z niedokończonych zadań Planescape'a".

6. Im niższe KP, tym lepiej (więc paradoksalnie jakaś cecha dająca ci +1 do KP, tak naprawdę ci klasę pancerza obniża).

7. To jest TraK0, nie O Skrótowo - trafienie przy klasie pancerza równej 0. Chociażby tutaj -> http://gexe.pl/forum/...przy-broniach/ ktoś kiedyś to tłumaczył.

8. A odpoczywałeś po zapamiętaniu czaru?

9. Musisz ją wrzucić na pasek podręczny i podczas walki wybrać ją prawym przyciskiem myszy z podręcznego menu.

10. W P:T poza Szatami Grabarza nie ma żadnej zbroi dla Bezimiennego. Poza standardowymi ciuchami możesz w inną zbroję przyodziać tylko Annę i Nie-Sławę -> http://gexe.pl/planes...rt/2548,zbroje


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
ja gram z jakiejś innej solucji i widać nie wszystko było opisane.

co do czarów to chyba nie odpoczywałem. w sumie nie wiem, nie pamietam.

trochę te KP dziwne. ok rozumiem już na czym polega, ale dziwi mnie fakt + przez - tak jakby.

TRAK0 to w sumie nadal nie kminie XD piszą o rzucaniu kostkami.

to trochę lipnie że bezimiennemu nie mozna nic kupić lipa.
najchętniej to by mi się przydał pancerz łaskobujców XD

aham jeszcze jedno, Mortemu można załatwić ciało? bo wcześniej jak badałem szkielety to była taka "umowna" opcja, niestety kończyła się moją smiercią

a wróćmy do tego oka, mogę to powtórzyć w takim razie? skoro zmarłem i nie podmieniłem paczałki, to czy można ponownie?


aaa, jeszcze jedno, zapomniałbym.
Aktualnie gram po raz drugi, za pierwszym razem nie spodobałem się Deionarze i mnie przeklnęła.
tzn przeklnęła moją broń. nie mogłem jej odrzucić. czy dało się jakoś ściągnąć klątwę?
ona mnie potem przeprosiła i powiedziała że raz rzuconej klątwy ona nie może złamać, ale mogliby to zrobić inni.
Ale kto? doszłem wtenczas do katakumb i legowiska tych szkieletów. ani ich kapłan, ani Mebbet, ani nawet ja, gdy stałem się magiem nie moglem złamać klątwy.
Przestałem wtedy grać, bo nóż jaki miałem był słaby a do tego wprawiał mnie w szał i tłukłem własnych.
dodatkowo wtedy jeszcze wystąpił chyba jakiś błąd, bo gdy Dakkon oberwał nożem to dostawał rany potem co chwilę. mimo iż nóż nie był zatruty
tak z ciekawości pytam.
Odpowiedz

Cytat

aham jeszcze jedno, Mortemu można załatwić ciało?


Nie. To tylko taki element humorystyczny.

Cytat

a wróćmy do tego oka, mogę to powtórzyć w takim razie? skoro zmarłem i nie podmieniłem paczałki, to czy można ponownie?


Nie wiem, idź do Gospody i zobacz raz jeszcze

[Dodano po 2 dniach]

Przeniosłem wasz radosny spam do karczmy.

Cytat

Aktualnie gram po raz drugi, za pierwszym razem nie spodobałem się Deionarze i mnie przeklnęła.
tzn przeklnęła moją broń. nie mogłem jej odrzucić.


Ta klątwa absolutnie nic nie robi, to tylko słowa. Nie jest możliwe, że zrobiła cokolwiek z twoją bronią.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Medivh dnia środa, 5 marca 2014, 14:04 napisał

Ta klątwa absolutnie nic nie robi, to tylko słowa. Nie jest możliwe, że zrobiła cokolwiek z twoją bronią.

Coś mi świta że był w grze taki przeklęty nóż który powodował szał. Bardzo możliwe że to zwykły zbieg okoliczności że akurat zdobył go w mniej więcej tym samym czasie i użył co ta rozmowa z Deionarą
Odpowiedz
aaa, no i to się zgadza. zatruwa.
to dlatego jak bezimienny dowalił Dakkonowi czy Mortemu to oni potemdostawali obrażenia.
czyli powiadacie że klątwa Deionarry to tylko popierdywania a nic skutecznego.
hmm hehe.
a jak pozbyć się przekletych rzeczy?
mam aktualnie pierścień +2 do KP. czym go zdjąc?

swoją drogą. dalej nie mogę rzucać Dakkonem czarów. np identyfikacji
Odpowiedz

Cytat

a jak pozbyć się przekletych rzeczy?


