[NWN1] [Pomoc] Świecące bronie?

Witam... Mam pytanie... Co daje np. świecenie się broni na czerwono?... To wygląda jak ogień... I jak to zrobić...

Widziałem to na stronie, jak i kiedyś na Multi... Jakiś gracz miał świecące się bronie...
Um... w grze standardowo kilka broni posiada premię do obrażeń, które powodują świecenie się broni (oprócz łuków i kusz zdaje się).
Są to obrażenia od żywiołów (ogień, elektryczność, dźwięk, kwas, zimno - broń świeci określonym blaskiem, jeśli obrażenia mają 4 pkt lub więcej) oraz atuty dodatkowe tj. święty mściciel (złota poświata), regeneracja wampiryczna (czerwona poświata od 4 i więcej punktów regeneracji), ścięcie głowy (czerwona poświata), premia do obrażeń przeciwko określonym charakterom (zły - złota poświata, dobry - czerwona).
Czy jest więcej atrybutów nie pamiętam, ale to się wszystko da sprawdzić w edytorze.
Kilka z takich broni - pozwólcie, że przytoczę tylko długie miecze:
- Angurvadal (Język Płomieni) (obrażenia od ognia)
- Błogosławieństwo Gwiazdy Dnia (obrażenia od ognia)
- Gwiezdne ostrze (obrażenia soniczne)
- Ostrze Aramila (ścięcie łowy)
- Ostrze Gladiatora (obrażenia kwasowe)
- Ostrze zimnego żelaza (obrażenia od zimna)
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Dokładnie tek jak powiedziała Deunan. Bronie takie można kupić praktycznie wszędzie (oczywiście w sklepie nie zobaczysz czy świeci, bo wygląda na całkiem normalny). I wcale nie znaczy, że takie bronie są lepsze od nie świecących (choć zwykle tak jest . Skąd je wziąć? Jak już powiedziałem w późniejszych etapach gry są w sklepach, ale już nawet w pierwszym rozdziale można sobie zrobić u kowala Marroka (wejście przez Oręż i Zbroje u Złotego Rycerza) taka właśnie błyskotkę. Kowal daje nam księgę składników i po dostarczeniu odpowiednich wykuwa nam broń, ot takie np. Astralne Ostrze (długi miecz świecący na biało, do którego produkcji potrzeba diamentu i magicznego długiego miecza, czyli takiego, który posiada premie minimum +1). Jednak w samej podstawce dużo takich broni nie ma. Oprócz kowala są może ze 4 rodzaje, nie więcej.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Gdy to pisałem robiłem ostateczne odwiedziny w Luskan... W Dokach jest pewien sprzedawca od którego kopiłem - Ostrze Gladiatora i w dalszej części zadań w siedzibie Khurta zabijając go wypadła mi broń, która daje obrażenia od ognia. Tak więc noszę 2 świecące sie bronie ...
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...