Wybory Prezydenckie

Zapraszam do dyskusji na temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Na kogo i dla czego będziecie głosować, lub głosowalibyście jeśli byście mogli. Ja osobiście jeszcze dowodu nie mam, więc nic z tego ale z chęcią podszedłbym oddać swój głos. Myślę że jest na forum kilka osób trochę głębiej interesujących się polityką. :027:

Odpowiedz
Zgadłeś XD

No cóz... mi tam jeszcze 18stka nie stuknęła... Ale oddałbym swój głos na Tuska. Dlaczego?
Otóż wydaje mi się najbardziej SZCZERYM kandydatem. Nie ma pozowanych ogłoszeń, nie kreuje siebie na zbawiciela Poslki. W sumie, Kaczyński też by się nadawał, ale ma już Warszawę. Po co mu więcej? Zresztą, to jego ogłoszenie wyborcze... Masakra. Ew. oddzałbym głos na kandydatkę Demokratów - byłaby to pierwsza prezydentowa w historii. W dodatku jest taka... Nie wiem. Naturalna? Zjednująca sobie ludzi? Uosobienie takiej babci ^_^
Natomiast NA PEWNO nie głosowałbym na Cimoszewicza/Borowskiego/Giertycha. Nie dość, że lewica u dwóch, a u jednego głupota, to w dodatku pierwszy jest starym wyjadaczem [zrobiłby tyle ile Kwasniewski w II kadencji... czyt. nic], drugi jest... antypatyczny, to trzeci miał boski plakat wyborczy [tzn. LPR, ale na jedno wychodzi]: jedzie chłop na wsi na rowerze, i podpis 'Zakaz pedałowania w Polsce!' XD *tutaj była gleba i brecht*

To tyle ode mnie ^.^
Odpowiedz

Użytkownik Finkregh dnia Sep 4 2005, 08:51 PM napisał

No cóz... mi tam jeszcze 18stka nie stuknęła... Ale oddałbym swój głos na Tuska.

Dobrze mówi, nalać mu piwa.

Odpowiedz
Nie piję
A ty czemu wybrałbyś Tuska na prezydenta? Jakieś argumenty?
Odpowiedz
Coz widze, ze macie podobne poglady jak i ja. A dlaczego Tusk ? No coz ladny krawat Ma dobry program, fajna reklamowka wyborcza nietypowe imię. Hehe, najbardziej chcialo mi sie smiac z Kaczynskiego, jego pierwszy spot przedstawial go w nieco innym swietle niz by on sam sobie tego zyczyl, tak odjazd kamery i wypowiedziana kwestia "Dotrzymujemy słowa" w stylu "Asta La Vista, Baby!" Drugi spot juz bardziej konkretny, widac, ze spece od reklamy wzorowali sie na jednym konkurencie.
Odpowiedz
Ciekawe macie argumenty jak na ludzi "interesujacych sie głębiej polityką"
Odpowiedz
Skoro jest temat, to powiem, że w głosowaniu wybierałbym między Cimoszewiczem a Tuskiem. Cimoszewicz dlatego, że był zawsze bezinteresowny i chciał coś zrobić dla Polski, a Tusk, bo jest jedyny, który nie zakrawa na absurd. Leppera i Giertycha nie komentuję, Kaczyński ze swoimi "umiejętnościami" i poglądami prywatnymi lepiej niech na antypody ucieka, dobrze, że Rokita zwiał do innego kraju, a Religa raczej niestety nic dużego nie potrafi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Do prawa głosu mi troszeczke brakuje, ale swój głos oddałbym na Cimoszewicza. Oprócz tego co powiedział Dany widać, że ta cała !@#$% komisja chce go widocznie udupić (bez stosownych argumentów ofkoz np. Sprawa z Jarucką) i poprawić poparcie swojemu kandydatowi (z resztą udało im się to ). Po drugie Cimoszewicz świetnie sprawował się jako minister spraw zagranicznych, a z lewicą on się raczej nie utożsamia.

