Jak usunąć Delta Homes

Zainstalowało się samo, jak to takie g... mają w zwyczaju. Kiedyś już walczyłem z czymś podobnym i wygrałem, teraz nie wiem co jeszcze zrobić. Szukałem wyszukiwarką plików, wywaliłem cokolwiek nazywało się "delta" również w folderach ukrytych, wywaliłem folder z rejestru, zmieniłem w opcjach internetowych wyświetlanie strony startowej na about:blank, nie mam takiego programu w liście zainstalowanych programów ani w addsach Firefoxa. Nadal się wyświetla na starcie.
Odpowiedz
Może reinstalka przeglądraki?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Moja dziewczyna ma podobny problem na netbooku, więc chętnie poczekam na jakieś rozwiązanie.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Jestem przerażony, że w zasadzie gdzieś zgodziliście się na instalacje tego cuda - bo to nie jest tak, że takie aplikacje instalują się same z siebie, tylko zazwyczaj są podczepione pod instalatory innych programów - i w czasie instalacji wyświetlają się tak nieco maskując się jak na przykład zakładka o tym, że przeczytałeś umowę licencyjną I ZGODZIŁEŚ SIĘ NA INSTALACJĘ JAKIEGOŚ SYFU. Trzeba na to zwracać coraz większą uwagę, bo i sam proceder jest coraz popularniejszy. No i ważna sprawa - żeby tego unikać, trzeba trzymać się z dala od programosów, softpedii, instalek i wszystkich innych gównianych pośredników tego typu; bo to one próbują zrobić łatwego pieniążka, dociskając na doczepkę takie programy.

Co bym zrobił? Wywalić wszystkie instancje tego, ze wszystkich dostępnych miejsc, potem skan SpyBotem - http://www.safer-networking.org/ - tam w downloads jest dalej darmowa wersja typu Search & Destroy - po wszystkich dostępnych tam skanach i naprawach, usuwaniu groźnych plików, malware z przeglądarek i tak dalej, tym samym programem można przepatrzeć autostart i wypieprzyć cokolwiek kojarzącego się z tym Delta Homes.

Na koniec skan rejestru CCleanerem - http://www.piriform.com/ccleaner - i być może problem ustanie.

Dodatkowo - http://technologie.g...przywrocic.html - tutaj co prawda komentarze wyją, że to nie działa i tak dalej, ale miły pan ekspert podaje listę aliasów, pod którymi ukrywa się program. Może pomóc. Może jego ogólnikowe, eksperckie porady też pomogą - szczególnie to o tym, że przeglądarka instaluje też jakieś wtyczki do samych przeglądarek.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Przy dzisiejszych technologiach oszukiwania, trudno jest zło rozpoznać.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Ogólnie pozbycie się tego syfu jest bardzo bardzo ciężkie, trzeba uważać, choć i sam miałem z tym problem (zwykła nieuwaga, jedno dalej za dużo i pozamiatane).

Zwykła reinstalacja przeglądarki nic nie da to gwarantuję, znalazłem jednak pewien sposób, który mi pomógł:
1. Usuwamy przeglądarkę
2. Instalujemy przeglądarkę na innej partycji

Ot i tyle. Może wciąż to działa, piszę może, bo takie oprogramowanie stale się rozwija ku naszemu nieszczęściu.

Odpowiedz
Ja zawsze reinstaluje przeglądarke. Nie wiem gdzie to się ukrywa...
Odpowiedz
Mnie udało się za pomocą wpisania w pasek adresowy jakiejś funkcji cośtam:config, gdzie otworzył się spis różnych rzeczy i skąd trzeba było wywalić to ręcznie. Oraz przez wywalenie i utworzenie nowego skrótu.

[Dodano po 2 miesiącach]

Znowu to samo, 10 razy odpalałem dzisiaj Firefoxa, za 11 pojawiło mi się delta homes i v9. Nie wchodziłem na nic oprócz GE, Schronu i YT.

[Dodano po 2 godzinach]

Wywaliłem z rejestru delta-homes i v9
Usunąłem skrót na pasku i dodałem nowy
Wyczyściłem domyślne ustawienia przeglądarki
chwilowo działa.

[Dodano po 5 godzinach]

Wróciło... Otworzyłem nową kartę i wróciło.

[Dodano po 37 minutach]

Usunąłem, tym razem przez about:config, zmianę adresu dla wszystkiego powiązanego z delta-homes na google.com
Odpowiedz
Męczyłem się z podobnym gównem przez ostatnie dwie godziny u mamy na laptopie, bo oczywiście też sprawiła sobie przypadkiem te syfy. U mnie głównym problemem był program Awesomehp, aczkolwiek miejsce dla Delta Holmes znalazło się również (jak i z 15 innych adware'ów - z tak złośliwym shitem się jeszcze nie spotkałem). Polecam gorąco program Adwcleaner (do pobrania chociażby stąd) - klikamy "Szukaj", czekamy chwilkę, a później klikamy "Usuń", restartujemy komputer i zapominamy o problemie


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ach już chciałem pisać, ale Med mnie uprzedził. Potwierdzam i polecam Adwcleaner -> mistrzowska aplikacja. Niszczy wszelkie zło
Odpowiedz
← Karczma

Jak usunąć Delta Homes - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...