Wybory Prezydenckie

Ale z tą likwidacją senatu i podziałem izb to trochę przegina (no może nie konkretnie sam Tusk ale PO). Za dużo chce na raz, a jak za dużo chce na raz, to zazwyczaj później (po wyborze) nic nie robi .

Ale dziwi mnie jedno. W ostatnich reklamach PiS'u Kaczyński ewidentnie wjeżdża na Tuska i PO i ich pomysł z 3 x tak na podatek 15% (i dla niektórych to naprawdę może byc niezły bodziec za PiS'em). Czy takie cos jest dozwolone :027:?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja również zlikwidowałbym senat - to przechowalnia dla trupów politycznych... Spójrzcie gdzie SLD wypycha skompromitowanych aparatczyków... Gromada "działaczy" odsuniętych na boczny tor, lub tzw. "autorytetów moralnych" typu Kutz, Piesiewicz et consortes...
Rince - co do kampanii Prawa i Pięści (zabawna trawestacja...) - na wojnie, miłości i wyborach - wszystko jest dozwolone...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Zapraszam do wypełnienia ankiety WPROST i sprawdzenia swojego wyniku.
http://www.wprost.pl/ankietawyborcza2005/

Nie chodzi tu dokładnie o prezydenta, jednak o poglądy poszczególnych partii.

Pochwalcie się wynikami. Moje odpowiedzi zgodziły się w 81% z Platformą Obywatelską. Więc moge ze spokojnym sumieniem ją popierać.

Cytat

Sztabom wyborczym dziewięciu partii, które mają największe szanse znaleźć się w nowym Sejmie, zadaliśmy po 16 pytań o najważniejsze naszym zdaniem kwestie z jakimi partie te spotkają się po wyborach. Wypełniając naszą ankietę mogą Państwo sprawdzić, której partii program jest najbardziej zbliżony do Państwa poglądów. Publikujemy także odpowiedzi poszczególnych sztabów wyborczych, oraz "idealny program wyborczy", złożony z najczęściej udzielanych przez Państwa odpowiedzi.

Odpowiedz
Pierwsze miejsce - PO 75 % czyli 12 odpowiedzi takich samych . Drugi był PSL - 68%, a trzecia LPR - 62% . Ale ja nie poszedłbym zagłosować "Na Girtycha!" .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ciekawe, ze pokazało mi 87% z SLD, a za nimi nie przepadam. Zresztą to i tak nie ma sensu, bo to co partia chce zrobić, różni się diametralnie od tego co zrobi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Hehe połowę odpowiedzi strzelalem :mrgreen: Nie mam pojęcia o co im chodziło, ale wyszlo mi:

-Platforma Obywatelska
56 % (9 takich samych odpowiedzi)

-Polskie Stronnictwo Ludowe
50 % (8 takich samych odpowiedzi)

-Platforma Janusza Korwin-Mikke
50 % (8 takich samych odpowiedzi)

-Liga Polskich Rodzin
43 % (7 takich samych odpowiedzi)

itd. A na koncu SLD (4 odpowiedzi) 25 %

Lol ;p


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
No ciekawy dosyć teścik. Powiem szczeże że jeden punkcik strzelałem bo o tym podatku liniowym to zabardzo nie rozumiem ale reszta poszła gładko. No więc.
PO - 75%

Odpowiedz
Interesująca zabawa... A oto i moje wyniki:

PO - 75%
Platforma Korwina - 68 % (i nic dziwnego - kiedyś działałem aktywnie w UPR...)
PiS - 62 %
SDPL - 56 % (fuuuuj...)
PSL - 43 % (zaraz puszczę pawia :mrgreen: )

A reszty nie chce mi się podawać, ale było grubo poniżej 40 - 30 %.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
heh... jednolity podatek vat, tzn jaki konkretnie, bo się w programach wyborczych nie zagłębiam i raczej nie mam zamiaru -_- potraktowałem to raczej zabawowo. i podobnie jak niektórzy nie orientuje się ad. podatku liniowego.

