[WFRP] [WFRP] WFRP 2

Cytat

fagoten rilmsów nie są aż tak dopracowane (jak naprzykład śródziemie)


Jak BARDZO byłbyś zdziwiony.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Nie, do Ciebie nie piłem konkretnie (choć jeśli czujesz się urażony, to może jest cos na rzeczy?), ale do całej masy ludu, która przez x lat gry nie jest w stanie wyjśc poza podstawowy podręcznik, zawierający (bądźmy tego w pełni świadomi) gówniany materiał, jeśli patrzeć na niego pod kątem prowadzenie gry. Owszem, wiedza w nim zawarta nadaje się jako takie wprowadzenie dla gracza, ale mgiem, który che poprowadzić porządnie Stary Świat, musi siłą rzeczy czerpać wiedzę z bogatszego źródła. No chyba, że sobie wszystko powymyśla, ale pytanie wtedy jest takie - czy Prowadzisz wciąż Stary Świat czy swoją autorską wizję opartą jedynie na ubogim w treść szkicu oryginalnego uniwersum? Czy to ta bogata w klimat Kraina czy jakaś nieudolna karykatura, pewnie jeszcze mhoczna do potęgi i posępna jak Hassan gromiący gimbazę?

Sam jest za tym, aby gracze przez swe działania zmieniali zastany porządek i przemeblowywali uniwersum, ale niech to będzie uniwersum gry. Wystarczy przykład samej Bretonii, kraju ledwo co wzmiankowanego w podręczniku a jak fenomenalnie rozwiniętego w "Rycerzach Graala" (przez pół roku biegaliśmy po górach i dolinach młotkowej Francji, to coś wiem na ten temat).
Odpowiedz
W sumie, dobre podejście, ale np. po co kupować gotowe kampanie (nie mówię, że ktoś z was tak robi czy coś)? Oczywiście sam kiedyś chciałem kupić ,,Dzieci Rogatego Szczura", czy ,,Księgę Spaczenia" lub ,,Królestwo Magii", ale się rozmyślałem stwierdzając, że wyobraźnia, podręcznik i dużo zapisanych kartek mi wystarczy .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Ogólnie

[WFRP] WFRP 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...