[D&D] Łowca jak malowany.

Zacząłem niedawno swą przygodę z D&D. Posiadam podręcznik gracza. I tu się zaczyna problem. Czy byście mogli podrzucić co nie co statystykach i rozdaniu atutów, umiejętności (chodzi o archetyp łowcy). Szukałem na necie przykładowych kart owej klasy, ale nic mi nie wpadło. Liczę na waszą pomoc
Odpowiedz
To ja podam przykłady 2łowców, używam statów 15 14 13 12 10 8 (tak jak w postaciach bez rzutów, lub z kupowaniem pkt, postać dzięki temu nie jest super pro koksem z samymi 16-18)

1. Bardziej typowy, taki Legolas
Elf si 12 / zr 15+2=17 / bd 14-2=12 / int 10 / rzt 12 / cha 8
umiejki (6 na maxa można, lub więcej po trochu):
3umiejętności na max bym się starał: ciche poruszanie i skaradanie to podstawa, warto wiedzę naruta lub lochoznastwo (jeśli masz w drużynie druida z wiedza nat, to weź lochoznastwo, a jak barda/maga z lochoznastwem to narutę, u mnie postać zawsze ma jakąś gałąź wiedzy, to się na prawde przydaje)
i dodatkowo 4-5umiejętności w miarę po równo rozwijać (będą miały te 60-80% wartości cech głównych czyli i tak ładnie): leczenie bo to przydatna sprawa (zwłaszna na trucizny i choroby, nawet jak gram druidem z magią leczącą to i tak leczonko rozwijam, po co magię na drobnostki marnować), skakanie i wspinaczka (lekki pancerz, małe obciążenie to i kary malutkie czyli łatwo się wszędzie dostaniesz), spostrzegawczość lub nasłuchiwanie i przeszukiwanie (no chyba, że masz łotrzyka to można przeszukiwanie odpuścić)

walczyć będzie 2lekkie bronie (np 2x krótki miecz lub rapier +kr miecz) i łuk
pref wrogowie bym polecał na pierwszego orki lub goblinoidy (zależy co misio planuje), warto pomyśleć o ludziach bo z nimi się praktycznie zawsze walczy, do tego magiczne bestie i smoki (sporo różnych potworków od słabo-średnich po wymiataczy)

atuty: styl walki na 2bronie (czyli za darmo wszystkie poziomy walki 2broniami dostaniemy podczas wbijania lvl) z atutów finezja w walce (celność ataku lekką bronią idzie ze zręczności) , obrona dwiema broniami (+1kp z bronią w drugim ręku), dodatkowo warto bezpośredni strzał (+1 atak i dmg w promieniu 9m) i szybki strzał (1strzał więcej, kara -2 do wszystkich ataków w danej rundzie, ale zazwyczaj się opłaca) potem już będziesz wiedział co lubisz robić i atuty pod to weźmiesz.

2. krasnoludzki łowca gigantów / strażnik podziemi (niby dziwna, ale bardzo klimatyczna postać)
Krasnolud si 15 / zr 13 / bd 14+2=16 / int 10 / rzt 12 / cha 8-2=6
umiejętności jak u pierwszego łowcy, ale tu koniecznie wiedza lochoznastwo, a nie natura

broń krasnoludzki topór (1k10 obrażeń, dla krasnoludów to broń bojowa, a nie egzotyczna, czyli bez problemów łowca może ją nosić)+ mały toporek w drugą ręke (lekka broń, żeby kara była mała), na dystans rzucane toporki (można rzucać po 1 kazdą ręką jak w walce 2brońmi, lekka broń czyli kary małe, a do obrażeń dochodzi bonus od siły)

atuty: uniki, ruchliwość (łatwiej uniknąć ataków okazyjnych), na 6poziomie szybki dobywanie broni (czyli w akcji darmowej wyciągami kolejne toporki do rzucania, licząc ulepszoną walkę 2broniami mamy 4rzuty toporkiem na rundę, w sam raz na początek walki żeby troche wrogów zmiękczyć, potem topory do walki wręcz i dobijanie, a po walce zbierami toporki )

preferowany wróg: na początek orkiwie lub goblinoidy lub wynarurzenia (sporo tego jest w podziemnych potworkach) ewentualnie ludzie, potem giganci (krasnolud ma rasowo uniki na nich i jeszcze jako łowca dostanie bonus do obrażeń = prawdziwy zabójca gigantów).
Odpowiedz
Bardzo Ci dziękuje. Z pewnością wykorzystam podane przez Ciebie archetypy postaci. Bardzo interesujący jest według mnie krasnoludzki łowca gigantów . Jeszcze raz wielkie thx.
Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że obrona dwiema broniami krasnalowi też się przyda (szczególne, że z powodu gorszej zręczności będzie mieć dość niską klasę pancerza) oraz obowiązkowo irokez na głowie i baryłka piwa w plecaku

ps. gość Adonis to ja, po kilku minutach walki ze sklerozą przypomniałem sobie login i haslo na forum
Odpowiedz
Jeśli ktoś z was wciąż gra w wersję 3.0 i chce kierować przyzwoitym Rangerem, to proponuję przyjrzeć się leciwej już (ale wciąż jarej) alternatywnej wersji łowcy by Monte Cook. Tak jest, autorstwa tego gościa, który odpowiada za trójkę. Innymi słowy - boom RPG pierwszych lat nowego tysiąclecia to jego wina. Wracając do tematu - tu macie alternatywnego Rangera do edycji 3.0 - http://jtevans.kilnar...ame/ranger.pdf


Jakieś opinie?
Odpowiedz
Ten łowca powstał przed edycją 3.5. I zmiany są duże, przede wszystkim - łowca zamiast być obdarowywany odgórnie narzuconymi atutami, sam może w nich przebierać, dlatego też stanowi bardzo ciekawą opcję. No i został stworzony przez ojca trójeczki, Monty'ego Cooka, więc jest prawie, że kanoniczny
Odpowiedz
← Ogólnie

Łowca jak malowany. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...