A reszta:

Religa- niech ludzi leczy, a nie pcha się do prezdentury (zrezygnował z resztą)
Giertych- jego kampania jest tak sztuczna jak on (koleś mówiący: NA LPR, NA GIERTYCHA ! :lol: )
Kaczyński- j.w, po drugie z Warszawą nic wielkiego nie zrobił, po trzecie na kaczory nie głosuje.
Tusk- poważny kandydat, ale zbłaznił się tą reklamą (co niby na wysokościach pracuje) i stracił w dużo w moich oczach.Na kaczory nie głosuje....
Borowski- lewica i wszystko jasne.
Odpowiedz
Ja będe głosował na pana Leppera bo mi się podobają ich krawaty (boskie, takie nie męskie ) i piosenka wyborcza: Polske Trzeba Zlepperować...

BUAHAHAHAHAHA, żenada :mrgreen:

Nie no, będe poważnym człowiekiem i na serio ja bym zagłosował najprędzej na Kaczyńskiego (wybaczcie homo ;p), bo bardzo podoba mi się jego myślenie co do sprawiedliwości i prawa. Aaa, i jeszcze ten skrót jego partii: PiS (Peace Brother's \ /m ;p).
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Ja polityką się nie interesuję, ale te cale wybory to dla mnie żenada.

Religa - Zamieszanie, ze oddaje głosy Tuskowi. I tak by nie wygral więc nie wiem o co takie halo.

Giertych - zgadzam się z Tokarem. To "na Giertycha" brzmi strasznie sztucznie

Kazcyński - PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. Przepraszam, ale jakie tutaj prawo czy sprawiedliwość? Kiedy on sam nie mogł występować w kampanii to występował jego brat, a było podpisane tylko KACZYŃski.

Tusk - pokazuje w kampanii, ze pracował na wysokościach, ale problem jest w tym, ze ma lek wysokości.

Borowski -

Cytat

lewica i wszystko jasne


Dokładnie.

Lepper - dziękuję za prezydenta, ktory co chwila ma jakieś rozprawy. Ale przynajmniej est śmieszny ("O Wersalu marzycie?!" )

Cimoszewicz - jeżeli mialbym głosować, zagłosowałbym na niego. Raz zupelnie przez przypadek oglądalem na regionalnej 3 przesluchanie komisji w sprawie PKN Orlen. Cimoszewicz robił sobie takie jaja z Giertycha & s-ki, ze lałem ze śmiechu, a przytym cały czas zachowywal poważną minę. (Giertych ze specem od matmy nie mogli policzyć jakiejś tam liczby )

Ogolnie naprawdę ŻE-NA-DA.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Później coś więcej napisze, ale z tego co teraz przeczytałem to bez urazy ale kilka osób nie wie co pisze. Trzeba by kilka rzeczy zobaczyć i przeczytać aby zmienić zdanie. Jednak nie chcę nikogo urazić bo można nie wiedzieć. Jednak lepiej nie wiedzieć i wybierać tego złego, niż wiedzieć i dalej być za nim. Mówię tu oczywiście o Cimoszewiczu, na człowieka z taką przeszłością nie warto głosować.

P.S Tusk "na wysokościach" wcale nie był do końca przedstawiany jako on, przynajmniej w moim odczuciu.

Odpowiedz
W kampanii Tuska było coś tam o jego ciężkiej pracy jako robotnika i w tle był "ktoś" pokazany na wysokim slupie/dźwigu.

Jak powiedziałem polityką się nie interesuję, ale chętnie dowiedzialbym się o tej "mrocznej" przeszlości Cimoszewicza.

ps.I tak wygra Tusk mimo wielu okoliczności.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Odpowiem skromnie. Z dwóch kaczorów wybieram Donalda Zagłosowałbym na niego, gdybym mógł. Ma konkretny program i wystawia go partia, którą takze popieram.

- Giertych - oszołom i dupek, reprezentuje partię rasistów i ludzi bez piątej klepki
- Kaczyński - nietolerancyjny, następny oszołom, należałoby go gejami poszczuć
- Cimoszewicz - komuch, poprostu skubany komuch
- Leper - to prostak... IQ -100
I to tyle
Odpowiedz
Ja gdybym mógł głosowac .. zagłosował bym na Donaldka.Ma fajny krawacik i duzo innych fajnych rzeczy.

