Czy warto dzisiaj być stolarzem?

Jestem zaskoczony popularnością tego tematu
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego to tak Ciebie dziwi? Jak jest dzisiaj na rynku pracy - wiemy doskonale, dlaczego więc nie porozmawiać o czymś takim jak zmiana zawodu, praca stolarza - która jakby nie patrzeć - jeśli fachowiec dobry z odpowiednio wyposażonym Zakaładem,ma w dodatku chęci i to szczere do pracy,a na głowie kredyty - jest całkiem w porządku i czy stolarstwo jest czymś złym? Przecież dobrego stolarza nie tak łatwo znaleźć, a w dodatku niezbyt drogiego,a terminowo wykonującego powierzoną pracę.Każdy chce mieć coś fajnego w swoim mieszkaniu, dlatego uważam, że lepsze mimo, że nieco droższe - są meble od fachowca,niż płacić za buble w sklepach meblowych.
Odpowiedz
Coraz mniej osób się zajmuje stolarstwem, ponieważ za usługi stolarskie płacisz 50zł+, a gotowe biurko możesz dostać za 90zł... Nie opłaca się.
Odpowiedz
Opłaca się opłaca - zapewniam Cię, bo takie biurko zrobione np przez stolarza przetrwa wiele lat, a kup biurko w meblowym- zobaczysz jak wytrzyma długo. Uważam, że lepiej jest zapłacić więcej i mieć z tego korzyści, niż zapłacić mniej i kupować raz w roku - bo takie meble robią do sklepów meblowych - niestety.Wiem coś o tym. Jak mój wujek swego czasu zrobił mi biblioteczkę - stała ładnych kilka lat ale ,że zachciało mi sią zmieniać meble na nowoczesne - kupiłem w sklepie meblowym i..... jak do tej pory kupuję już drugą. A gdybym miał trochę oleju i tamtej się nie pozbywał - byłoby wszystko w porzo.Co stolarz to stolarz, a zwłaszcza dobry stolarz z odpowiednio wyposażonym Zakładem i maszynami dostosowanymi do produkcji,a tanie one nie są.
Odpowiedz
Moim zdaniem Stolarz jest wspaniałym zawodem, o ile jest dobry w swoim fachu i musi posiadać też odpowiedni park maszynowy bo w tych czasach nie podskoczy za wiele komuś, a ludzie zawsze do takiego Stolarza przyjdą patrząc że świat jest już zapchany i znudzony masówką plastikową z chin i tp, my Polacy mamy szeroko rozwinięty przemysł drzewny jedyny minus tego że coraz bardziej nasze lasy cierpią na tym dlatego wielu z naszych stolarzy zasila się materiałem np np z Ukrainy a od współczesnego stolarza wymaga się sporej wiedzy bo nie żyjemy już w czasach PRLu gdzie klient zadowolił się drzwiami zrobionymi tylko na zwykłej pile do cięcia:) proszę porównać stare drzwi w kamienicach po niemiecki jak piękne były a jaki chłam wstawiano w latach 70,80 żenada jakaś ja do kurnika bym nie wstawił tego, ale nie ma co winić pracowników z tej owej epoki gdzie nie można było w Polsce dostać dobrych narzędzi i maszyn do obróbki albo też nie było nikogo stać na frezy za to teraz jest inaczej masz kasę masz narzędzia przy których pomocy można się pobawić naprawdę w ciekawe tematy. Pozdrawiam stolarz
Odpowiedz
A ja mam pytanie, może nie dokładnie odnośnie tematu, ale też z dziedziny stolarki: czym najlepiej zaimpregnować drewno? Zamierzam kupić taki zgrabny regalik, jednak jest z litego niezaimpregnowanego drewna. Ma stać w kuchni, więc czy w ogóle trzeba go impregnować? Poza tym czym najlepiej? Zależy mi na tym, żeby zachował swój naturalny kolor i matowość. Czy pasta z wosku pszczelego będzie dobra?

Niby jestem wnuczką i córką stolarza, ale z całego tematu pamiętam tylko tyle, że nie podobał mi się polakierowany domek dla lalek zrobiony przez dziadka. Znaczy ogólnie nie podoba mi się lakierowane drewno.
Odpowiedz
Może jakimś olejem? Drewnianą deskę do krojenia posmarowałem olejem. Trzeba tylko poczekać aż olej wsiąknie i problem pękającej od wilgoci deski rozwiązany.
W takim Obi czy Castoramie powinny też być jakieś matowe impregnaty do drewna. Na pewno coś tam znajdziesz:)

Może coś takiego: http://www.obi.pl/dec...900_ml/5440631
Odpowiedz
Wyszło tak:



Drewno jest po prostu trochę jaśniejsze, ale wygląda naturalnie, a o to mi chodziło
Odpowiedz
Hahah, nie musiałam, kawałek szafki akurat idealnie zasłonił syf w zlewie.
Odpowiedz
Dobry stolarz zawsze znajdzie pracę. Po drugie w tym zawodzie najlepiej otworzyć coś własnego.
Odpowiedz
Wydaję mi się, że tak. Stare zawody wracają i są dobrze opłacalne. Ja zamawiałem meble ze storni i sa genialne

_________________________
https://stolarnialobzow.pl/
Odpowiedz
Jeśli będziesz fachowcem mającym dobre umiejętność i drzewo to jak najbardziej. Znam wielu ludzi zarabiających dobrze na własnej działalności z tego zakresu.
Odpowiedz
Myślę, że tak. Bo dzisiaj większość ludzi pcha się do bankowości etc. A mało jest osób, które chcą wykonywać bardziej fizyczną pracę. Mój brat otwarł zakład stolarski i jest zadowolony. Teraz nawet powiększa go. Będzie kupował nowe maszyny, a także węże do odciągów https://www.kuma.pl/kategoria/weze-do-odciagow-stolarskich . Także czeka go niezłe wyzwanie.
Odpowiedz
← Karczma

Czy warto dzisiaj być stolarzem? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...