reasumując:
PiS 68%
PSL 62% =/
Samoatak 62% omfgwtf... hahahaha

nie wiem... to pewnie dlatego że mam dość radykalne podejście do np. zniesienia immunitetu poselskiego, uważam po prostu ze na za dużo sobie nasze głupki przez to pozwalają... no i kilka innych rzeczy =p
a, no i nie za bardzo wyobrażam sobię zmianę złotego na euro, przynajmniej nie za kadencji kolejnego rządu
Odpowiedz
Ja mam to samo co akodo_ryu ;p Czyli mamy te same poglądy
Odpowiedz
Dokładnie Medivh... ja chyba połowe strzelałem bo nie wiedziałem o co chodzi :mrgreen: (oprócz Kary Śmierci, Irakiem, Euro i jeszcze kilku pytań ;p). No więc:

75% PSL ( )
68% LPR ( )
68% PiS
50% Samoobrona ( :O )
50% SdPL ( )
50% SLD ( )
37% Korwin Mikke (nawet nie wiedziałem że on ma swoją partie)
31% PO ( :O )
18% demokraci.pl (kto wogóle są)

Hmm, chyba będe musiał zagłosować na PSL, albo Giertycha, albo Samoobrone :mrgreen:
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
mi wyszlo tak:

Platforma Janusza Korwin-Mikke - 56 % (9 takich samych odpowiedzi)

Prawo i Sprawiedliwość - 50 % (8 takich samych odpowiedzi)

Platforma Obywatelska - 50 % (8 takich samych odpowiedzi)

Polskie Stronnictwo Ludowe - 43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Socjaldemokracja Polska - 43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Liga Polskich Rodzin - 37 % (6 takich samych odpowiedzi)

Samoobrona - 31 % (5 takich samych odpowiedzi)

W miare worównany pojedynek......
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
62% samoobrona buhahah od poczatku wiedzialam ze tylko jeden czlowiek moze uratowac ojczyzne! :mrgreen: *idzie z lepperem na blokade*
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
Bardzo ciekawe xD a oto co mi wyszło:

Platforma Obywatelska
62 % (10 takich samych odpowiedzi)

Polskie Stronnictwo Ludowe
56 % (9 takich samych odpowiedzi)

Liga Polskich Rodzin
50 % (8 takich samych odpowiedzi)

Prawo i Sprawiedliwość
50 % (8 takich samych odpowiedzi)

Samoobrona
43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Socjaldemokracja Polska
43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Platforma Janusza Korwin-Mikke
43 % (7 takich samych odpowiedzi)

Sojusz Lewicy Demokratycznej
31 % (5 takich samych odpowiedzi)

demokraci.pl
25 % (4 takich samych odpowiedzi)

Tak jakoś wyszło
Odpowiedz

Użytkownik "Hawkwood" napisał

co do kampanii Prawa i Pięści (zabawna trawestacja...) - na wojnie, miłości i wyborach - wszystko jest dozwolone...
Z zadziwieniem stwierdzam Hawkwoodzie, ze jestes za całkowitą prymityewizacja obyczaju politycznego.
Przepraszam bardzo wszystkich, ale mam wrażenie, ze nie wszyscy wiedzą o czym mówią. Akodu_ryu - jaki jednolity VAT??? VAT to PTU, podatek pośredni do cholery, a Platformie chodzi o jednolity (liniowy) podatek DOCHODOWY od osób fizycznych (podatek bezpośredni). No ale o czym my tu mówimy w ogóle - o ogólnikach w stylu "likwidować Senat". Żeby to zrobić dziecinki, trzeba by było zmienić Konstytucję, a do tego - jak na razie - nie przymierzy się nikt. Czy Senat jest potrzebny? W takiej formie jak obecnie - na pewno nie. Z drugiej jednak strony, utworzenie Senatu nie miało tak naprawdę na celu utworzenia "izby refleksji ustawodawczej", jak się to ładnie nazywa (bo jakież torefleksje mają nasi senatorowie - zwłaszcza, że do uchwalenia ustawy udział Senatu nie jest potrzebny), ale nawiązania historyczne, o czym Ty Hawkwoodzie wiesz najlepiej - ukłon w stronę II Rzeczypospolitej.

