[NWN1] [Pomoc] Identyfikacja wojownikiem

Czy wojownikiem da się zidentyfikować jakiś przedmiot? Czy trzeba iść do specjalnego facia lub facetki?
Do jakiego? I gdzie on jest?
W zasadzie chyba w każdym sklepie możesz zidentyfikować przedmiot, naciskasz tylko "identyfikuj" i po sprawie kosztuje Cię to 100 za przedmiot.
Możesz identyfikować przedmioty wojownikiem (i każdą inna klasą) bez żadnego chodzenia po sklepach. Wystarczy, że będziesz miał dobrze rozwiniętą umiejętność - wiedza
Wojownikiem oczywiście też się da jednak zanim będziesz to robił tak jak klasy "magiczne" lub łotr będziesz musiał osiągnąć wysoki level, oraz mieć wysoką inteligencję, aby mieć umiejętność "wiedza" na odpowiednim poziomie (lecz nigdy nie będziesz tego robił tak szybko jak kasty magiczne. Nie jestem pewien ale wojownik chyba nie ma umiejętności wiedza jako procesyjnej więc będziesz musiał wydać 2-razy więcej punktów doświadczenia). Jednak moim zdaniem jeśli nie grasz kastą magiczną lub łotrem w wiedzę nie opłaca się "pakować". Jest wiele "ciekawszych” umiejętności dla wojownika lub klas walczących „tradycyjnie”, które przydadzą Ci się bardziej. Ale jeśli chcesz identyfikować przedmioty Wojownikiem to da się to też zrobić, jednak nie zalecam
Niezupełnie - są jeszcze takie czerwone buteleczki oznaczone nazwą wiedza - działają jak zwoje - wypijesz napój i klikasz na przedmiot identyfikacja - działa tylko raz po wypiciu. Wiedza w granicach 20 pkt pozwala na identyfikację prawie wszystkich, o ile nie wszystkich przedmiotów.
Jest bardzo mało przedmiotów, których nie da się zidentyfikować przy umiejętności wiedza 20. Ale to są naprawdę zajebiste przedmioty. Miałem taki, ale sprzedałem, bo był dla Barda, a nie dla czarodzieja. No cóż...
Jak masz krasnoluda wojownika, to opłaca się dodawać do wiedzy, bo on ma bonusy do tej cechy. W innych przypadkach wojownika radziłbym zrezygnować, bo to tylko marnowanie punktów. A jak ktoś tu kiedyś powiedział kasy jest w brud, więc powinno Cię stać na identyfikację. Jest jeszcze inna opcja. Ja jak grałem łowcą miałem w ekwipunku 2 pierścienie +6 do wiedzy (chyba) i sporo przedmiotów sam identyfikowałem. Zakładasz je na chwilę, identyfikujesz, zdejmujesz i zakładasz stare! Proste, nie?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Nie wiem jak to zrobiłeś, bo sie nie da założyć niezidentyfikowanych przedmiotów... Jak już coś to je się ogląda i jak się uda, to się samoistnie zidentyfikuje...

Ja mam Deekina i on mi identyfikuje wszyściusieńko


Gorsewion
Sorry Palooch, źle mnie zrozumiałeś. Zidentyfikowane pierścienie wiedzy (kupujesz w sklepie albo znajdujesz) zakładasz w miejsce starych. Wtedy identyfikujesz przedmiot (tak jak mówiłeś oglądasz go i jak się da to się identyfikuje). Później ściągasz pierścienie wiedzy i zakładasz te, które miałeś wcześniej (np. pierścień od Toma i tego Gnoma).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Aaaaaaaa już git Czaje czacze


Gorsewion
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...