Jaki nowy rok taki cały rok

Jedni uznają, inni nie, co nie zmienia faktu, że jest ich cała masa. Od tego, że tak jak się spędzi nowy rok, tak będzie wyglądał cały rok, poprzez to, że w nowy rok to mężczyzna powinien pierwszy przekroczyć próg (już nie pamiętam dlaczego), aż do tego, że w sylwestra w domu nie powinno wisieć pranie. A może znacie jakieś inne ciekawe/śmieszne/bzdurne/całkiem logiczne przesądy?

W ogóle uznajecie jakiekolwiek?
Odpowiedz
Od liceum razem ze znajomymi spisujemy nasze życzenia na przyszły rok na karteczkach i ok. 1 w nocy je palimy nad święcą. Taka nasza mała tradycja, by się one spełniły i powiem szczerz, że niektóre nawet się spełniły.

[Dodano po 43 sekundach]

Aha, i nie może być to biała kartka, bo z doświadczenia już wiemy, że się to nie spełnia .
Odpowiedz
Interesuje mnie, dlaczego w sylwestra w domu nie może wisieć pranie? Znałem tylko jeden, ten wymieniony jako pierwszy, ale nie jestem przesądną osobą, toteż raczej interesuje mnie samo pochodzenie przesądów.
Odpowiedz
"Jak w Nowy Rok tak przez cały rok"? Czy jakoś tak xD
Odpowiedz
Jest też przesąd iż o Północy trzeba otworzyć szampana.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Nie zgadzam się z tym... Sam pracujesz aby nowy rok był lepszy.
Odpowiedz
Co?! Coś mam z tego rozumieć?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Palenie papieru jest nieekologiczne! Na widły z tobą!
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Pf, nie wierzę w takie rzeczy.

Jestem miłośnikiem czarnych kotów (sam takiego mam ), zakonnic i innych cudów, których niektórzy się lękają. Ba, dwa lata temu zrobili nam egzamin z anatomii specjalnie w piątek 13ego, w imię tego, że doktór nie może być przesądny, a skończyłem z 5 w indeksie i stetoskopem podarowanym w ramach nagrody od prof. z katedry, więc jeśli tak wygląda nieszczęście, to biorę je na klatę w pełnym wymiarze. Dla ~50 osób, które wtedy nie zdały, może ten dzień najszczęśliwszy nie był, choć nie sądzę, by była to kwestia z góry przewidzianego nieszczęścia, a raczej wynik swej (nie)pracy w ciągu całego roku.

To samo tyczy się sylwestra i tych głupkowatych, noworocznych przesądów.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Kiedy chodzi o przykład (sedno tematu), a nie sam fakt. Równie dobrze możemy uznać, że to pan X, znajomy znajomego czy coś. Mnie to dynda.

Zresztą btw, koleżanka tak wymiotła, że cyfrą ma wpisane 5, ale obok w nawiasie nie [bdb], tylko [cel], także ta to dopiero miała nieszczęście!
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Mówisz do Lio czy do mnie?

[Dodano po 49 sekundach]

Bo ta Emotka ma najbliżej do mojego postu...
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Nie, nie, śmiałem się z palenia karteczek.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
To na stos z nimi! Spalić czarowników .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Nie mam zamiaru, broń Boże, przemawiać w imieniu ogółu - dla mnie bezpieczniej jest nie mieć.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Wariacstwo... Co wy z korkami (po szampanie) robicie?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Karczma

Jaki nowy rok taki cały rok - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...