Użytkownik "Finkregh" napisał

oddałbym swój głos na Tuska. (...) Otóż wydaje mi się najbardziej SZCZERYM kandydatem. Nie ma pozowanych ogłoszeń, nie kreuje siebie na zbawiciela Poslki.
Szczerym? W polityce nie ma ani szczerości, ani uczciwości, ani czegokolwiek wartego podziwiania poza skutecznością. A plakaty wyborcze Tuska z zakasanymi rękawami koszuli a'la młody Kennedy, mnie słabią. Widać łatwo jest już zapomnieć, jak zdradził Unię Wolności i poszedł do innej piaskownicy, bo nie mógł znieść porażki w wyborach na przewodniczącego.
Lewicowość, Finkregh, jest akurat mniejszą wadą niż głupota. Ta ostatnia niestety jest bardziej powszechna.

Użytkownik "Dany" napisał

Cimoszewicz dlatego, że był zawsze bezinteresowny
Cóż Dany - nie daj się manipulować - polityk NIGDY nie jest bezinteresowny, naprawdę.

Użytkownik "Jakób" napisał

zagłosował[bym] najprędzej na Kaczyńskiego (wybaczcie), bo bardzo podoba mi się jego myślenie co do sprawiedliwości i prawa
...a mnie się właśnie poglądy Kac zki na tzw. "prawo" i tzw. "sprawiedliwość" nie podobają! Wybacz stary, ale gość, który ma mordę pełną frazesów o sprawiedliwośc, jest profesorem prawa (pracy) i nie wykonuje wyroków sądowych, otwarcie z prawa drwi, lekceważy je, jest po prostu żałosny. Co gorsza, żądza władzy Kaczki jest po prostu niebezpieczna. Jak ktoś, kto ma takie wykształcenie może opowiadać o możliwości wprowadzenia kary śmierci w Polsce. Przecież to jest łgarstwo w żywe oczy i pod publikę!

Użytkownik "Hawkwood" napisał

Był m.in. członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej w latach [1968]-[1973] oraz [Zrzeszenie Studentów Polskich], w którym w [1972] wybrany został na stanowisko przewodniczącego tej organizacji na Uniwersytecie Warszawskim...
...i PZPR, itd. itp. Ty, kurcze, brzmi jak początek życiorysu mojego starego. Hawkwood - zdajesz sobie sprawę ilu ludzi było członkami ZMS i ZSP??? O czym to ma niby swiadczyc? PRZP to nie NSDAP ani KPZR do cholery. Natomiast tego co powiedział powodzianom w 1997r., to fakt i tego mu ludzie nie zapomną. Aczkolwiek ja nie mam mu tego za złe - kiedy to mówił nikt nie miał jeszcze świadomości jaka jest skala zniszczeń, niemniej jest to rozsądny argument przeciwko Cimoszewiczowi.

Użytkownik "Hawkwood" napisał

Podobają mi się jego pomysły tyczące się liberalizacji gospodarki, otwarte nawiązania do ekonomii wg. Miltona Friedmana, podatek liniowy, jednomandatowe okręgi wyborcze i inne takie...
Zgadza się. Nareszcie ktoś się wypowiada merytorycznie, a nie na zasadzie oceniania panienek na wybiegu... aczkolwiek mam nadzieję Hawkwood, ze zdajesz sobię sprawę z faktu, że Prezedent Tusk, ...choćby nie wiem jak się natężał... podatku liniowego nie wprowadzi, bo to moze zrobic tylko Parlament - więc znowu mamy do czynienia z
pustosłowiem.
Ja powiedziałem sobie jedno: w tych wyborach (tak prezydenckich, jak i parlamentarnych) głosuję na ludzi, a nie na partię. Zdziwilibyście się ilu karierowiczów i niec nie reprezentujących sobą kretynków wszelakiej maści startuje w moim okręgu wyborczym z list Platformy! To jest dopiero żenada! W wyborach prezydenckich nie liczy się dla mnie strona sceny politycznej, ale cech jakie powinien mieć prezydent: opanowanie, prezencja, elastyczność - umiejętność mediacji, ale i zdolność do forsowania własnych rozwiązań. Rolą prezydenta wewnątrz kraju jest raczej niewielka, za to na zewnątrz - jako organu reprezentującego Rzeczpospolitą za granicą - olbrzymia. Tusk spełniałby wymagania, ale nie na niego zagłosuję. Nie wybaczę mu tchórzliwego odejścia wraz z Płażyńskim (którego nota-bene poznałem osobiście - wyjątkowy bufon) i Olechowskim (który też, pomimo uwielbienia przez tłumy okazał się agentem wywiadu gospodarczego - jaka szkoda. Nie spełniają tych wymagań (IMHO): Kaczy, Lepper, Maciuś, Henryka.
---------
Btw. przypomniał mi się jeszcze jeden argument przeciwko Platformersom - wybory do Parlamentu UE - najlepszy wynik w skali kraju, niczym mąż opatrznościowy: premier Jerzy B., ostatnia nędza polityczna i nie tylko.