PS A po zatym podoba się wam imie Donald ???
Odpowiedz

Użytkownik Medivh dnia Sep 5 2005, 07:15 PM napisał

Jak powiedziałem polityką się nie interesuję, ale chętnie dowiedzialbym się o tej "mrocznej" przeszlości Cimoszewicza.


O polityce nie rozmawiam na takiej płaszczyźnie, ale warto wspomnieć, że ojciec Cimoszewicza słynął ze swojej gorliwej działalności w Informacji Wojskowej. Syn poszedł w ślady ojca... Znamienne były jego wyjazdy do Szwecji i Ameryki na stypendium Fullbrighta...
Sam Cimoszewicz był bardzo mocno związany z reżimem. Oto fragment jego kariery politycznej w PRL-u:

Karierę polityczną rozpoczął jako działacz organizacji młodzieżowych w Polsce Ludowej. Był m.in. członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej w latach [1968]-[1973] oraz [Zrzeszenie Studentów Polskich], w którym w [1972] wybrany został na stanowisko przewodniczącego tej organizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Od [1971], aż do rozwiązania w styczniu [1990] roku był członkiem [PZPR|Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej]. Podczas swojej pracy na uczelni był sekretarzem komisji uczelnianej partii. W [1985], wycofał się z aktywności politycznej przenosząc się do [Kalinówki Kościelnej] , gdzie objął gospodarstwo rolne swoich teściów.

Do polityki wrócił po zmianach zapoczątkowanych obradami [Okrągłego Stołu]. W [1989] roku wystartował po raz pierwszy w wyborach do Sejmu i został wybrany posłem do [Sejmu X kadencji] z ramienia PZPR (Polskiej Zjednoczonej Parti Robotniczej).

P.S. I pamiętajcie, co powiedział ofiarom powodzi w 1997 r.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Czyli jednak żenada Cieszę się, ze nie mogę glosować, bo pewnie bym nie zagłosowal. Może kiedyś doczekamy się kompetentnych polityków, którzy nie oskarżają się wzajemnie i nie probują sie udupić :roll: (to byłby raj... )


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ale chyba was pamięć zawodzi W Polsce jest coś takiego jak młodzieżowe wybory do Sejmu oraz Wybory PRezydenckie Niektóre szkoły są zaangażowane w te "akcje". Moja szkoła również. Więc 15 września czeka mnie głosowanie w wyborach do Sejmu a xx.10.05 czeka nas głosowanie na prezydenta. Rzecz jasna są to tylko wybory przygotowywawcze ale zawsze coś.

@Med - Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w "szkole" jest coś takiego.

Ale ciesz sie MEd że nie mieszkasz na Kubie albo w pewnej części Korey i że masz prawo do nie oddania głosu w wyborach

Odpowiedz
W takim wypadku zmieniam głos na Stana Tymińskiego :O

Aha ciekawi mnie Hawkwood na kogo ty zagłosujesz, bo jesteś nielicznym który posiada prawo głosu.
Odpowiedz
Sorry, ale ja też posiadam Ale już co do moich preferencji się wypowiadałem. Poczytam za to, co wy tam za głupoty piszecie
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Użytkownik Tokar dnia Sep 6 2005, 03:20 PM napisał

Aha ciekawi mnie Hawkwood na kogo ty zagłosujesz, bo jesteś nielicznym który posiada prawo głosu.


Mam nie tylko czynne, ale i bierne prawo wyborcze... Ale na szczęście nie do senatu i na prezia, hehehe.... :mrgreen: A głosować będę na Tuska. Podobają mi się jego pomysły tyczące się liberalizacji gospodarki, otwarte nawiązania do ekonomii wg. Miltona Friedmana, podatek liniowy, jednomandatowe okręgi wyborcze i inne takie.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
← Karczma

Wybory Prezydenckie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...