Czarem "Zdjęcie klątwy".


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
mam w swoim ekwipunku pazur.
pisze że to jakiś pazur od ptaka czy coś.
jak to zidentyfikować?
bo ani mebbet, ani gosciu na targu nie mogą.

a mój ukochany dakkon dalej nie potrafi identyfikowac. choć zrobiłem już postępy.
w księdze kliknąłem na czar "identyfikacja" i przeniosło mi go na lewą cz. księgi do jednego z 5 wolnych miejsc.
chociaż dalej nie potrafię rzucić tego czaru. nie wiem jak.
naciskam zidentyfikuj to:
zwój/czar z księgi. i obydwie opcje na szaro zaznaczone. nic się kliknąć nie da.
Odpowiedz
Ale słyszałeś o opcji spania, która odnawia czary w księdze? :-)
Odpowiedz
no tak, ktoś wspominał wyżej.
no ale mimo że spałem już, nawet po świeżo nauczoym spellu to ja nadal nie wiem jak to rzucić
w ksiedze jest, w podrecznym ekwipunku czarow nie. ani w te ani we wte
Odpowiedz
Kurcze, grałem w Tormenta jakoś z pół roku temu - z tego co pamiętam to klikało się prawym na przedmiot, który chcesz zidentyfikować i o ile da się to zrobić (tzn. jest niezidentyfikowany) oraz masz zaklęcie w księdze, to po prostu masz tam opcje identyfikacji.

Ew. druga myśl jaka mi przychodzi do głowy, to wybrać z okrągłego menu postaci czar identyfikacji i na przedmiot nim kliknąć.

Tak czy siak jakoś musi się dać.
Odpowiedz
Jeżeli posiadasz czar identyfikacji, który zapamiętałeś i wrzuciłeś do aktywnego okna w księdze zaklęć, to po odpoczynku klikasz na opis przedmiotu i tam pokazuje się opcja "identyfikuj", która w innym wypadku (brak znajomości zaklęcia, brak zwoju z zaklęciem) jest wyświetlona na szaro.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia poniedziałek, 10 marca 2014, 18:57 napisał

Jeżeli posiadasz czar identyfikacji, który zapamiętałeś i wrzuciłeś do aktywnego okna w księdze zaklęć, to po odpoczynku klikasz na opis przedmiotu i tam pokazuje się opcja "identyfikuj", która w innym wypadku (brak znajomości zaklęcia, brak zwoju z zaklęciem) jest wyświetlona na szaro.

nie wiem zaraz spróbuje. ja wlasnie ciągle mam ją na szaro.
pomimo że
a: nauczylem się identyfikacji
b: mam ją w księdze
c: do dupy to
Odpowiedz
Wybacz, że jestem uprzejmy

Wybrałeś w swojej księdze czary do zapamiętania?

Druga możliwość (Dakkona się nie tyczy): jaką inteligencję ma Twoja postać?
Odpowiedz
hmm jakims cudem się udało i dakkon zaczął czarować
dobra małe pytanko,
ten płonący gościu z karczmy , Ignus? mniejsza.
jak go uratować? wiem że karafką polać, ale jakieś zaklęcie. tylko jakie?
on do przyłączenia jest już możliwy, czy trzeba czekać na dalszy rozwój akcji?
Odpowiedz
Akurat ta gra zdecydowanie nie jest dla niecierpliwych. Przyłączysz go pewnie później. Skąd mam wiedzieć na jakim etapie jesteś?
Odpowiedz
settokaiba Ignusa można przyłączyć na późnym etapie gry, dopiero gdy zdobędziesz karafkę gdzieś w Katakumbach Łkających Kamieni.

Cholera, naprawdę zastanawiam się jaką przyjemność czerpiesz z tej gry No nic...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wolvertino dnia wtorek, 11 marca 2014, 08:52 napisał

settokaiba Ignusa można przyłączyć na późnym etapie gry, dopiero gdy zdobędziesz karafkę gdzieś w Katakumbach Łkających Kamieni.

Cholera, naprawdę zastanawiam się jaką przyjemność czerpiesz z tej gry No nic...

mam karafkę i już jestem z anną za malowanymi drzwiami
zabili już Faroda.
więc można już?
czy kiedy
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Parę pytań odnośnie Planescape :) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...