Cytat

- Panie Premierze, Polska przegrała proces przez Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu, co Pan na to?
- No... Będziemy apelować!
---------

Użytkownik "olaboss" napisał

ankai przyszedl ... o lol ja pierdziule :]
Czy w tych słowach przebija jakaś niezdrowa ekscytacja? O ja pierdziule - jak się tu mawia, czuję się winny.
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
Publikuję zestaw moich odpowiedzi - do obrony i dyskusji z każdym kto ma wątpliwości.
Zgodność Twoich odpowiedzi - szczegóły:
1. Wprowadzeniem podatku liniowego? Tak
2. Wprowadzeniem jednolitej stawki podatku VAT? Nie (stawka preferencyjna w ograniczonym zakresie byłaby niezła)
3. Całkowitą prywatyzacją (z wyłączeniem jedynie kilku strategicznych spółek)? Nie (co to są "spółki strategiczne"?)
4. Zastąpieniem złotego euro? Tak
5. Likwidacją powiatów? Nie (kolejna kosztowna reforma? też nie kocham powiatów, ale co tak naprawdę da ich likwidacja?)
6. Upublicznieniem wszystkich teczek peerelowskich służb? Nie
7. Likwidacją Senatu? Nie (pic na wodę - temat zastępczy)
8. Zniesieniem immunitetu parlamentarnego? Nie
9. Likwidacją finansowania partii z budżetu państwa? Nie
10. Legalizacją eutanazji osób nieuleczalnie chorych? Tak (z zastrzeżeniami oczywiście)
11. Legalizacją aborcji ze względów społecznych? Tak
12. Wprowadzeniem kary śmierci? Nie (vide likwidacja Senatu)
13. Wprowadzeniem częściowej odpłatności za usługi medyczne w placówkach publicznych? Nie
14. Wprowadzeniem częściowej odpłatności za studia państwowe? Nie
15. Rejestracją związków homoseksualnych? Tak
16. Natychmiastowym wycofaniem polskich wojsk z Iraku(przed grudniem 2005 roku)? Nie (teraz? o parę miesięcy za późno)
Zgodność Twoich odpowiedzi z programem poszczególnych partii:
Sojusz Lewicy Demokratycznej
75 % (12 takich samych odpowiedzi)
demokraci.pl
68 % (11 takich samych odpowiedzi)
Socjaldemokracja Polska
62 % (10 takich samych odpowiedzi)
Zadziwiające jak to lewicowość z człowieka wyłazi.
-------
Poprawka do mojego posta powyżej Akodu_ryu ma rację, faktycznie Placforma ma program "3 x 15", czyli 15% PDOF, 15% PDOP i 15% jednolity VAT (PTU). Ale nie uważam, żeby pozbycie się 7% preferencyjnej stawki VAT na niektóre chociaż artykuły było dobrym pomysłem. Temat do dyskusji.
-------
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
No i Cimoszewicz zrezygnował, lecz nie udzielił żadnemu z kandydatów poparcia
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
SDPL - 68% []
PSL - 56% [:O]
SLD - 56% []
LPR - 50% []
PiS - 50%
PO - 50%
Samoobrona - 43% []
Demokraci.pl - 37%
Platforma Janusza Krowin-Mikke - 31% [a kto to jest? ]

Więc nieco dziwne wyniki [bo test robiłem na serio]... Ale to, co partia zamierza zrobić jest inne od tego, co faktycznie robi
Odpowiedz
Najsmieszniejsze jest to ze wszyscy oddajemy glosy na serio, a wychodza wyniki ktorym bysmy sie nigdy nie spodziewali. Udzielamy niemego popracia dla takich Samoobron z ktorych sie podsmiewamy Ja jak bylo widac oddalem glosy na gostka Mikke(naturalnie nieswiadomie) to moj ojciec jak mu o tym powiedzialem stwierdzil jakie to szczescie ze nie moge jeszcze glosowac
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
← Karczma

Wybory Prezydenckie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...